Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.Podstawowe narzędzia:
W Innocent Life jest 6 podstawowych narzędzi: Młotek (Hammer), Siekiera (Axe), Kosa (Sickle), Konewka (Watering Can), Motyka (Hoe) i Wędka (Fishing Rod). W odróżnieniu od innych gier z serii Harvest Moon wędkę dostajemy od Rybaka tylko na chwilę (na jeden połów). Podczas używania poszczególnych narzędzi, zwiększają się punkty doświadczenia (SP) a co za tym idzie – poziom używania danego narzędzia. Każde narzędzie ma 3 lvl’e. Na samym początku dostajemy konewkę i motykę. Młotek, siekierę i kosę trzeba kupić w supermarkecie. Narzędzia te mają lvl 1. W późniejszym czasie można odkryć lub dostać lepsze. Aby użyć narzędzia, które ma drugi lvl należy najpierw używać tak długo narzędzia z pierwszym lvl’em, aż poziom jego używania podskoczy do 2. To samo dotyczy narzędzi z lvl’em 3. Gdy dostajemy od Dr. Hope robota (Forte), możemy ustawić, żeby wykonywał za nas większość czynności (np. podlewał rośliny). Jednakże lepiej jest samemu robić te rzeczy, które prowadzą to zwiększenia poziomu użycia danego narzędzia. Oczywiście gdy już osiągniesz 3 poziom, możesz tą brudną robotę zostawić dla Forte.
Konewka:
a) Doctors Watering Can (lvl 1) : dostajesz ją od razu od dr. Hope. Podlewa tylko jeden kwadracik.
b) Masamis Watering Can (lvl 2) : gdy uzyskasz drugi poziomu używania konewki, idź do Masami a podaruje Ci lepszą. Gdy po prostu naciśniesz trójkąt, podleje 3 kwadraciki na raz (tak jak po przytrzymaniu kwadratu używając brązowej konewki w BTN). Jeśli przytrzymasz trójkąt, podlejesz 9 kwadracików wokół siebie (kwadrat 3x3).
c) Monsoon Watering Can (lvl 3): znajdziesz ją w jednej ze skrzyń w lesie ze skrzatami (las ten trzeba wpierw odblokować). Po naciśnięciu trójkąta podlejesz nią prostokąt 3x2, który znajduje się przed Tobą (jak srebrna konewka w BTN). Jeśli przytrzymasz trójkąt (1-2 sekundy) to podlejesz kwadrat 5x5. Natomiast gdy przytrzymasz trójkąt na 3-4 sekundy podlejesz wszystkie kwadraciki, które obejmujesz kamerą.
Tą konewkę możesz użyć wraz ze świętą wodą aby móc uprawiać rośliny w zimę. Święta woda znajduje się na obszarze, gdzie pasą się Twoje kury i krowy. Więc jeśli chcesz zasadzić Poinsecje potrzebną do festiwalu w zimę, musisz zdobyć 3 poziom używania konewki aby móc używać Monsoon WC (nie każ Forte podlewać roślin).
Motyka:
a) Iron Hoe (lvl 1) : dostajesz ją od razu od dr. Hope. Rozkopuje tylko jeden kwadracik.
b) Masters Hoe (lvl 2) : znajdziesz ją w 3 kopalni. Jeśli naciśniesz trójkąt, rozkopiesz nią 3 kwadraciki znajdujące się przed Tobą. Po przytrzymaniu trójkąta rozkopiesz nią 10 kwadracików.
c) Enchanted Hoe (lvl 3) : znajdziesz ją w Mermaid Tower. Przy naciśnięciu trójkąta rozkopujesz kwadrat 3x3 a po przytrzymaniu prostokąt 6x3.
Siekiera:
a) Iron Axe (lvl 1) : możesz ją kupić w supermarkecie. Musisz jej użyć 3 razy aby rozwalić gałąź. Pierwsze dwa uderzenia dają 0 SP a ostatni 4 SP. Jeśli po rozwaleniu zostaną dwie paczuszki drewna, dostaniesz 2 SP więcej. Gdy zostanie tylko jedna paczuszka – 1 SP więcej (maksymalnie możesz zdobyć 6 SP za rozwalenie gałęzi).
b) Masters Axe (lvl 2) – znajdziesz ja w 3 jaskini. Rozwala gałąź za jednym uderzeniem (tym razem po uderzeniu zawsze zostają dwie paczuszki drewna).
c) Giants Axe (lvl 3) – znajdziesz ją w lesie ze skrzatami (Mist Forest). Gdy przytrzymasz trójkąt, po rozwaleniu gałęzi powinno pojawić się wielkie drewno zamiast zwykłego.
Młotek:
Za pomocą młotka rozwalasz kamienie na farmie oraz w kopalni.
Iron Hammer (lvl 1) : kupisz go w supermarkecie. Rozwala wszystkie kamienie oprócz tych dużych na Twoim polu.
Easter Hammer (lvl 2) : znajdziesz go w ruinach po odblokowaniu drzwi na parterze (trzeba uzbierać 4 czerwone kryształy). Po przytrzymaniu trójkąta, będziesz w stanie rozwalić duże kamienie na Twojej farmie (jest prawdopodobieństwo, że po rozwaleniu zostaną paczuszki z kamieniami).
Earth Hammer (lvl 3) : znajdziesz do idąc ścieżką do Mermaid’s Tower (wejdź do drzewa, idź ścieżką na północ a następnie na wschód przez rzekę. Zobaczysz niebieską skrzynie, w której będzie młotek). Za pomocą tego młotka możesz zatrząść fundamentem ziemi co pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie minerałów w jaskini.
Kosa:
Iron Sickle (lvl 1) : możesz ją kupić w supermarkecie lub dostać jako prezent od Franco. Kosi jednego chwasta.
Volcano Sickle (lvl 2) : znajdziesz ją w 3 kopalni. Po naciśnięciu trójkąta kosi jednego chwasta a po przytrzymaniu trzy.
Flame SIckle (lvl 3) : znajdziesz ją na terenie znajdującym się za zielonymi drzwiami. Wypala wszystkie chwasty.
Wędka : podejdź do rybaka a pożyczy Ci wędkę. Aby pociągnąć linkę w celu złowienia ryby należy nacisnąć trójkąt (moim najlepszym sposobem na łowienie ryb było ciągnięcie linki od razu).
Inne:
Worki na nasiona:
Dostajesz je od mieszkańców Volcano Town (np. od Gayak’a, Marlene, Marcia). Są one niezbędne do siania. Gdy kupisz nasiona w supermarkecie lub w ruinach za pomocą maszyn, idź do Storage Area. Po prawej stronie znajdziesz urządzenie, w którym znajdują się zakupione przez Ciebie nasiona. Naciśnij kółko aby je wyjąć lub włożyć z powrotem. Aby pobierać nasiona z maszyny musisz mieć przy sobie Seed Bag!
Bumerang:
Kosi chwasty bez użycia PP.
Pistolet wodny:
Podlewa rośliny bez użycia PP.

Dodane przez: Blondi
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2019 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.