Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

» Różne
gnysek, 14 Cze 17
Nawet nie wiem kiedy minął kolejny rok, ale to właśnie dziś HMT obchodzi swoje 14 urodziny! Czas leci nieubłaganie, a zeszły rok był dla mnie pełen nie-harvestmoonowych atrakcji, jak ślub, narodziny dziecka czy wykańczanie własnego domu... dużo się działo, niestety odbiło się to też na stronie, ale mam nadzieję, że rozpoczynający się (bardziej okrągły) 15. rok działalności da okazję do poprawy :)
Przede wszystkim, już za 16 dni HMT zmieni właściciela - ale nie martwcie się, będzie nim firma którą otwieram od 1. lipca :) W związku z tym planuję przeniesienie strony na zupełnie nowy hosting, oraz dodanie certyfikatu SSL - a więc strona będzie działać po https:// :)
Planuję też zrobić porządki z kategoriami i artykułami - lepiej opisać wszystkie działy i dać możliwość pozwiązywania podobnych gier, czy duplikowania w ten sposób artykułów (np. HM:BTN i HM:BTN for Girls mają te same sadzonki, zwierzęta, ceny itp., oraz należą do tej samej serii z N64, FOMT i MFOMT).
Pozostaje też temat tłumaczenia... okazuje się, że zawiera ono sporo błędów technicznych (brakujące specjalne tagi HEX), więc potrzebuję parę naprawdę wolnych dni, żeby przysiąść i to przeanalizować - bez tego dalsza praca wydaje się nie mieć sensu. Bardzo, bardzo chciałbym żeby na 15. urodziny strony wszystko było gotowe - to by bardzo ładnie rocznicowo spięło całą działalność strony :)

A na sam koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez lata wspierali bądź pomagali prowadzi stronę: Matizo, Arkusz, Gray, Blount, Tidus, Felixia, Komar, Venice, wujek_kolacz, Crash, Blondi, girl23, Eer!0n, Domka, Mariossjex: [1994 - ✝2016], GFO, arthas40, eloo_gosciu, Rizen, Fenthick, Tomek_btn, Buli, Muscat, Alaizabel, Ranma_man, Fizzly, BigBang, pepe345, Kuki, Maku, Tymon.

No i zawsze możecie sobie przypomnieć nieco historii strony tutaj - https://hmt.pl/timeline/

[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
tsubasa:14 Cze 17 10:46

100 lat HMT!


Komentarz
e_em_3:17 Cze 17 08:06

Sto lat, by HMowe gry wychodziły i były warte grania.


Komentarz
Fizzly:19 Cze 17 08:09

Aż się wzruszyłem że ująłeś mnie w tych podziękowaniach... dzięki, 100 lat!
» Stardew Valley
gnysek, 31 Maj 17
Jedna z naszych użytkowniczek, Paulina, podesłała mi kilka dni temu link do kampanii na kicstarterze, dotyczącej luźno opartej na Harvest Moon / Rune Factory gry Kynseed. Jedną z ciekawostek która wyróżnia grę od serii HM jest, że bohater nie tylko się starzeje, ale może umrzeć, a wtedy przejmujemy kontrolę nad jednym z dzieci. To samo ma dotyczyć innych postaci które staną na naszej drodze, a nasze wybory mają być zapamiętywane i odciskać się na działaniach potomków. Brzmi ciekawie, aczkolwiek ile razy słyszałem o takich systemach w grze, guzik z tego wychodził, więc podchodziłbym z rezerwą - jeśli jednak znudziło wam się już Stardew Valley - to może warto obserwować prace nad grą.

Można też pobrać prototyp gry - w tym miejscu: https://goo.gl/ec45GE

https://www.kickstarter.com/projects/405964313/kynseed-a-whimsical-sandbox-rpg-adventure/description

[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
Buli:31 Maj 17 15:44

Zawsze miło zobaczyć jakiś nowy projekt. Wygląda nieco gorzej niż Stardew Valley ale mam nadzieje, że będzie się fajnie grało ;)
» Harvest Moon Light of Hope (Special Edition)
gnysek, 20 Maj 17
Część z was pewnie już widziała tę informację na innych serwisach - trochę zaspałem bo byłem na wakacjach, bez laptopa, a właśnie wtedy jak na złość (albo i na szczęście) nadchodzą tak wspaniałe wieści!!!

Natsume wywaliło z grubej rury i zapowiedziało Harvest Moon: Light of Hope na PS4 i PC. Jest więc to gra w którą 100% z was będzie w stani zagrać, bo macie przynajmniej jedną z tych platform :) Oznacza to też - miejmy nadzieję - duuuuużo lepszą grafikę. Niestety na razie poza logo gry nie mamy żadnych innych grafik - ale już wkrótce na targach E3 - 13-15 czerwca mamy dostać pierwszy gameplay a na miejscu w Los Angeles ma być nawet dostępna grywalna wersja, co - znając wcześniejsze rozkłady Natsume - oznaczałoby premierę w okolicach grudnia!

Przypomnę tylko, że w ostatnich dwóch miesiącach na PS4 ukazały się także HM:AWL-SE (z poprawionym frameratem) oraz HM:STH - oba z obsługą trofeów.
[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
Fizzly:01 Cze 17 07:56

Tego się obawiam właśnie, tylko że jak dla mnie to nie jest "retro" tylko kicz :f


Komentarz
Raven820:14 Cze 17 19:31

Czyli lipa, kolejny klon SoM. Nawet postacie identyczne...
Od 6:35
https://m.youtube.com/watch?v=P8coJ7yqILs
» Harvest Moon Save the Homeland
gnysek, 09 Maj 17
Znów bez wcześniejszej zapowiedzi (chociaż się tego spodziewaliśmy) na PS Store w USA i Europe wylądował Harvest Moon: Save the Homenald na PS4. Gra ma rónież ma dodaną obsługę trofeów (większość prosta, poza zdobyciem każdego z 9 zakończeń) :)

Gra kosztuje 63 zł.

Do pobrania w PS Store tutaj: https://store.playstation.com/

Lista trofeów: https://psnprofiles.com/

[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
deno:16 Maj 17 22:16

» Harvest Moon A Wonderful Life Special Edition
gnysek, 28 Mar 17
Bez wcześniejszej zapowiedzi (chociaż o plotkach pisałem) na PS Store w USA i Europe wylądował Harvest Moon:A Wonderful Life SE na PS4. Gra ma dodaną obsługę trofeów, użytkownicy donoszą też, że poprawiono nieszczęsne problemy z frameratem które nękały wersję na PS2 i podobne wznowienie na PS3. Podobno gra działa szybciej niż oryginał na Gamecube, co postaram się jeszcze dziś sprawdzić :)

Gra kosztuje 63 zł.

Do pobrania w PS Store tutaj: https://store.playstation.com/

Lista trofeów: https://psnprofiles.com/

Aktualizacja (29.03): Kupiłem grę i potwierdzam fenomenalny skok prędkości - gra w niektórych miejscach działa 3-4x szybciej niż na PS2. Znalazłem co prawda 2 miejsca gdzie delikatnie zwalnia (droga do domu Romany oraz przy plaży), ale da się przeżyć :) Poniżej moje nagranie z PS4:

Ostatnie komentarze:


Komentarz
gnysek:29 Mar 17 15:52

@dawidkvachu - pamiętaj, że to przeniesienie praktycznie nie wymagało zmiany kodu gry, więc BTN przenieść byłoby znacznie trudniej.


Komentarz
dawidkvachu:30 Mar 17 11:50

@Gnyskek - domyślam się, ale to też źle o nich świadczy, że poszli po najmniejszej linii oporu.


Komentarz
gnysek:31 Mar 17 14:05

wszystkie gry z PS2 na PS4 są tak przenoszone. Tylko wtedy im się opłaca GTA czy Dark Cloud zostały przeniesione tak samo - to nie jest remake/remaster, tylko port, PS4 emuluje w jakiś sposób przekompilowane płyty z PS2 i pozwala na obsługę trofeów na zasadzie śledzenia wartości w pamięci RAM - same trofea nie są dodane w grze, tylko jako nakładka na grę
Polecamy
Zostań naszym fanem na Facebooku
Popularne tagi
Nowości w HMTV
Online
Obecnie stronę przegląda: gości: 31, zalogowanych: 0, botów 4.
Zalogowane osoby: Ahrefs, Semrush, Bing, SentiBot
Ostatnie 24h: hooligan, KEVIL, Wili20, Lechu, Buli, gnysek, Jozin, szymek90, XPaulinaD
Losowe artykuły
© 2003 - 2018 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.