Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


1 Wiosna- Przywitanie Nowego Roku
Aby świętować nadejście nowego roku mieszkańcy wioski urządzają festiwal Pound Mochi, które jest ryżem ubitym za pomocą ciężkiego młotka do konsystencji pasty, wprawdzie nie będziesz mieć okazji obserwować, jak ludzie robią ten smakołyk, ale możesz zabrać trochę do domu. Aby dostać ten przysmak porozmawiaj z Thomasem, ale pamiętaj, aby mieć wolne miejsce w plecaku.
[obrazek]

14 Wiosna- Walentynki
Jest to dzień, w którym obdarowujemy dziewczyny różnymi smakołykami, dzięki czemu podnosimy poziom serca u obdarowanych, nawet Karen przyjmuje wtedy słodki poczęstunek mimo iż zazwyczaj nie lubi słodyczy. Niestety adoratorzy bogini będą zasmuceni, gdyż nawet tona ciastek wrzuconych do jeziorka nic nie zdziała, no cóż, może bogini nie lubi jeść mokrych ciastek.
[obrazek]

18 Wiosna- Wyścigi Konne
Zdecydowanie najbardziej emocjonujące święto ze wszystkich, w tym dniu odbywają się trzy wyścigi koni, ale pamiętaj, aby się nie spóźnić, gdyż wtedy jeden z tych wyścigów może Cię ominąć. Jak na wyścigi konne przystało możemy stawiać zakłady, wszelakich transakcji dokonujemy u Thomasa, jeden zakład kosztuje 50G, zależnie od stawki na danego konia możemy wygrać iloczyn tych dwóch wartości, przykładowo kupiłem jeden zakład za 50G na konia, gdzie mam kurs 1-10, jeżeli wygra to zdobędę 50 medali. Wygrane medale podczas wszystkich wyścigów są sumowane i na koniec dnia możemy wymienić je u Thomasa na nagrody.
[obrazek]

Ilość medali Nagroda
4 - [obrazek] Adamantite
10 - [obrazek] Truffle
14 - [obrazek] Diamond
18 - [obrazek] Broach
20 - [obrazek] Necklace
30 - [obrazek] Sunblock
35 - [obrazek] Skin Lotion
42 - [obrazek] Facial Pack
250 - [obrazek] Dress
900 - [obrazek] Power Berry
1000 - [obrazek] Jewel of Truth


Udział w wyścigu będziesz mógł wziąć dopiero w drugim roku, jako że zwierzę, które otrzymasz od Barleya będzie za małe, jeśli jednak masz już dużego konia możesz spróbować szczęścia.
Podczas gonitwy obserwuj uważnie stan Twojego konia, widnieje on w dymku nad głową zwierzęcia, zielony oznacz, że koń jest w dobrej formie, żółty mówi, iż nadal jest dobrze, ale należy dać rumakowi odetchnąć, zaś czerwony alarmuje, że koń jest już zmęczony i zacznie przez to zwalniać, ale wygrana warta jest zachodu, bowiem otrzymasz Power Berry.
[obrazek]
Aby zarobić więcej pieniędzy podczas wyścigu weź ze sobą kosz, każde 18 medali wymieniaj na Broach, gdyż ta kosztuje 2000G, wygrane broszki wrzucaj do kosza, możesz je potem sprzedać, pełen kosz broszek to zarobek rzędu 60000G.

22 Wiosna- Festyn Gotowania
W ten smakowity dzień będziemy mogli ugotować coś dobrego. Jeżeli chcesz wziąć w nim udział, pamiętaj, aby się nie spóźnić, przyjdź na Rose Square najlepiej o 10:00, gdzie sędzia powie, jaki rodzaj potraw będzie brany pod uwagę (soki, pieczywa, itp.), po czym wrócisz na farmę. Po przygotowaniu potrawy daj ją Thomasowi, a wtedy sędzie rozpocznie ocenę.
Rodzaje potraw
Rok Potrawa
1 Soki
2 Słodycze
3 Pieczywo
4 Makarony
5 Ryż

Zwycięskie potrawy
Rodzaj Potrawa
Soki: Mixed Latte = Apple + Milk + Veggies + Honey + Truffle + Mixer
Słodycze: Pumpkin Pudding = Milk + Egg + Pumpkin + Honey + Sugar + Pot + Knife + Oven
Chocolate Cake = Butter(milk + mixer) + Honey + Egg + Flour + Chocolate + Whisk + Oven + Sugar
Apple Pie = Butter(milk + mixer) + SUGWD Apple + Flour + Honey + Wine + Apple Soufflé(Apple + Frying Pan) + Egg + Sugar + Knife + Pot + Rolling Pin + Oven
Pieczywo: Sandwitch = Boiled Egg(egg + pot) + Bread + Knife + Honey + Butter(milk + mixer)
Makarony: Fried noodles = Frying Pan + Salt + Vinegar + Soy Sauce + Noodles(Flour + Pot + Rolling Pin + Knife) + Oil + P egg
Ryż: Omlet Rice = Sugar + Salt + Vinegar + Egg + Milk + Oil + Riceballs + Frying Pan

[obrazek]

1 Lato- Dzień Plażowicza
30 dnia wiosny przyjdzie do Ciebie Zack i poinformuje, że pierwszego dnia lata będzie festyn na plaży, jeżeli zgodzisz się wziąć w nim udział, to Zack zabierze Twojego psa, następnego dnia udaj się na plażę, odbędzie się tam konkurs rzutów Frisbee.
Na plaży porozmawiaj z Zackiem, aby rozpocząć konkurs, gdy nadejdzie Twoja kolej rzuć krążkiem i stara się utrzymać wskaźnik w zielonym polu za pomocą klawisza „A”, zwycięzca otrzyma Power Berry.
Na nieszczęście w pierwszym roku podczas tego konkursu Twój pies będzie za młody, dorośnie 1 dnia jesieni, więc puki co możesz kupić Frisbee od Wona i ćwiczyć przed nadejściem drugiego roku.
[obrazek]

7 Lato- Festyn Kur
Szóstego dnia lata przyjdzie do Ciebie Rick z zaproszeniem na festyn kur, jeżeli się zgodzisz będziesz musiał na czas przygotowań dać mu jedną kurę, którą wybierzesz do tego festynu, proponuję wybrać tę z największym poziomem serca.
Udaj się więc 7 dnia lata na Rose Square o 10:00, porozmawiaj z Rickiem, aby wziąć udział w konkursie, chłopak wyjaśni Ci reguły. Aby zaatakować przeciwnika naciśnij A, wtedy nad jego głową pojawi się ! I jego kura się przestraszy, jeżeli wykrzyknik zniknie możesz ponownie atakować, wygrywa ten, kto wyrzuci przeciwnika za matę.
W sumie są trzy rudny, w każdej walczysz z coraz lepszym przeciwnikiem, na samym końcu jeżeli wygrasz Twoja kura będzie znosiła złote jaja, po wszystkim wrócisz na farmę, ale nie zapomnij, żeby przez spaniem nakarmić tę kurę.
[obrazek]

20 Lato- Festyn Krów
Dziewiętnastego dnia w lato przyjdzie do Ciebie Barley z zaproszeniem na konkurs krów, wybierz wtedy którąś z dorosłych krów, ale pamiętaj, że nie może być w ciąży. O godzinie 10:00 następnego dnia udaj się na Rose Square, zobaczysz tam także inne krowy, porozmawiaj z Barleyem, aby ten rozpoczął festyn i wybrał jedną z krów. Aby Twoja krowa zwyciężyła powinieneś mieć co najmniej 8 serc, po wszystkim pojawisz się na farmie.
Zwycięska krowa będzie produkować mogła mleku Gold, lub P-Type, jeżeli krowa będzie przez cały czas w oborze to daje mleko Gold, zaś jeżeli w ciągu całego roku będzie poza domem w summie 25 dni, to da Ci mleko P-type, sprzedawane za 600G.
[obrazek]

24 Lato- Pokaz Sztucznych Ogni
Udaj się tego dnia na plażę po godzinie 18:00, jeżeli nikogo nie zaprosiłeś to będziesz mógł wraz zresztą mieszkańców podziwiać pokaz, po prostu pogadaj ze wszystkim, a scenka się rozpocznie.
Jeżeli jednak z dziewczyn ma u Ciebie serce zielone lub wyżej, porozmawiaj z nią przed pokazem, a spyta się, czy może oglądać fajerwerki razem z Tobą, standardowo bogini nie możesz zaprosić.
[obrazek]

3 Jesień- Festiwal Muzyczny
Drugiego dnia jesieni ksiądz Carter przyjdzie z rana na Twoją farmę, aby zaproponować Ci udział w kościelnym festiwalu muzycznym. Jeżeli się zgodzisz to udaj się do kościoła następnego dnia o godzinie 18:00, porozmawiaj z Carterem, a ten rozpocznie przedstawienie. Ty będziesz grać na orkanie, Elli i Ann na fletach, Mary zagra na organach, zaś Karen będzie śpiewać.
[obrazek]

9 Jesień- Festiwal Żniw
W ósmy dzień jesieni Thomas przyjdzie do Ciebie na farę i oznajmi, że na jutrzejszy dzień przygotowany został wielki graczek w którym mieszkańcy będą gotować zupę, powie Ci, że możesz przynieść jakieś rzeczy, które wyhodowałeś na farmie. Następnego dnia udaj się rano na Rose Square i przynieś coś ze sobą i dać to Thomasowi, może być to nawet kolorowa trawa, a wielkie gotowanie rozpocznie się.
[obrazek]

13 Jesień- Spotkanie na Mothers Hill
Jeżeli któraś z dziewczyn ma serce co najmniej zielone, to możesz iść na szczyt Mothers Hill między 18:00, a 0:00, wtedy dana dziewczyna powie, że czekała tam na ciebie i zaproponuje wspólne oglądanie księżyca, dzięki czemu zdobędziesz u niej pinkty serca, po wszystkim zjawisz się na farmie ramo następnego dnia.
[obrazek]

21 Jesień- Festyn Owiec
Barley odwiedzi Twoją farmę 20 dnia jesieni i poinformuje o zbliżającym się konkursie owiec, jeżeli się zgodzisz, to zabierze wybraną przez Ciebie owcę na konkurs, pamiętaj, aby ta owca nie była obcięta. O godzinie 10:00 następnego dnia przyjdź na Rose Plaza i porozmawiaj z Barleyem, aby rozpocząć konkurs, po wszystkim znajdziesz się na farmie.
[obrazek]

30 Jesień- Festyn Dyni
Trzydziestego dnia jesieni odwiedzi Cię któreś z dzieciaków i karze dać sobie cukierek, dziecko nie odejdzie, dopóki nie dasz mu czegoś, jeżeli nie masz cukierków możesz dać coś innego, np. Jabłko, jednakże dzieciak nie będzie zadowolony. Możesz 29-go udać się po czekoladę do sklepu.
W sumie będziesz miał trzech gości proszących o cukierki, przyjdą kolejno May o 6:00, Stu o 8:00 i Popuri o 10:00 (ach te kobiety...- przyp. BigBang), jeżeli zależy Ci na tej dziewczynie to daj jej w ten dzień czekoladę, a zwiększysz u niej punkty serca.
Jeżeli Popuri wyjdzie za Kaia to w tym czasie nie będzie jej w wiosce, więc gości będzie tylko dwoje.
[obrazek]

2 Zima- Prośba Thomasa
Jest to ciekawa scenka, mianowicie przyjdzie do Ciebie Thomas i poprosi o kilka rzeczy, powie, abyś zdobył je przed 19:00, gdyż bardzo ich potrzebuje. Mogą być to White Grass, Diamond, Truffle, Moonstone, jeżeli nie ma opcji zdobycia ich postara się wczytać grę z poprzedniego dnia, a jest szansa, że mężczyzna poprosi Cię o inny zestaw. Potem o 19:00 przyjdzie do Ciebie ponownie, jeśli dasz mu je to otrzymasz w zamian Golden Lumber. Może się zdarzyć, że będzie w ten dzień zimowy sztorm, wtedy Thomas Cię nie odwiedzi i scenka się nie odbędzie.
[obrazek]

14 Zima- Walentynki
Jeżeli któraś z dziewczyn ma u Ciebie zielone serce, to przyniesie Ci czekoladę w ten dzień, niewiasty przychodzą o różnych porach, Popuri będzie już o 6:00, Ann o 8:00, Elli o 10:00, Karen o 12:00, a Mary o 14:00. Dostaniesz wtedy czekoladę, możesz ją umieścić w lodówce, jeżeli masz rozbudowany domek (ja czekam na soją czekoladę już od 21 lat- przyp. BigBang)
[obrazek]

24 Zima- Święto Gwiazd
Jeżeli u którejś z dziewczyn masz zielone serce, lub wyzsze to zostaniesz przez nią zaproszony 23 dnia zimy na kolację z nią i jej rodziną. Przyjdź następnego dnia do jej domu po 18:00, a dostaniesz smaczny obiad, po wszystkim pojawisz się następnego ranka u siebie na farmie.
[obrazek]

25- Mikołaj
Tego dnia w nocy przyjdzie do Ciebie Thomas przebrany za Mikołaja, aby wręczyć Ci prezent, jednak scenka ma miejsce w nocy, więc musisz położyć się do łóżka między 21:00, a 0:00, niestety Thomas nie jest zbyt bogaty, więc prezent będzie raczej ubogi, znajdziesz go w skarpecie przyczepionej do wieszaka.
[obrazek]
Aby zdobyć skarpetę musisz być w dobrych stosunkach z Ellen, między 1, a 32 dniem zimy przyjdź do jej domu w godzinach od 9:00 do 11:00 i przynieś ze sobą kulkę przędzy, w zamian otrzymasz skarpetę na prezent, która będzie powieszona w Twoim domu.
[obrazek]

30 Zima- Nowy Rok
W ten wspaniały dzień odbywają się aż dwa wydarzenia.
Pierwszy z nich odbywa się na Rose Plaza, gdzie Thoma wraz z Carterem urządzają smaczny poczęstunek, udaj się tam po 18:00, a otrzymasz noworoczny makaron!
[obrazek]
Drugim wydarzeniem jest przywitanie nowego roku na Mothers Hil, będzie tam część mieszkańców, porozmawiaj z Dougiem, aby rozpocząć scenkę.

Na podstawie Ushi No Tane.

Dodane przez: BigBang
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2020 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.