Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Harvest Moon Back to Nature

Harvest Moon Back to Nature
Nasza ocena:
10
Platforma: PlayStation
Wydana: 1999 (JP), 2000 (USA), 2001 (EU)
Inne z działu
Menu
Harvest Moon
Inne tytu�y
Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Na pierwszej stronie są wszystkie porady, na drugiej stronie opisy festynów (tych trudniejszych) a na 3. opis zdarzenia "Cliff nie odchodź".

Festyn krów/owiec. Wygra go krowa która ma min. 8 serc. To samo tyczy się owiec.

Przyprawy (sól, cukier), garnki. Przyprawy kupujemy w TV shopping w soboty. Oglądamy kanał do końca i idziemy Do Innu zadzwonić.

Festyn Kur. Festyn kur wygrywają kury trzymane na dworze. 1 dnia lata wystaw kurę na dwór, a po fetynie (7 dnia) możesz ją schować do kurnika. Kury na dworze nie trzeba karmić, należy chornić przed deszczem i wilkiem.

LODÓWKA. Gdy ulepszysz dom, schowaj przynajmniej po 10 warzyw każdego rodzaju do lodówki. Kiedyś na pewno ci się przydadzą.

KRASNALE. Jak wiecie w HM:BTN żyją krasnale. Można je nająć do pracy w dni festiwali, ale też i w zwykłe. Co prawda latem, jesienią i zimą nie ma problemu, ale wiosną może być. Należy pogadać z krasnalami około 10 razy i też zaproponują ci pracę. Im więcej masz u nich serc tym lepiej pracują. Jeśli źle zajmujesz się zwierzętami, serduszka opadają im. Najtańszym prezentem jest mąka dostępna cały rok.

ZMĘCZENIE. Nasz chłopek w Harvest Moon męczy się jak każdy człowiek... Jeśli zmęczy się za bardzo to trafi do szpitala, i obudzi się dopiero następnego dnia o 12.00. Każdy owoc mocy przedłuża poziom zmęczenia o 1 (mając wszystkie męcząc się 16 raz trafisz do szpitala).
[obrazek]

Praca w winiarni. Do zebrania jest 16 winogorn. Musisz podchodzić do krzaka i naciskać X. Ułożone są w ten sposób: [każde białe kółko=winogrono, od żółtego zacznij (zanim Cliff do niego dojdzie, bo go nie weźmiesz)]. Za każde winogrono dostajesz 50G (tak samo jak w lesie). Więcej o winogrinach na ostatniej stronie.
[obrazek]

ULEPSZANIE NARZĘDZI. Jest to trudne zadanie. Każde z narzędzi w menu (po naciśnięciu start) ma ilość procent (oznacza ile już maja do ulepszenia). Pod procentami znajdują się małe kółka (albo coś w te klimaty) w odpowiednich kolorach. Jeżeli brązowa, znaczy że na ulepszenie należy dokonać za pomocą rudy w kolorze brązowym. Jeśli w kolorze srebrnym to można użyć brązowego ale i srebrnego itd. Idziemy do Saibary dajemy mu rud (musimy mieć aktywne narzędzie do ulepszenia) jak mu już damy wybieramy Upgrade Tools i za trzy dni będzie gotowe.

Na początku gry, gdy sadzonki kwitną nie możesz podlewać środkowego pola. Radzę sadzić grządki tak:[obrazek]. Nie będziesz miał problemu ze środkiem.

Nie koś chwastów. Podnosząc je naciśnij X i oszczędzisz sobie wysiłku.

Zbierając rzeczy z lasu zarabiasz sporo kasy. Lecz gdy potrzebujesz jej od zaraz to idź do kopalni i wykop kilka woreczków ze złotem (1=10G).

Wędkę dostaniesz, gdy na początku gry (najlepiej 5 dnia) idź na plażę z pustym miejscem w plecaku i pogadaj z Gregiem na pomoście. Da ci wędkę. Łowi się używając [] (kwadrat).

Chowaj ryby do lodówki, zaoszczędzisz miejsca w stawie.

Gdy masz 50 ryb w stawie to od Grega dostaniesz lepszą wędkę (WARUNEK: Jedno wolne miejsce w plecaku!)

Aby mieć miód, posadź kwiaty (kupisz je u Wona między 12.00 a 14.00 w Inn'ie)

Droższy miód - W pierwszym roku daj Louisowi miód a podniesie jego cenę o 10G.

Jeżeli masz u dziewczyny przynajmniej niebieskie serce to 14 dnia zimy da ci czekoladę. Jeżeli ma zielone - ciasto czekoladowe.

Stracony koń - jeśli po roku Barley odebrał ci konia, zasadź dużo trawy, a odda ci konia (nie sprawdzone).

Zły pies (Stray dog) - gdy masz zwierzęta na dworze, a nie masz na nim psa, to o 18.00 może przyjść pies i pogryźć ci kury. Albo szybko przynieś psa, albo lej go siekierą (ah, jak mu oczy wyskakują !!! - musicie to zobaczyć).

W czasie huraganu, najmij wszystkie krasnoludki (Harvest Sprites), zaopiekują się zwierzętami (w domku poczekaj z pięć minut, powinny już wszystko zrobić).

Aby szklarnia nie rozpadła się w czasie huraganu wsadź do niej psa.

Sczeniaki - w drugim roku przyjdzie Barley. Jeśli pożyczysz mu psa, to po miesiącu Hanna będzie miała młode !!!

W gorącym źródle opłaca się spać tylko godzinę, (ale spać nie siedzieć) i już odzyskałeś całą energię - można tak grać aż do 5.59 rano !

Przepisy - aby móc gotować ulepsz sobie dom, a garnki możesz zamawiać w TV Shoping w Soboty. Gdy już obejrzysz ten kanał do końca, idź do Innu i zadzwoń.

Aby ugotować lecznicze jajko (Spa-Boiled Egg), wrzuć jajko do gorącego źródłą (tam gdxzie kamienie są niższe).

Karmę dla kur uzyskasz też wrzucając kukurydzę do młyna, jednak trcisz na tym 20G.

Strona: 1 z 3

Dodane przez: gnysek
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
justynka88 Użytkownik jest offline 19 Lip 11 23:36

Mimo iż dają psa do szklarni, huragan zawsze mi ją niszczy, a psu opadają serca. I chociaż najmuję krasnoludki na tydzień (i pracują normalnie) to w dzień huraganu nic nie robią, wszystkim zwierzętom opadają serca bo nie zostały nakarmione. Krasnoludki mają po od 7 do 9 serc. Czemu tak się dzieje ?!
pride Użytkownik jest offline 17 Lis 11 22:22

witam, jeśli mam czerwone serce u Popuri a nie pogadałem z nią na początku(czyli odmawia mi jak jej piórko daje) , to będę mógł zrobić u innej dziewczyny i z nią się hajtnąć??
ptx Użytkownik jest offline 12 Sty 12 23:16

narzedzia 400%-jeśli nie macie ulepszonych narzedzi na 400% to w czasie huraganu nie idzcie
spac tylko nawalajcie w podłoge/powietrze w ten sposób nabijecie lv i nasz chłopak bd się męczył ale nie pójdzie do szpitala troche to trwa ale będziecie mieli nabite % na raz a w innym miejscu jak będziecied to robic to będziecie się męczyć i pójdziecie do szpitala...
ptx Użytkownik jest offline 12 Sty 12 23:28

magiczne owoce-jak wiecie w HM BTN sa owoce które potrafia przedłużyć czas do zmęczenia 2 takie owoce znajdziecie w kopalniach , tej pod wodospadem i tej na środku jeziora (tylko w zimę),a trzecie o 11 na plac obok mother hills i rombnijcie siekierka w drzewo na środku odezwie się do was i poprosi o ocalenie jak je ocalicie dostaniecie owoc jak nie ochrzani was drwal , gdy drugim razem spr rabnac w drzewko za pierwszym uderzeniem traficie do szpitala :/
Jack97 Użytkownik jest offline 19 Maj 12 11:39

witam, mam już u Popuri czerwone serce, oświadczyłem się jej i termin ślubu wypadł na 30 dzień lata, ale nie wiem gdzie będzie ten ślub i o jakiej porze, już raz przechodziłem ten dzień i cały czas kręciłem się koło kościoła i chodziłem do Popuri, ale nic się nie stało. Czy to przez to nie mogę z nią wziąć ślubu, bo po pierwszym spotkaniu z nią nie poszedłem do wodospadu i nie wybrałem opcji "My sympaties"?
AppleCorps Użytkownik jest offline 27 Sie 12 21:59

Z tego co pamiętam, to ślub wygląda tak, że budzisz się już w kościele i tak schodzi cały dzień, więc nie wiem, dlaczego nie możesz się ożenić. Natomiast moje pytanie brzmi: Czy jest jeszcze jakiś inny sposób, by uzyskać czekoladę niż tylko otrzymać ją 14 dnia zimy od dziewczyny z niebieskim sercem?
Anothersun Użytkownik jest offline 29 Sie 12 11:37

Mam pytanie, nie wie ktoś jak usunąć takie poniszczone kłody? Chodzi mi o te, co czasem robi się z nich takie a'la ogrodzenie. Próbowałam wszystkim ;/
sylves82 Użytkownik jest offline 31 Sie 12 23:48

te kłody można wrzucić spowrotem skąd się je wzięło i chyba nawet jeszcze mozna je sprzedac ale nie jestem pewna
nemo49 Użytkownik jest offline 20 Paź 12 19:17

Anothersun...A te kłody própowałaś rozbić młotem? ;)
Ailon2012 Użytkownik jest offline 06 Lut 15 17:52

sylves82 nie można sprzedawać drewna tylko je rąbać
Siemandero Użytkownik jest offline 17 Mar 16 10:28

Orzenilem
się z pupuri i po trzech dniach podchodzenia do niej a ona pisze mi tak.
I don't want rice..or bread,
I don't know what I want,
But I know I'm hungry.... O co "B" z tymSiemandero Użytkownik jest offline 17 Mar 16 10:42

Proszę o pomoc ????
Lisek Użytkownik jest offline 28 Sie 17 21:54

(Uwaga obalam mit!!!)Praca w winiarni do drzewka z winogronem nie trzeba lecieć przed Klifem bo jak klif stoi już obok drzewka da się wziąć winogrono bez problemu.
lolkowaty Użytkownik jest offline 10 Lut 19 12:45

Opłaca się oglądać poradnik z harvest moon bo są podane opcje i możliwości których nie ma w opisie. Np. jak wiesz że będzie huragan/zamieć (lato/zima) to możesz poprosić wiedźmę/boginie z wodospadu by zadbała o zwierzęta.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.