Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Wystawny Golden Lumber
Jeżeli kiedykolwiek otrzymasz kawałek Golden Lumber, należy uważać, aby nie umieszczać go na zewnątrz, gdyż mieszkańcy Mineral Town będą niezadowoleni mając sąsiada, który lubi chwalić się swym bogactwem. Każdego ranka będą przychodzić i upominać Cię, zjawi się burmistrz, a nawet bogini. Jakby tego było mało cały czas będą Cię wyzywać od bogatych bachorów zamiast używać Twojego imienia. Do momentu usunięcia Golden Lumber sytuacje takie będą się zdarzały codziennie.
[obrazek]

Pomoc w winiarni
14-ego dnia jesieni Duke poprosi Cię o pomoc przy zbiorach winogron, jeśli się zgodzisz to gospodarz powie, abyś przyszedł na godzinę 10:00 rano następnego dnia (15 dzień jesieni) i zasugeruje, żebyś znalazł sobie partnera do pomocy przy zbiorach. Jedyną osobą, która jest bez pracy jest Cliff, więc spotkaj się z nim w kościele, albo Inn i poproś o pomoc.O dziesiątej następnego dnia udaj się do winiarni, Manna zapyta Cię, czy możesz pomóc przez parę godzin, jeśli się zgodzisz to razem z Cliffem porozmawiacie z Dukem o zbiorach. Nie ma potrzeby zbierania winogron przez Ciebie, gdyż zostaną one zebrane automatycznie, wieczorem Duke i Manna podziękują Ci i ofiarują smaczny posiłek (ser i wino). Duke będzie pod wrażeniem pracowitości Cliffa, więc zaoferuje mu pracę na stałe, Cliff podziękuje za zaproszenie go do tej pracy. Od tej pory zamiast w kościele będziesz mógł znaleźć Cliffa na schodach prowadzących do składu win.
[obrazek]

Wiosenna herbatka
Jeżeli masz dobre kontakty z krasnoludkami, to możesz znaleźć w swojej skrzynce na listy zaproszenie na Springtime Tea Party. Zaproszenie dotrze do ciebie na wiosnę, pod warunkiem, że masz odpowiedni poziom przyjaźni z krasnoludkami, weź zaproszenie i udaj się do ich domku, daj je jakiemukolwiek skrzatowi, a rozpocznie się spotkanie. Po wszystkim (18:00) otrzymasz pamiątkę w postaci Relax Tea Leaves.
[obrazek]

Śmierć zwierząt
Jeżeli któreś z Twoich zwierząt zdechnie zobaczysz scenkę, gdzie ty i Rick (jeżeli zdechła kura), lub Barley (jeśli to była krowa albo owca) oddadzą cześć zmarłemu zwierzakowi podczas pochówku prowadzonego przez księdza Cartera. W tej grze zwierzęta mają określoną długość życia, więc każde zwierze w końcu czeka pogrzeb, kury żyją 3 lata, zaś krowy i owce 5, na niektóre pogrzeby mogą Rick i Barley mogą przyjść razem.
Oszukać przeznaczenie: jest sposób, aby wydłużyć nieco życie naszego zwierzaka, gdy widzimy, że rano dany zwierzak nie żyje, możemy wczytać save z poprzedniego dnia, dzięki czemu jest szansa, że zwierzę nie umrze.
[obrazek]

Sklep Kaia
Udaj się do Beach Shack pomiędzy 17:00, a 19:00, wtedy Kai przywita Cię w swym sklepiku, po czym powie, że zazwyczaj zjawia się u niego tylko parę osób, ale on się za bardzo tym nie przejmuje, jednakże Kai sądzi, iż jedzenie typu fast food nie smakuje najgorzej. Mimo to Kai wydaje się trochę zdenerwowany brakiem klientów, w tym momencie Popuri przyjdzie do sklepu i oznajmi, iż przyprowadziła kilku klientów, po czym przyjdzie parę osób, zaś dziewczyna stwierdzi, że będzie ich jeszcze więcej. Po chwili Kai przekona się, że Popuri nie kłamała i do sklepu przyjdzie jeszcze kilku kolejnych klientów, Kai poprosi Cię więc o pomoc, zaś Ty się zgodzisz automatycznie.
Do sklepu przyjdzie dużo ludzi, spotkamy tam nawet Ban, Luu, Kappa, a nawet krasnale.
Po wszystkim Kai będzie wyczerpany, zapyta więc Popuri, dlaczego przyprowadziła aż tyle ludzi, dziewczyna przeprosi i powie, że zrobiła to, aby uszczęśliwić Kaia, który podziękuje Ci i następnego ranka pojawisz się na farmie.
[obrazek]

Domokrążca Won
Trzeciego dnia wiosny (pierwszy rok) Won przybędzie do Mineral Twon, po czym da o sobie znać, poinformuje Cię, że spodobała mu się wioska i ma zamiar osiąść w domu Zacka. Po przybyciu do wioski Won będzie Cię czasem odwiedzał oferując "specjalne jabłko", lub wazon na kwiaty do Twojego domu. Jabłko jest zwykłe, ale Won lubi nadawać rzeczom długie nazwy, możesz kupić ten owoc za 500 G, ale tylko jeden podczas jednej wizyty. Mimo iż Won mieszka u Zacka to gdy przyjdziemy do niego nie będzie można kupić tego jabłka. Jeżeli bardzo Ci zależy na tym, aby mieć to jabłko musisz poczekać, aż Won przyjdzie do Ciebie z wizytą, zjawia się zazwyczaj rano, ale może się zdarzyć, iż przyjdzie wieczorem. Kupno tego jabłka to oczywiste marnotrawstwo pieniędzy, ale znajduje się na liście produktów, które należy kupić, aby spełnić warunki do ślubu z boginią, także zebranie 3 jabłek może posłużyć do skompletowania listy przepisów.
[obrazek]

Przyjaźń Grega i Kai'a
W lato udaj się do sklepu Kaia podczas przerwy na lunch (między 11:00, a 13:00), Gray także przyjdzie do sklepu coś zjeść. Poprosi Backed Cron (pieczona kukurydza), w tym momencie szczęśliwy Kai zauważy Cię i przywita w swoim sklepie. Gray nie wydaje się być podekscytowany Twoją obecnością i pyta, czy to dla Kaia jest rzadkość. Doda jeszcze, że Kai robi najlepsze jedzenie w okolicy, zawstydzony gospodarz odpowie, że stara się trafić w gusta mieszkańców, zaś Gray doda, iż świetnie udaje się to Kaiowi, gospodarz podziękuje za komplement. Po chwili Gray powie, że musi wracać do pracy, gdyż w przeciwnym razie jego dziadek będzie mu robił wyrzuty, że młodzieniec się szwenda po okolicy zamiast pracować, pożegna się więc i wróci do pracy.
[obrazek]

Pechowa liczba
W kulturze azjatyckiej liczba 4 przynosi pecha, w japońskiej wersji gry podczas oglądania programu telewizyjnego o godzinie 4:44, telewizor pokazuje w kółko "4 HOUR 44 MINUTES", po 10 sekundach wszystko wraca do normy. Scenkę tę znajdziemy także i w angielskiej wersji, aczkolwiek została ona źle skonwertowana i wyświetla się tylko "4:44 4:44", przez co wyświetlany tekst zapętla się w nieskończoność, jedyny sposób to zresetować grę, chyba dla zachodnich graczy czwórka jest bardziej pechowa niż dla Japończyków.
[obrazek]

Przejażdżka konikiem
Drugiego dnia od rozpoczęcia gry Barley przyjdzie do Ciebie z rana, okazuje się, że mają na swojej farmie młodego konia i nie wiedzą, co z nim robić,
więc gospodarz Yodel Ranch przyjdzie do Ciebie z prośbą, abyś się nim zaopiekował, jeżeli zgodzisz się, to koń trafi do zagrody na Twojej farmie.
Koń potrzebuje całego roku, aby urosnąć, dlatego nie będziesz mógł zapisać go na wyścig konny w ciągu pierwszego roku. Po upływie roku Barley przyjdzie do Ciebie, aby sprawdzić, jak miewa się jego koń, jeżeli nie zdobędziesz u konia 5 serc to starzec odbierze Ci go, jednakże zwróci go w następnym roku, koń będzie wtedy dorosły, ale serca zostaną wyzerowane.Istnieje jednak sposób, aby oszukać Barleya, jeżeli nie mamy wystarczającej liczby serc, a starzec odebrał nam konia, wystarczy wczytać save z poprzedniego dnia i w dzień odwiedzin Barleya nie wychodzić z domu, jednym słowem udawaj, że nikogo nie ma w domu.
Można oczywiście spać spokojnie, wystarczy, że będziemy codziennie czesać konia i rozmawiać z nim, można go także wypuszczać na pole, jeżeli jest słoneczny dzień.
[obrazek]

Piątek trzynastego
Jeżeli wypadnie Ci piątek 13-go możesz odczuć to dyskretnie, w poprzednich Harvest Moonach w ten pechowy dzień zwierzęta były niezadowolone, a łowienie ryb było prawdziwym horrorem, na szczęście w FOMT pech sprowadza się do problemów z programem telewizyjnym na kanale News.
[obrazek]

List od dziadka
W środę pomiędzy 9:00, a 13:00 udaj się do domu Ellen, spotkasz tam Ellen, Elli, oraz Stu, gdy z nimi porozmawiasz będą się zastanawiać, jak ciężka musi być praca na farmie. Ellen powie, że mimo iż Elli nie przebywa w klinice to cały czas czyta książki medyczne, ale zapomniała oddać jedną z nich doktorowi, podczas poszukiwań tej książki dziewczyna znajdzie list. Tajemniczy list zaadresowany jest do Ellen, po jego otworzeniu okaże się, że jest napisany, przez dziadka, Elli i Stu będą zaskoczeni słysząc o tym, staruszka przeczyta list, dziadek mówi w nim, jak bardzo kocha Ellen, ale był zbyt nieśmiały, aby jej go wręczyć, babcia oznajmi, że ten list jest dla niej skarbem.
[obrazek]

Rodzinne wspomnienia
W środę pomiędzy 8:00, a 10:00 przyjdź na Mother's Hill, spotkasz tam doktora stojącego nad brzegiem, gdy z nim porozmawiasz opowie Ci o swoim dzieciństwie. Przypomni sobie rodziców, tak jak i on zajmowali się medycyną, ale nigdy nie mieli dla niego czasu, co denerwowało doktora, zaś teraz, gdy jest już dorosły zdaje sobie sprawę, jak istotna jest potrzeba zajmowania się innymi ludźmi. Podczas tej scenki upływ czasu zatrzymuje się, dzięki czemu możemy poświęcić się wędkowaniu, lub innym zajęciom, po opuszczeniu tego obszaru upływ czasu wraca do normy.
[obrazek]

Życiowy pomocnik
Pewnego dnia, jeżeli nie pada deszcz możemy natrafić na ciekawą rozmowę na Rose Square, między 13:00, a 16:00 przejdź tym placem, będą tam trzy kobiety, usłyszysz jak Manna pyta o radę. Sasha i Anna uważnie wysłuchują swoją koleżankę. Manna martwi się o swoją córkę Aję, która pokłóciła się z Dukem, po czym uciekła. Sasha stwierdza, że to ona sprowadzi Aję do domu, a także dodaje, iż dobrze jest, jak do dziecka przemówi ktoś inny, niż jego rodzice, kobiety uznają to za dobry pomysł.
[obrazek]

Nagroda Basila
Jeżeli jesteś w dobrych stosunkach z Basilem, a Gray i Mary są już małżeństwem idź do domu Basila między 16:00, a 17:00.

Argumenty Douga i Duka
Jeżeli masz u Ann kolor serca purpurowy, bądź wyższy udaj się zimą kiedy pada śnieg do Inn, musisz trafić w moment, kiedy Doug i Duke są tam razem (najlepiej pomiędzy 14:00, a 16:00), zauważysz wtedy jak ci dwaj panowie przekrzykują się wzajemnie, biedna Ann stara się ich uspokoić, ale jej starania są daremne. Dziewczyna prosi Cię, abyś uspokoił agresywnych panów, zanim się pobiją. Jeżeli zdecydujesz się pomóc, rozjuszeni awanturnicy będą zdenerwowani, że się wtrącasz, ale po paru chwilach zapomną o co się kłócili i powiedzą, że już nigdy nie będą ze sobą walczyć, zaś major Thomas będzie szczęśliwy, że może w spokoju dokończyć posiłek.
[obrazek]

Złap je wszystkie
Po złapaniu wszystkich ryb pojawi się bogini, by Ci pogratulować, zaś Zack pojawi się następnego ranka na Twojej farmie, by pochwalić umiejętności wędkarskie rolnika.

List od męża
W czasie lata między godziną 10:00, a 13:00 idź do Poultry Farm, a będziesz świadkiem, jak Lilia odczytuje list od męża.

Elli studiuje medycynę
Kiedy Elli i doktor będą małżeństwem udaj się do kliniki między południem, a 19:00, zobaczysz Elli uczącą się medycyny, jednak dziewczyna ma problemy ze zrozumieniem niektórych rzeczy, ale doktor pomaga swojej żonie, dzięki czemu jest mu bardzo wdzięczna, następnie oboje przywitają się z Tobą. Elli powie, że uczy się medycyny, by móc wyleczyć nogi swojej babci, możesz ją w tym momencie zachęcić do dalszej nauki, bądź powiedzieć, aby oddała babcię do szpitala.
[obrazek]

Decyzja Jeffa
Kiedy Karen i Rick są małżeństwem, a Ty masz dobre stosunki z Jeffem i Sashą przyjdź w deszczowy dzień do marketu między 13:00, a 16:00, zobaczysz wtedy, jak Sasha daje reprymendę swojemu mężowi za to, że pozwala on mieszkańcom wioski brać zakupy na kreskę, z tego powodu pojawiają się problemy z pieniędzmi, a jak dotąd nikt nie spłacił swojego kredytu. Jeff obiecuje, że nie pozwoli więcej brać zakupów na krechę, Sasha odchodzi więc na bok, by zobaczyć poczynania swojego męża w tym kierunku. Po chwili do sklepu przychodzi Duke, jak zawsze bierze towar i prosi o wpisanie go na kredyt, ale Jeff stanowczo odmawia, zdziwiony Duke wraca więc do domu po pieniądze. Po wszystkim Sasha mówi, że tak powinno się robić, Jeff przyrzeka, że już nie będzie więcej sprzedawał na kredyt.
[obrazek][obrazek]

Kłótnia Duka i Manny
Aby zobaczyć tę scenkę należy najpierw zrobić "Pomoc w winiarni", udaj się do winiarni w sobotę między 20:00, a 22:00, trafisz tam na kłótnię małżeńską Duka i Manny, która jest zdenerwowana na Duka faktem, że znalazła butelki pod jego łóżkiem, żona utrzymuje, że Duke podbiera wino z ich produkcji. Ten tłumaczy się, że eksperymentuje, aby stworzyć jeszcze lepsze wino. Manna nie wierzy w tłumaczenia męża, więc Duke przechodzi do defensywy twierdząc, że trochę wina nikomu nie zaszkodzi co jeszcze bardziej rozjusza Mannę, która mówi, żeby nie wypijał wina, gdyż jest przeznaczone na sprzedaż, dodaje, że Duke nie potrafi dotrzymać obietnicy, przez co rozzłościł Aję. Manna martwi się o Cliffa, więc opuszcza dom na chwilę, ale najbardziej martwi się o męża, który przytakuje jej w końcu, dzięki czemu kobieta odpuszcza mu tym razem.
[obrazek]

Uderz kreta
Podczas orania gruntu na farmie może się czasem zdarzyć, że spod ziemi wyjdzie kret, nie powoduje on strat w Twoich uprawach, możesz zostawić go w spokoju, by po chwili wrócił pod ziemię, możesz także uderzyć go w głowę młotkiem. Ciekawostką jest, iż liczbę trafień w kreta możesz śledzić w swoim dzienniku rekordów.
[obrazek]

Sztorm
W lato zdarza się, że w wyspę uderzy sztorm, podczas tego sztormu nie możesz wyjść z domu, nawet telewizor nie odbiera kanałów, jedyne co możesz zrobić to iść spać, następnego dnia będziesz mógł pracować na farmie normalnie. Informację o sztormie możesz zobaczyć w telewizyjnej pogodzie.Po burzy następnego dnia zobaczysz na swojej farmie totalny bałagan, warzywa będą powyrywane, przez co będziesz miał trochę strat, jest jednak dobra strona tego, mianowicie będziesz mógł znaleźć na polu porozrzucane kamienie, które możesz potem wykorzystać do budowy zagród. Podobnie sytuacja ma się zimą, jednak o tej porze nie możesz sadzić nic na polu, więc nie będzie strat, jedynie zwierzęta będą nienakarmione.
[obrazek]

Przygnębiony Gotz
Pewnego dnia zastaniesz Gotza w fatalnym nastroju, jest zmęczony pracą na swoim gospodarstwie, przez co nie będzie mógł w tym momencie ulepszyć Twojej farmy. Aby przekonać Gantza do rozbudowy musisz go pocieszyć, ulubione rzeczy Gotza to jajka, miód i jabłka, wręczaj mu te prezenty dopóki nie poprawi mu się nastrój, niestety nie masz wglądu w poziom przyjaźni od którego uzależniony jest nastrój Gotza. Może się zdarzyć, że jeżeli Gotz odzyska dobry humor zobaczysz krótką scenkę z nim.
[obrazek]

Złowić Kappę
Idąc na ryby możesz udać się w stronę Mother's Hill, znajduje się tam małe jeziorko w którym można łowić ryby, jednak jest mała szansa, że zamiast ryby złapiesz Kappę, pojawi się z hukiem, zatańczy na środku zbiornika po czym zniknie w odmętach wodny.
[obrazek]

Sekret Zacka
Czwartego roku udaj się do Poultry Farm w sobotę między godziną 11:00, a 13:00, w środku znajdziesz Zacka, który złożył wizytę Lilli, kobieta jest zaskoczona jego odwiedzinami, zwłaszcza, że Zack rzadko opuszcza swój dom i zapuszcza się w te rejony. Zdenerwowany Zack będzie próbował się wytłumaczyć mówiąc, że pomyślał, iż może wpadnie tu z wizytą. Zack dowiedział się, że ostatnio Lilia nie czuje się najlepiej, ale kobieta zaprzecza, po chwili rozmowy zostaje on wyproszony i poinformowany przez Lillię, że naprawdę nic jej nie dolega, po wszystkim zasmucony Zack wraca do domu.
[obrazek]

Pamięć o żonie Douga
Piątego dnia jesieni o godzinie 10:00 przyjdź do Inn, zdenerwowana Ann przywita Cię, oznajmi, że dzisiaj lokal jest otwarty do 17:00, powie także coś o swojej matce, oraz doda, że jej ojciec wziął dzień wolnego. Udaj się na Mothers Hill, spotkasz nam Douga, który oświadczy, że dzisiaj przypada rocznica śmierci jego żony i spędza tutaj czas na rozmyślaniu do 17:00.
[obrazek]

Bitwa na drinki
Udaj się do Inn w sobotę pomiędzy 19:00, a 22:00, pamiętaj, aby Karen miała serce zielone, lub wyższe, zobaczysz tam, jak Karen i Duke rozpoczynają pojedynek na picie, jeżeli Karen wygra Duke będzie musiał spłacić cały kredyt Jeffowi, zaś jeżeli Duke wygra to dług zostanie umorzony. Dla Duka stawka jest warta świeczki, Karen prosi Cię więc, abyś sędziował, możesz powiedzieć, żeby oboje przestali już pić, lub wybrać opcje "yes", bez względu na Twój wybór zawodnicy dalej będą chcieli się pojedynkować. Kiedy pojedynek zostanie zakończony Duke nie będzie w stanie więcej wypić, więc Karen ogłosi się zwycięzcą, a Doug poprosi Cię, abyś odprowadził pijanego Duke do domu. Mężczyzna trochę otrzeźwieje, lecz Manna widząc znów upitego Duka nie będzie zbyt szczęśliwa, zwłaszcza, że przegrał pojedynek i teraz musi spłacić niemały rachunek. Po wszystkim Manna Ci podziękuje za przyprowadzenia "męża idioty", Duke oburzony tym zacznie się denerwować, co spowoduje kolejną kłótnię.
[obrazek][obrazek]

Spadająca gwiazda
Pierwszy raz będziesz mógł zobaczyć tę scenkę piątego roku, dziesiątego dnia jesieni udaj się na Mothers Hill po 18:00, gdy pogoda jest ładna zobaczysz tam spadającą gwiazdę, dzięki czemu będziesz mógł wypowiedzieć jedno z trzech życzeń.
1. Jakiekolwiek chore zwierzę ma zostać uleczone.
2. Stać się lepszy przyjacielem dla mieszkańców wioski.
3. Następnego dnia twoje zyski będą podwojone.
Jeżeli nie przejmujesz się pieniędzmi wybierz 1, lub 2, zaś jeżeli chciałbyś zakupić dom w mieście wybierz opcję 3.
Możesz zaplanować na następny dzień duże zarobki poprzez przygotowanie towarów do sprzedania, scenka powtarza się co pięć lat, najbardziej opłacalne rzeczy w tym momencie to:
- Mythic Stones (20,000 G)
- Pirate Treasure (10,000 G)
- Pink Diamond and Alexandrite (10,000 G)
- Fossil of Fish (5,000 G)
- X Yarn (4,000 G)
- Accessories: broach, necklace, etc (2,000 G)
- X Wool (2,000 G)
- P Yarn (1,500 G)
- RelaxTea Leaves (1,000 G)
Możesz także spróbować kupić czekoladę za 100G, a potem sprzedać ją z podwójnym zyskiem, jeżeli pogoda jest deszczowa scenka się nie odbędzie i będziesz zmuszony czekać kolejne 5 lat, można jednak oszukać grę i wczytywać save z 9 dnia dopóki prognoza na 10 nie będzie pogodna.
[obrazek]

Wędka
Aby zdobyć wędkę udaj się na początku gry do sklepu Zacka pomiędzy 11:00, a 17:00, pamiętaj o tym, żeby mieć jedno wolne miejsce w plecaku.
[obrazek]

Złota Obsługa
Wpadnij do domu Zacka pomiędzy 11:00, a 16:00, spotkasz tam Wona i Zacka, którzy przywitają Cię serdecznie, chwilę potem Karen wejdzie do sklepu, Zack będzie trochę zaskoczony jej widokiem, gdyż dziewczyna nie zapuszcza się często w te strony. Karen oświadczy, że wpadła, aby zobaczyć, czy są jakieś nowości, Won uzna, że dla takiej wspaniałej damy towary powinny być za darmo i daje jej za darmo wszystko o co poprosi, gdy Karen weźmie co chce opuści dom. Potem Won ogłosi, że „złota obsługa” właśnie się skończyła i będziesz musiał płacić normalnie za wszystkie towary.
[obrazek]

Przesyłka Popuri
Scenka ma miejsce latem, od 10 do 17 dnia, udaj się wtedy do domu Zacka, a zaraz po tobie przyjdzie tam Popuri pytając o paczkę dla niej, Zack oznajmia, iż paczka doszła, ale dziewczyna prosi, aby nie mówić nic Lilli, gdyż ta paczka ma być prezentem na jej urodziny (19 lato), jeżeli zgodzisz się milczeć to zdobędziesz dodatkowe punkty u Popuri.
[obrazek]

Kłótnia Ricka i Kaia
Udaj się latem na plaże w okolice sklepu Kaia pomiędzy 13:00, a 17:00, zobaczysz jak Rick zachowuje się agresywnie w stosunku do zdezorientowanego Kaia, po chwili napastnik zaczyna kłótnie mówiąc Kaiowi, aby odczepił się od jego siostry, Kai zaś twierdzi, że Rick za bardzo angażuje się w prywatne sprawy tej dziewczyny i współczuje je z tego powodu. Rick mówi, żeby Kai lepiej odczepił się od jego siostry, ale Kai na to odpowiada, iż co się stanie, jeżeli tego nie zrobi, Rick nie wie co ma w tej chwili powiedzieć. Scenka ta nie będzie miała miejsca, jeżeli zobaczyłeś już wszystkie 4 scenki rywala Popuri.
[obrazek]

Miłość dzieci
W lato udaj się do Poultry Farm, przywita Cię tam Lillia, która oznajmi, że dzisiaj farma jest zamknięta, gdyż nie czuje się ona zbyt dobrze. Gdy Rick i
Popuri się dowiedzieli o tym fakcie natychmiast pospieszyli do kliniki, przez co oboje przynoszą to samo lekarstwo. Kobieta śmieje się mówiąc, że dzieci bardzo się o nią marwtią.
[obrazek]

Przeszłość Ellen
Jeżeli ukończysz scenkę "Gość Ellen" przyjdź do jej domu między 8:00, a 17:00, spotkasz tam rozmawiających Ellen i Saibarę.

Biały Kwiat
Piątego roku udaj się do domu Ellen w lato pomiędzy 13:00, a 16:00, Ellen powie, że czeka na gościa, chodzi mianowicie o Basila, gdy ten przyjdzie staruszka opowie o tajemniczym białym kwiatku, który pojawia się w letnią noc, po tym Basil wróci do domu, żeby poszukać jakiś wiadomości na ten temat. Aby znaleźć ten rzadki kwiat udaj się na szczyt Mothers Hill po 21:00, gdy go weźmiesz gra przeniesie się automatycznie do domu Ellen. Możesz go wręczyć staruszce, dzięki czemu będzie bardzo szczęśliwa.
[obrazek][obrazek]

Harris potrzebuje pomocy
Scenka ta odbędzie się jakiś czas po Twoim ślubie, pewnego dnia po 19:00 na swojej farmie spotkasz Harrisa, który prosi Cię o pomoc w miłosnych sprawach, mianowicie podkochuje się w Aji i chciałby napisać jej list, odpowiedz, żeby napisał co do niej czuje, a Harris Ci podziękuje i odejdzie. Po pewnym czasie znów spotkasz Harrisa na swojej farmie, tym razem oznajmi, że Aja odpowiedziała na list, ale niestety ma już chłopaka, mimo to Harris podziękuje Ci za pomoc przy liście.
[obrazek]

Prezent dla ojca
Jeżeli Ann nie jest zamężna udaj się do Inn 11 dnia zimy między 19:00, a 20:00, zobaczysz scenkę w której Ann daje prezent Dougowi, ten nie wie z jakiej okazji, ale dziewczyna po chwili tłumaczy, że to są jego urodziny, po wszystkim oboje wrócą do pracy.

Nieprzytomny Cliff
Zimą pierwszego roku, gdy pada śnieg udaj się na Rose Plaza, spotkasz tam Cliffa, który nie wygląda za dobrze, który po chwili osuwa się na ziemię, obok Cliffa znajdziesz fotografię, chłopak powie Ci, że gdy zostawił swój rodzinny dom także padał śnieg. Idź do Inn, tam spotkasz Douga, który pomoże zanieść Cliffa do kliniki. Potem Ann podziękuje Ci za znalezienie tego chłopaka, po opuszczeniu kliniki zobaczysz, że nadal masz tę fotografię, wróć do Cliffa i daj mu ją, po czym usłyszysz, że mieszkał z matką i siostrą, ale wyruszył w świat, gdy wrócił okazało się, że matka nie żyje, a siostra wyprowadziła się w nieznane miejsce.
[obrazek][obrazek]

Depresja Ricka
Aby ta scenka miała miejsce Karen i Rick muszą być małżeństwem, podobnie ma się sprawa z Kaiem i Popuri, udaj się do Poultry farm między 16:20, a 17:00 w każdą porę roku oprócz lata, zobaczysz tam Ricka i Karen. Rick będzie przygnębiony, gdyż odkąd Popuri wyszła za mąż nie pracuje na farmie, a do tego nie wiadomo, kiedy wróci ojciec. Karen pociesza męża mówiąc, iż potrafi pracować ciężej niż Popuri, dzięki czemu Rick odzyskuje dobry humor.

Zakupy Manny
Jeżeli podczas scenki "pomoc w winiarni" nie poprosiłeś Cliffa o pomoc, to możesz w deszczowe dni udać się do marketu, spotkasz tam Mannę robiącą zakupy na kolację, będzie ona rozmawiała z Sashą. Manna rzuci bez skrępowania, że nie ma tutaj nic do kupienia, zaś roztargniony tym faktem Jeff da jej dużą zniżkę na swoje produkty.

Tajemnicze lustro
Gdy będziesz miał lustro w domu, to dokładnie o północy sprawdź zegar, podejdź do lustra, a stanie się coś nieoczekiwanego.
[obrazek]

Zamknięte drzwi w kościele
Jeżeli jesteś w dobrych stosunkach z Carterem udaj się do kościoła wieczorem w jesienną środę, koło organów znajdziesz drzwi, które zazwyczaj są zamknięte, ale tym razem Carter zapomniał je zamknąć. Znajdziesz za nimi pole na którym rosną grzyby (Mushroom- 70 G, Poison Mushroom- 100 G, oraz dwie Truffle- 500 G), jeśli powiesz, że nikomu nie zdradzisz tej tajemnicy będziesz mógł zbierać te grzyby, zimą zaś znajdziesz tam biała trawę.
[obrazek]

Górski patrol
Udaj się do domu Gotza między 10:00, a 13:00, spotkasz tam gospodarza rozmawiającego z Harrisem na temat Mothers Hill, Harris uzna, że to on powinien patrolować to wzgórze, jako że Gotzowi brakuje w tym doświadczenia, powtarza to odkąd żona i córka Gotza zginęły tam, drwal po chwili ciszy stwierdza, że jeżeli Harris będzie w stanie zabezpieczyć to miejsce to może jego rodzina będzie mogła spoczywać w spokoju.
[obrazek]

Rozmowa z Joanną (część 1)
W piątek między 16:00, a 19:00 przyjdź do Inn, zobaczysz tam scenkę w której Barley rozmawia przez telefon z Joanną, matką May, starzec na próżno prosi kobietę, aby wróciła do swojej córki, gdyż ta bardzo cierpi z powodu nieobecności matki. Doug i Barley zgadzają się, że May w tym wieku bardzo potrzebuje matki, po tej rozmowie starzec postanawia zrobić dla May dżem, gdyż jest to jej ulubione jedzenie.
[obrazek]

Rozmowa z Joanną (część 2)
Jeżeli widziałeś pierwszą scenkę, to trzeciego roku udaj się do Inn w środę między 16:00, a 19:00, tym razem to May będzie rozmawiać z mamą, opowie jej, że niedaleko przeprowadził się pewien rolnik i otworzył swoją farmę, zaproponuje mamie, aby przyjechała to zobaczyć, niestety kobieta mówi, iż nie może jeszcze wracać. Dziewczynka jest szczęśliwa, że mogła rozmawiać z mamą, jednakże gdy przypomni sobie, że nie może się z nią zobaczyć będzie jej smutno. Barley mówi, że oddzwoni w przyszłym tygodniu i zabiera małą May do domu.
[obrazek]

Gość Ellen
Drugiego roku udaj się w deszczowy piątek do domu Ellli, między 8:00, a 17:00, spotkasz tam rozmawiających Stu i Ellen, kiedy to do domu wejdzie Saibara przepraszający, że przychodzi w pochmurny dzień, jednak staruszka mówi, iż jej to nie przeszkadza i jest szczęśliwa, że ma gościa. W tej chwili jednak chłopak zauważa także i Ciebie, zawstydzony pyta o swój lunch i wychodzi.
[obrazek]

Zakup naszyjnika
Gdy Popuri i Kai są małżeństwem udaj się do sklepu na plaży w lato między 17:00, a 19:00, po wejściu zobaczysz, jak Popuri rozmawia z Kaiem w kuchni, prosi go, aby ten kupił naszyjnik, ponieważ będzie bardzo dobrze na niej wyglądał, niestety jest drogi, Kai więc odmawia jego zakupu. Popuri słysząc to denerwuje się i nazywa go głupkiem. Kai widząc zachowanie dziewczyny poddaje się i zapewnia, że kupi ten naszyjnik, dzięki czemu Popuri szczęśliwa wychodzi na zewnątrz.
[obrazek]

Coś o Ann
Jeżeli Cliff i Ann są małżeństwem udaj się do Inn w deszczowy dzień między 6:00, a 8:00, zobaczysz tam Ann wraz z mężem, Cliff mówi żonie, że ona nie zachowuje się, jak normalna dziewczyna, argumentując to tym, że jego siostra była dużo bardziej kobieca, jednak zdaje sobie sprawę, że musi ją zaakceptować taką, jaką jest i przeprasza.
[obrazek]

Zabawa z Stu
Kiedy Elli ma wolne wpadnij do domu Ellen między 10:00, a 17:00, zobaczysz zezłoszczonego Stu, który chce się z kimś pobawić, gdy wchodzisz dzieciak pyta się, czy mógłby się z Tobą pobawić, jednakże siostra nie chce, aby Ci przeszkadzał, jeżeli jednak zgodzisz się na zabawę to Ellen, Elli i Stu zostaną lepszymi przyjaciółmi dla Ciebie.
[obrazek]

Choroba Stu
Udaj się do domu Ellen między 9:00, a 13:00, znajdziesz tam Stu, który ma gorączkę, Elli zaś uzna, że najlepiej będzie udać się do lekarza, prosi Cię więc, abyś zabrał jej brata do kliniki, gdyż ona musi wpierw znaleźć doktora, gdyż ten ma dzisiaj wolne. W klinice doktor stwierdzi, że Stu jest tylko przeziębiony i powie Ci, abyś go zabrał do domu, dzięki czemu zwiększy się Twój poziom przyjaźni u Stu, Elli i doktora.
[obrazek]

Przybycie Kaia
Scenka ta ma miejsce w pierwszym roku, 30 dnia wiosny udaj się północą ścieżką pomiędzy 9:00, a 19:00, spotkasz tam May i Popuri rozmawiające o jakimś dziwnym gościu z chustą na głowie, który niedawno przybył do Mineral Town, dziewczyny wydają się być zadowolone z tego faktu. Kai zaprasza je do swojego sklepu na plaży, który wkrótce zostanie otwarty. Porozmawiaj z nim, Kai powie, że zeszłego lata jeszcze Cię tutaj nie było, zwiększysz dzięki temu poziom przyjaźni Kaia, jednak scenka ta nie wpływa w żadnym stopniu na relacje Kaia z Popuri.
[obrazek]

Zła diagnoza
We wtorek udaj się do kliniki między 13:00, a 16:00, zobaczysz jak doktor i Jeff rozmawiają, ojciec Karen oznajmia, że diagnoza doktora musi być jakąś pomyłką, ale doktor mówi mu, że musi się z tym pogodzić. Po tym doktor przeprosi Cię, że musiałeś słuchać tej rozmowy, chodzi mianowicie o to, że Jeff u poprzedniego lekarza miał stwierdzoną inną grupę krwi, niż ta stwierdzona przez doktora, zaś ten mówi, iż musiała nastąpić duża pomyłka. Dla nas grupa krwi jest prawie bez znaczenia, jednak dla kultury japońskiej ma ona znaczenie ogromne, gdyż determinuje, czy dana para ludzi pasuje do siebie,
czy nie, a żona Jeffa zawsze powtarzała, że dogadują się tak dobrze dzięki zgodności krwi.
[obrazek]

Boskie przesłanie
W środę wieczorem przyjdź do kościoła, spotkasz tam Cartera, który powie, że słyszał tajemniczy głos mówiący o szczęśliwym trafie dla niego, w chwile potem Zack stwierdzi, że chyba wie o co chodzi i wyciągnie coś, Carter będzie rzeczywiście uradowany.
[obrazek]

Szkoła gotowania
Aby zdobyć pięć przepisów na smaczne desery musisz być dobrym przyjacielem Anny, jeżeli spełnisz ten warunek udaj się do domu Basila w sobotę między 10:00, a 13:00, zobaczysz tam scenkę, jak Anna daje kucharskie wskazówki Mannie, po chwili gospodyni zapyta Cię, czy chcesz także nauczyć się czegoś o gotowaniu, zgódź się, a powie Ci, abyś przyszedł w następną sobotę. W sumie będziesz mógł iść tam 5 razy, (sobota 10:00-13:00 dom Basila) zdobywając każdorazowo jeden przepis, nauczysz się robić między innymi Cookies, Pudding oraz Ice Cream.
[obrazek]

Rady dla Basila
Jeżeli jesteś dobrym przyjacielem Basila to na wiosnę idź do jego domu na drugie piętro, poprosi Cię tam o radę.

Wspomnienia o Jeffie
We wtorek w godzinach pomiędzy 11:00, a 13:00 udaj się do Poultry farm, spotkasz tam Sashę i Lillię rozmawiające o Jeffie.

Cliff wyjeżdża
Jeżeli podczas scenki "Pomoc w winiarni" nie zaprosisz Cliffa do wspólnej pracy zobaczysz scenkę ukazującą wyjeżdżającego Cliffa. Udaj się 29 dnia zimy na plażowe molo, spotkasz tam Douga, który żegna się z Cliffem, chłopak mówi, że opuszcza wioskę, mimo iż lubi ją bardzo i prosi, aby podziękować z jego strony mieszkańcom Mineral Town, po czym wsiada na lodź i odpływa.
[obrazek]

Pomoc dla Basila
Będąc żonatym, udaj się w słoneczny dzień za dom Gotza między 11:00, a 18:00, spotkasz tam Mary szukającej odpowiedniego rodzaju trawy, aby pomóc swemu ojcu w badaniach, możesz pochwalić jej dobroduszność, co uszczęśliwi dziewczynę.
[obrazek]

Talent Jeffa
Jeśli jesteś żonaty z Karen, a Jeff i Sasha są Twoimi dobrymi przyjaciółmi możesz udać się do marketu między 8:00, a 10:00, aby zobaczyć scenkę w której Won prosi Jeffa, aby ten sprzedał mu swoje dzieła malarskie, gdyż są bardzo wartościowe, Sasha jest zaskoczona, tym bardziej, że Won proponuje 10 000 G za jeden obraz. Jeff niespodziewanie odmawia, mówiąc, że to jego hobby, a malując wkłada w obrazy dużo uczuć, przez co sprzedając swe dzieła poczułby się, jakby sprzedawał część swojej duszy, Shasha słysząc to będzie bardzo dumna.
Jeden z obrazów Jeffa możesz znaleźć w Inn w A Wonderful Life.
[obrazek]

Popularna książka Mary
W czwartym roku, gdy Mary i Grey są już małżeństwem udaj się na Mothers Hill we czwartek między 13:00, a 16:00, na szczycie zobaczysz rozmowę Mary i Greya, będą rozmawiać o książce napisanej przez Mary, która jest tak popularna, że wydawca poprosił ją o kontynuację. Grey jest bardzo zadowolony, że Mary robi to, co lubi i jest dzięki temu popularna, ale obawia się o zdrowie swojej żony, gdyż przesiaduje ona całymi nocami nad kolejną książką, Mary docenia troskliwość męża, obiecuje więc, że nie będzie się już tak przemęczać.
[obrazek]

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.