Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Poradnik do FoMT
Na początku przewija się historyjka dotycząca twojego dzieciństwa, niestety musisz szybko wyjeżdżać. Po wielu latach wreszcie latach wracasz, ale miłego dziadka i jego pieska już nie ma, a farma cały czas stała zaniedbana. Włóczysz się bezpańsko po farmie, aż tu nagle przychodzi burmistrz i ci objaśnia wszystko. Stwierdza ze dziadek obiecał zostawić farmę jakiemuś chłopcu. I w tym momencie okazuje się ze to byłeś ty. No i proszę 2 tygodnie na farmie i już masz ją na własność. To się nazywa fuks. Zaczyna się drugi dzień. Nie kupuj nic od tego wieśniaka, co ci chce cos sprzedać. Te jabłka są normalne, tylko drogie i mają specjalną nazwę (można kupować jak masz peeełno kasencji). W telewizji leci program z wróżka (2* w lewo), gdzie możesz wygrać nawet skarb piratów (długa droga-, ale na emulatorze łatwo, bo zawsze możesz savenąć). Spróbuj uzyskać wynik koło 75 liczb, a dostaniesz skarb piratów, który sprzedasz za 10000. Zrób tak w pierwszy dzień 3 skarby i jeśli masz czas idź do kopalni wydobyć trochę rudy. Następnego dania zacznij oczyszczać lewy górny róg (15 pól) a jeśli jeszcze ci mało to idź w dół ciągle na lewym boku. Poznęcaj się nad siekierą i konewką, i za pomocą rudy brązowej, a jeszcze lepiej srebrnej ulepsz je u kowala (wykorzystaj złoto zdobyte w TV . Ponieważ jest środa to leć około godziny 14:00 do supermarketu. Zakup z 6 torebek ogórków i wracaj na farmę. Zaoraj ziemię w kwadratach 3*3 kwadrat przerwy. Stań na środku i użyj torebki. I tak ciągle aż będziesz miał pełno ogórków. Podlej je (chyba ze u kowala konewka, ale się nie przejmuj.
Jeśli możesz to poplew jeszcze chwaty pobaw się z psem, i idź spać. Rano podlej warzywka, oczyść trochę pola i idź na miasto. Pochodź po domach i zapoznaj się z ludźmi. Idź na plażę, wejdź do domku po prawej i dostaniesz wędkę. Jeśli masz kasę to idź na kurza fermę (pierwsza część miasta, pierwszy budynek po prawej) i kup sobie kurę + za 100 sztuk żarcia.
Wróć na farmę i daj kurce jeść. Kolejny dzień. Po ok. tygodniu od startu gry dostaniesz konia- dobrze się nim opiekuj. Tutaj twoje życie już polega na doglądaniu ogórków, za zarobione pieniądze kupowanie sprzętu w TV markecie (soboty), oraz rozbudowa farmy. Wykup szybko w supermarkecie najlepszy plecak (dobry do zbiorów).
Kup 9 mąki i leć za kościół o skrzatów. Dawaj 2 skrzatom po trochu mąki, a od 3-4 serduszek także baw się z nimi. Jest to ważne żeby na jesień były co najmniej 2 skrzaty z 10 sercami. Jeśli starczy ci gotówki to kup też krowę i owieczkę. Krowy na razie nie da się doić, ale się nie przejmuj- zwróci się, za to owce tniesz :P na początku, lecz nie codziennie :/. Karm je (owca ma dolne rzędy, a krowa górne). I zbieraj plony, zarabiaj i czekaj na lato.
W lecie na samym początku leć do supermarketu i kup z 10 kukurydz. Zasiej je według wcześniej opisanego sposobu i podlej. Jest dobrze, rozwijaj znajomości ze skrzatami, ponieważ dzięki temu w jesienni zarobisz duuużo pieniędzy Rób to, co w wiośnie, a w wolnym czasie ulepszaj narzędzia oraz rozbudowuj dom (potrzeba drewna). Pamiętaj o skrzatach!!
Jesień- najbardziej pracowity okres. Leć do sklepu i kup 20* ziemniaki (słodkie :P ). Zasiej je. Idź do skrzatów a jednemu (niech 2 mają 10 serduszek) każ podlewać od jutro przez tydzień. Przynoś teraz skrzatom jak najwięcej mąki. W 5-6 dniu będą zbiory pierwsze, wiec w 4-5 zatrudnij drugiego skrzata do zbierania przez tydzień.. Nakarm zwierzaki i możesz robić co chcesz- skrzaty będą pracować na polu za ciebie. Nakarm zwierzaki i leć do hipermarketu i kup jak najwięcej mąki (99 sztuk). Wróć na farmę i daj każdemu skrzatowi 3* mąka. I tak codziennie. W końcu nadejdzie zima...
Jak przyjemnie- nie ma plonów. Wynagrodź skrzaty- zanieś każdemu za pracę z 3 plecaki mąki, a potem wróć na farmę. Idź w dół, a nast. W przejście pod tym do ciepłych Powędruj sobie w prawo i poszukaj jeziorka. Jak miło ze zamarzło tylko kurcze nie masz łyżew. Trudno. Wejdź do środka kopalni. Żeby mieć dobrą wydajność, to wchodząc do kopalni postaraj się mieć jak najwięcej power fruitów, oraz Bodygizerów i Turbojoltów. Kop jak najgłębiej i zgarnij cały bp. Orichalcionu. Teraz wróć na powierzchnię. Możesz wrócić do domu i zdeponowac orichalcion. Idź spać. W nast. Dniu zanieś 1 orichalcon do kowala- niech przerobi na jakąś ozdóbkę. Jeśli masz czas to zrąb drewno. Poza tym z taką ilością pieniędzy szybko rozbuduj dom, kurnik i stodołę, oraz zapewnij maksymalne ich zaludnienie Weź 2* adamanditum i także zdeponuj- za to będziesz mógł wyrabiać majonez i bodajże ser. Ulepsz sobie jak najwięcej rzeczy na max, dzięki czemu, potem nie będą ci trapić takie problemy już.
Zima to głównie odpoczynek po ciężkiej jesieni, więc pozwól sobie odpocząć. Pod koniec zimy powinieneś mieć stodołę rozbudowaną, dom na maxa, i kurnik. Zapełnij je zwierzętami. Teraz staraj się codziennie dawać 3 następnym skrzatom mąkę żeby mieć ich 5 pod koniec zimy. czekaj na wiosnę...
Wiosnę spędź na zbieraniu drewna i ulepszaniu domu, troszcz się o zwierzęta, aby wygrać festiwale zwierząt i dostawać złote towary.(wełna, jajka, mleko i ich przetwory). Szukaj też power fruity (np. jak wygrasz festiwal koni). Rozbuduj w wiosnę dom na maxa, potem kurnik i stodołę i napełnij je zwierzyną (łowną :P ). Zacznij podrywać dziewczyny (Karen, Elli, Ann, Popuri, Mary ).
I żyj pełnią życia nie hodując żadnych upraw. W lecie z kolei możesz zasiać 1-2 grządki kukurydzy- przerobisz na jedzenie dla kur. Kupuj rzeczy z TV, (co sobotę) i jeśli potrzebujesz to pohoduj trochę warzyw do gotowania. W lecie dalej odpoczywasz i troszczysz się aby jak najwięcej skrzatów miało do ciebie 10 serc :D
. Z tydzień przed jesienią (koło 23) zacznij czyścić całe pole.
Zasiej to wszystko (Wszystko znaczy każdy skrawek ; ma nie być żadnego pustego pola ; i nie martw się o nic) słodkimi ziemniaczkami, a następnie idź do skrzatów i zatrudnij je:
-3 do podlewania
-3 do zbierania
-1 do zwierząt.
Ty w międzyczasie doglądaj wszystkiego, dbaj o farmę, ale nie zaniedbuj dziewczyny :D
No i dzięki skrzatom masz luźną jesień.
Dokupuj rzeczy do domu (wpierw rozbuduj go na max). I całą jesień masz praktycznie wolną-, ale pamiętaj żeby raz na tydzień zająć się zwierzętami i zatrudniać skrzaty + dawać im ich wspaniałą kochana mąkę..
Jest zima.
Obecnie podcierasz się pieniędzmi.
Kupuj prezenty dla dziewczyny- drogie są lepsze od tańszych, bo szybciej ci serce rośnie.
Zbieraj dużo drewna- nie warto kupować.
Popatrz u kowala- może będziesz mógł u niego kupić maszyny do robienia:
- Włóczki
- Sera
- Majonezu.
Zanim nastanie zima powinieneś jeszcze zatroszczyć się o zdobycie bodygizera XL i Turbojolta XL ( 50 green i blue grassów ). Teraz zejdź do kopalni na jeziorze i jeśli masz WSZYSTKIE rzeczy platynowe ( niebieskie) to na poziomach kończących się na 9 możesz znaleźć przeklęte przedmioty ( na poziomach 19, 29, 39, itd.). Dzięki nimi będziesz mógł rozwalać duże kamyczki i dostawać się w nowe tereny świata doczesnego.
3. Rok:
Tutaj nie ma, co się rozpisywać na sezony gdyż coraz mniej masz obowiązków.
Zrób tak żebyś sprzedał po 101 warzyw różnego gatunku ( też tych od wona), a odblokują ci się nowe. Poza tym powinieneś mieć już żonę i dziecko ( lub żeby była w ciąży) przed końcem roku zwanego trzecim. Pobłogosław narzędzia i zacznij polować na materiał zwany Mythrilem dzięki niemu będziesz mógł mieć najlepsze narzędzia.
Potem przechodzisz egzamin i robisz coc chcesz.
Osiągaj jak najwięcej % gry ( miej samych kumpli w grze, najdroższy domek, domek w górach, itd.).
Teraz nie pracujesz- teraz oboje się będziecie bawić :]
Pozostałe wiadomości:
1. Szukaj rzeczy zwanych Jewwelami ( są 3 rodzaje) i uzbieraj ich 9. Jedne są na poziomach 1 kopalni, drugie na drugiej a inne rozrzucone po całym świecie.
2. Zdobądź 10 Power Fruitów
3. Dostań się do wszystkich ukrytych pomieszceń
4. Złów 5 Legendarnych ryb


Autor: Eerion

Dodane przez: Eerion
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
Malarz Użytkownik jest offline 28 Lip 11 20:17

Powiem tak. Wiem że poradnik jest już tu kupę czasu, jednak dopiero teraz piszę, głównie do osób które dopiero teraz go przeglądają. Poradnik super ;) Ja mam nieco odmienny styl gry i nie koniecznie z niego kiedykolwiek korzystał, ale jeśli jest ktoś kto sobie z grą nie radzi, to ja radze żeby korzystał z opisu u góry. Naprawdę warto! No, chyba że ktoś woli grać sam...tak jak ja to wtedy odradzam xD
andrew9891 Użytkownik jest offline 03 Cze 12 13:01

Wygraj skrab... Moze najpierw podasz kolego jeszcze schemat lub system dzieki ktoremu mozna go wygrac?
Labowski Użytkownik jest offline 18 Sie 12 23:27

andrew9891, większość(Eerion) gra na emulatorze (pc), a tu jest możliwość zapisu w każdej sytuacji. Ja osobiście gram na PSP i nawet po głupią herbatkę (Relaxation Tea Leaves (500G)) ciężko się dopchać więc normalnie polecam trawy (2 trafienia), a wszystkie oprócz czarnej (10G) są warte 100+. U Wróżki można zagrać 5x dziennie (tylko trzeba opróżnić plecak) i można wyciągnąć 500-700G/dzień. Następnie kura, kupno 1szej jest dobre, ale lepiej kupić więcej ziarna niż za 100G(10szt.) bo w kurniku jest inkubator i już od 1szego jajka można za free rozpocząć pozyskiwanie kur (znacznie taniej niż kupowanie), a nawet można je sprzedawać jak tylko dorosną.

Co do ulepszania narzędzi to należy dodać iż można taniej lub szybciej. Szybciej czyli z poziomu na poziom co zawsze zajmie 1 dzień (dziś oddajemy i jutro dostajemy z powrotem) jednak cena jest wtedy za każdy poziom. Taniej jest od razu kilka lvli, ale wtedy każdy lvl=1 dzień opóźnienia. Dla jasności: Z Brązu na Srebro = 2000G i 1dzień, Ze Srebra na Złoto = 3000G i 1dzień razem 5000G, ale narzędzie możemy użyć każdego dnia. Natomiast taniej: Z Brązu na Złoto (lub wyżej wtedy cena rośnie i czas) 3000G ale 2dni czyli nie mamy narzędzia przez cały 1 dzień.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.