Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Pies
Kiedy pójdziesz na kontrole do dr. Hope 14 dnia lata (niedziela) to dowiesz się, że Chocola urodziła szczeniaczki. Przyjdzie Gayak i będzie chciał dać Ci jednego z nich. Możesz uznać imię, które wymyślił czyli Chocobi lub wybrać własne. Szczeniaczek pojawi się w ruinach następnego dnia.
W pogodne dni pies będzie sobie chodził na dachu (farma). Niestety będzie tam zostawiał czasem niespodzianki, które trzeba będzie sprzątać xD. Oczywiście można też kazać Forte (robotowi) aby sprzątał za Ciebie. W deszczowe dni oraz w nocy pies przesiaduje w Twoim pokoju.

Koty
W IL możesz mieć dwa koty. Jeden przebywający na terenie ruin a drugi typowo domowy.
O tym pierwszym poinformuje Cię Marcia. Będzie on przebywał na terenie za wiszącym mostem, wśród drzew po prawej stronie. Musisz go odwiedzać i go głaskać (po prostu przyciskając trójkąt aby zrobił charakterystyczne „meowww.. xD” ) a po kilku dniach zacznie przebywać przy Twoim domu. W pogodne dni będzie sobie chodził tuż pryz drzwiach. Natomiast w deszczowe dni i noce kot spędza w środku ruin na parterze.
Drugiego kota otrzymasz 7 dnia jesieni. Tydzień wcześniej dr. Hope podczas przeglądu poinformuje Cię, ze jego kotka jest w ciąży. Niestety nie przeżywa ona porodu ale zostawia małego kotka. W przeciwieństwie do rudego kota jest to kot typowo domowy.

Zwierzęta hodowlane:
Aby mieć zwierzęta hodowlane należy najpierw odblokować dla nich pomieszczenia. Na pierwszym piętrze w Storage Arena znajdziesz dwoje drzwi. Te po lewej stronie prowadzą do pomieszczenia dla owiec. Natomiast po prawej stronie znajdują się drzwi do pokoju dla kur i krów. Aby je odblokować musisz zdobyć 4 niebieskie kryształy (Blue Jewels) i umieścić je w tych kwadracikach (ołtarzach) na dachu. W odróżnieniu od innych gier z serii Harvest Moon, w IL nie trzeba karmić zwierząt. Jedyną rzeczą, którą musisz robić to głaskanie.

Kury:
Jeśli odblokowałeś już pomieszczenie dla kur i krów to musisz iść do Jonathana (za domem Gayak’a następny dom po prawej stronie. W godzinach popołudniowych przebywa za domem w szklanym pomieszczeniu). Porozmawiaj z nim a następnego dnia da Ci Cluck-O-Matic (robot, który będzie nadzorował rozwój kur). Kury kupujesz poprzez program telewizyjny Ranch World. Pamiętaj aby głaskać swoje kury każdego dnia. Jeśli nie będą one w dobrym nastroju to nie będą znosiły jajek.
Zwykła kura kosztuje 500G.
W późniejszym czasie będziesz mógł kupować tzw. kury z gwiazdką, które będą produkowały droższe jaja.
Jeśli posiadasz co najmniej jedną kurę, możesz włożyć wyprodukowane przez nią jajko do inkubatora. Po 3 dniach wykluje się kurczak, który po kolejnych 4 dniach stanie się dorosłą kurą.
W kurniku znajduje się maszyna do produkcji majonezu (tuż obok taśmy, na której znajdują jajka). Jeśli nie zbierzesz jaj z taśmy aby przerobić je na majonez, sprzedają się one automatycznie o 17:30. W pogodne dni kury przesiadują na zewnątrz.

Owce:
Jeśli odblokowałeś pomieszczenie dla owiec i masz już Cluck-O-Matic, udaj się kolejny raz do Jonathana. Tym razem podaruje Ci Baabaa-Matic. Owce również kupuje się przez program telewizyjny Ranch World. Pamiętaj aby głaskać owce każdego dnia. Nie musisz strzyc owiec tak jak to było w poprzednich wersjach HM. Owce każdego piątku o 17:30 są automatycznie strzyżone (wchodzą do specjalnych tuneli i wychodzą z nich wygolone).

Zwykła owca kosztuje 1500G.
W późniejszym czasie będziesz mógł kupować tzw. owce z gwiazdką, które będą produkowały droższą wełnę.

Krowy:
Aby mieć krowy musisz odblokować pomieszczenie dla kur i krów oraz posiadać Cluck-O-Matic i Beebee-Matic. Idź kolejny raz do Jonathana a da Ci Moo-O-Matic. Krowy kupuje się tak samo jak kury i owce. Jedyną rzeczą, którą musisz robić to głaskanie kur. Krowy są dojone automatycznie. Mleko jest ustawione na taśmie produkcyjnej. Możesz je stamtąd zabrać i przerobić na ser (maszyna znajduje się zaraz obok) lub zostawić na taśmie (o 17:30 zostanie sprzedane automatycznie). W pogodne dni krowy przesiadują na zewnątrz.

Zwykła krowa kosztuje 3500G.

W późniejszym czasie będziesz mógł kupować tzw. krowy z gwiazdką, które będą produkowały droższe mleko.

Dzikie zwierzęta.
W grze można spotkać kilka dzikich zwierząt. W deszczowe dni, przy wejściu do pierwszej kopalni będzie sobie przesiadywał szary kotek. Przy domku wróżki również znajdują się 2 koty.
Oprócz tego na wzgórzu znajdują się konie. Niestety nie można mieć własnego tak jak w innych HM. Rybak może nauczyć Cię gwizdać aby przywołać konia. Można na nich jeździć ale tylko na lokacji, gdzie się znajdują.

Ryby:
W grze jest możliwość łowienia ryb. Odwiedź chatkę rybaka na plaży a powie Ci swoją złotą zasadę – jeśli złowisz rybę, musisz ją wypuścić. Czyli nici z własnego oczka wodnego itd. Jeśli zobaczysz rybaka, podejdź do niego. Zapyta czy chcesz łowić ryby. Oczywiście wybierasz opcje Yes i oddajesz się tej niesamowitejprzyjemności łowienia ryb ;D

Dodane przez: Blondi
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.