Jakiś czas temu pisałem o nowej grze twórcy Harvest Moona - Hometown Story. To gra przygodowa nastawiona na interakcję z mieszkańcami krainy i wykonywaniem dla nich zadań. Z okazji targów E3, ukazał się nowy trailer tej produkcji:
Jeśli macie PS3, to ucieszy was informacja, że dwie gry o których już na HMT było, w tym jedna związana z Harvest Moon - dostępne będą od dziś w promocji w PlayStation Store!
I tak: Ni no Kuni: Wrath of White Which dostępne będzie za 119 złotych (107,10 dla abonentów PS Plus) - na Allegro ok. 140 złotych.
Rune Factory Oceans (ze wsprciem dla Move) dostępne będzie za 79 złotych (71,10 dla abonentów PS+) - na Allegro ok. 70 - 130 złotych.
Jeśli jesteście posiadaczami konsoli Nintendo 3DS, to pewnie ucieszy was informacja, że dwie gry od Natsume pojawiły się w europejskim eShopie dostępnym na konsoli.
Pierwsza z gier to Harvest Moon: GBC - pierwsza część gry wydana na GameBoya.
Druga z gier to Legend of River King wydana również na GameBoya Color, nie opowiadająca co prawda o uprawianiu farmy, ale o łowieniu ryb, nie mniej utrzymana w Harvest Moonowych klimatach.
Yasushiro Wada, twórca Harvest Moona przedstawił właśnie swoją nową grę, należącą do całkiem nowej serii - Hometown Story. W grze wcielamy się we właściciela sklepu, a sama rozgrywka poza obsługą klientów polegać będzie też na zdobywaniu i poszerzaniu asortymentu. Przypomina mi to nieco rozwinięcie pomysłow z Harvest Moon DS: Grand Bazaar.
Pojawił się już pierwszy zwiastun nowej produkcji: https://www.youtube.com/watch?v=cJPwHSoOmnk
Niestety, nieznana jest data premiery, ale anglojęzyczna wersja trailera napawa optymizmem.
Stało się to, czego wszyscy się spodziewali - chociaż jej nie pokazano, to PlayStation 4 stało się faktem i będzie dostępne już pod koniec roku. Z rzeczy które warto zanotować, to aż 8GB ramu, bardzo mocny procesor i karta graficzna, a także dodatkowy procesor który będzie w tle pobierał i wysyłał dane - konsola pozwoli np. na wysłanie ostatnich kilku minut rozgrywki na youtube/facebooka w dowolnym(!) momencie (do tego w tle). Dodatkowo można będzie grać w dema gier nie ściągając ich na dysk (gaikai), oraz grać w częściowo pobrane gry (np. gdy dostępny jest już pierwszy etap). Do tego granie na PS Vita w grę przesyłaną internetem z PS4. Swoją grę będzie można też na żywo pokazywać znajomym lub w sieci, a nawet przekazywać na chwilę sterowanie innej osobie po drugiej stronie globu. Nowa generacja zapowiada się smakowicie.