Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Świat Harvest Moon SNES dzieli się na trzy podstawowe lokacje. Każda z nich pełni inną rolę. Farma to nasz dom. Tutaj farmer spędza większość dnia dbając o nią. Jest głównym źródłem dochodów. Las to miejsce gdzie znajdziemy wiele dzikich roślin, które możemy sprzedawać jako dodatkowe źródło dochodów. Darami z lasu możemy również obdarowywać naszą wybrankę, jednak przede wszystkim jest tutaj sporo drzewa przydatnego do rozbudowy domu czy budowy płotu. Las tętni życiem przez co można się tutaj zrelaksować, np. odzyskując energię w gorącym źródle. Mieszka tutaj niewielu ludzi. Z kolei w mieście możemy zaopatrzyć się w wiele rzeczy, potrzebnych do prowadzenia naszej farmy. Mieszka tutaj najwięcej postaci oraz wszystkie z pięciu wybranek. Odbywa się tutaj większość festiwali.

Farma

[obrazek]

1. Dom
Nasz dom. Możemy się tutaj przespać, obejrzeć prognozę pogody czy sprawdzić podstawowe informacje takie jak data, ilość posiadanych zwierząt czy stan naszej gotówki. Jeżeli się ożenimy, będzie w nim również mieszkać nasza żona oraz dzieci. Dom można rozbudować dwa razy.

2. Skład na drewno
Przechowywane jest tutaj drewno które udało nam się dotychczas zebrać. Maksymalna ilość posiadanego drewna to 999 sztuk.

3. Stajnia
Jeżeli posiadamy źrebaka to będzie on zazwyczaj przebywał w stajni, lub w jej pobliżu.

4. Stodoła
W stodole możemy trzymać maksymalnie 12 krów.

5. Silos
Ścięta trawa automatycznie trafia do silosu. Maksymalna ilość posiadanej paszy dla krów i kur to 999 sztuk.

6. Kurnik
W kurniku możemy trzymać maksymalnie 12 kur.

7. Skład na narzędzia
Znajdują się tutaj wszystkie narzędzia które posiadamy, instrukcja obsługi danych narzędzi oraz przejście do podziemi, które otworzy się dopiero po pewnym czasie.

8. Skrzynka dostawcza
Wszystkie dobra, które chcemy sprzedać wrzucamy do tej skrzynki. Codziennie przychodzi dostawca po ich odbiór. Pieniądze dostajemy następnego dnia rano. Wszystkie rzeczy które wrzucimy po ich odebraniu przez dostawcę przepadną!

9. Skrzynka na zwierzęta
Jeżeli chcemy sprzedać kurę lub krowę informujemy o tym sprzedawcę zwierząt, po czym zapędzamy zwierzę do tego miejsca.

10. Tajemniczy ogród
Za każdą zjedzoną Jagodę Mocy w Tajemniczym ogrodzie wyrasta jeden kwiat.

11. Drzewo
Na początku może się wydawać że jest to zwykłe drzewo, jednak po pewnym czasie drzewo łamie się i jak się okazuje, we wnętrzu pnia jest ukryte tajemnicze przejście do podziemi.

12. Studnia
Przez długi czas studnia ta jest bezużyteczna ponieważ została przykryta ciężkim głazem. Tak jak w przypadku drzewa, ukryte jest tutaj przejście do drugiej części podziemi. Wejście do studni otworzy się po trzęsieniu ziemi.

13. Wyjście z farmy


Las

[obrazek]

1. Szczyt
Miejsce gdzie możemy podziwiać widoki. Mieszkańcy zbierają się na szczycie by przywitać nowy rok. Ze szczytem powiązanych jest również kilka ważniejszych sekretów i ciekawostek. W deszczowe i śnieżne dni szczyt jest zamknięty przez leśniczego z powodu niebezpieczeństwa.

2. Źródło siarkowe
Gorące źródło w którym możemy odzyskać naszą energię.

3. Jaskinia
Codziennie na końcu jaskini znajdziemy 3 zioła które możemy sprzedać. Znajduje się tutaj również Jagoda Mocy, jednak droga do niej nie jest dostępna od razu. Czas w jaskini również upływa!

4. Namiot
Namiot rybaka. W pogodne dni siedzi przed nim rybak. Do namiotu nie można wejść.

5. Jezioro
Jeżeli zagadamy z rybakiem możemy pożyczyć od niego wędkę. Siadamy na kładce z lewej strony jeziorka i wciskamy Y. Gdy zobaczymy że coś się złapało, ponownie wciskamy przycisk Y. Oprócz ryb można złowić również śmieci. Z jeziorkiem powiązany jest również sekret z Duszkiem wody.

6. Jezioro Bogini
Kolejne jezioro. Jest nieco mniejsze niż poprzednie i nie możemy w nim łowić ryb. Dostęp do niego uzyskujemy dopiero po obsunięciu się wielkiego głazu blokującego drogę. Z Jeziorkiem Bogini powiązany jest sekret.

7. Głaz
Wielki głaz blokujący dostęp do tej części lasu. Głaz obsunie się dopiero po trzęsieniu ziemi w drugim roku.

8. Dom majstra
Domek który został wybudowany w pniu drzewa. Mieszka w nim trzech drwali którzy za odpowiednią opłatą rozbudują twój dom.

9. Wyjście z lasu


Miasto

[obrazek]

1. Dom Burmistrza
Jeden z największych i najbogatszych domów w całym mieście. Mieszka w nim Burmistrz wraz ze swoją żoną i córką Marią. Obok domu stoi skrzynka na listy, w której znajduje się ulotka z ciekawostką.

2. Kościół
Otwarty jest codziennie, jednak najwięcej ludzi modli się tutaj w niedzielę. Kościół jest pod opieką pastora.

3. Sklep ogrodniczy
Kupimy tutaj wszystkie potrzebne nam nasiona. Na półce leżą tylko nasiona które możemy posadzić o danej porze roku, więc jesienią i zimą w sklepie nie znajdziemy żadnych towarów do kupienia. Mieszka tutaj Kwiaciarka wraz ze swoją córką Niną. Na ladzie leży cennik warzyw oraz podstawowe informacje na temat roślin.

4. Targ wędrownego handlarza
W każdą słoneczną niedzielę będzie przebywał tutaj wędrowny handlarz. Jeśli chcemy, możemy u niego coś sprzedać za wyższą cenę. Wystarczy położyć to na stoliku obok a wędrowiec zaproponuje nam cenę za dany przedmiot. Jeżeli będziemy gotowi na oświadczyny naszej wybrance to u handlarza pojawi się niebieskie piórko do kupienia.

5. Rynek
Największa część miasta. Odbywa się tutaj większość festiwali.

6. Dom wróżki
Mieszka w nim Wróżka wraz ze swoją wnuczką. Możesz się tutaj dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat obdarowywania naszej wybranki prezentami, rozmowy z nią, itp.

7. Bar
Zamknięty w dzień. Bar zostaje otwarty dopiero wieczorem. Mieszka tutaj barman oraz Eve. Zależnie od pory roku, przebywają tutaj inni ludzie.

8. Restauracja
W restauracji można kupić ciasto dobre np. na podarunek. Ciasto możemy również zjeść sami aby odzyskać energię. Mieszka tutaj Ellen wraz ze swoją mamą i ojcem-pijaczkiem.

9. Sklep z narzędziami
Kupimy tutaj kilka potrzebnych nam narzędzi, np. dojarkę czy szczotkę. Mieszka tutaj Ann wraz ze swoim ojcem.

10. Sklep ze zwierzętami
Sklepem tym opiekuje się wujek Ellen. Jak sama nazwa mówi, można kupić tutaj zwierzęta oraz wszystko co z nimi związane. Na stole znajduje się notatka z informacjami na temat trawy, zwierząt oraz dóbr jakie możemy z nich otrzymać.

11. Wyjście z miasta

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.