Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Harvest Moon Back to Nature

Harvest Moon Back to Nature
Nasza ocena:
10
Platforma: PlayStation
Wydana: 1999 (JP), 2000 (USA), 2001 (EU)
Inne z działu
Menu
Harvest Moon
Inne tytu�y
Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Biblioteka w mieście jest otwarta od 10 AM do 5 PM, codziennie oprócz poniedziałków. Prowadzi ją Maria, autorem większości książek zaś jest Basil, jej ojciec, aczkolwiek niektóre wydają się być dużo starsze i pochodzić z dawnych czasów. Część książek uaktywnia się w miarę grania. Zawarte są w nich coraz to nowsze informacje o górach. Wiele z nich jest bardzo ciekawych. Zadałam sobie trud ich przetłumaczenia na język polski, a efekty mojej pracy macie poniżej. Warto poczytać.
Pierwszą i najdziwniejszą książką, która wpadła mojemu farmerowi w ręce była książka Marii. Oto co powiedział, kiedy wziął ją do ręki:

- „O tym, jak Marlow Chrisford odkrył całą tajemnicę.” Czyżby książka sensacyjna? „W środku UFO dziwny stwór leżał na poziomej platformie.” A może jednak powieść science fiction? „Potem bohater Shinichi Izumi...” Wygląda na to, że Marlow Chrisford nie był w końcu głównym bohaterem... „Epilog. Shinichi szedł wolno uliczkami Londynu...
- Hej Shinichi. I co się potem stało?
- Witaj Marlow. Dziękuję ci. Zdołałem prześlizgnąć się do UFO, ale prawda pozostała dalej tajemnicą.
- Nie ma pośpiechu. Ciągle mamy dużo czasu.
Historia tych dwóch dopiero się zaczęła...”

Osobiście twierdzę, że Maria naczytała się chyba za dużo książek. :P
A oto pozostałe książki z jej biblioteki:

Basil
Święta w wiosce 1
Wyścigi Koni

Wyścigi Koni w wiosce obchodzi się 18 dnia wiosny, kiedy to konie ze wszystkich farm zbierają się razem, by wziąć udział w konkursie. Farmerzy zwykle używają koni do pracy na farmie, ale kiedy zbliża się dzień wyścigów, spędzają swój czas trenując je do zawodów. Raz zapytałem jednego z farmerów, czy jest coś specjalnego, co trzeba zrobić, aby wygrać...
„Nie robię nic specjalnego, tylko codziennie szczotkuję moje konie i mówię do nich. Tak naprawdę najlepiej ćwiczyć konia wsiadając na niego i jeżdżąc, ale... moja noga.”
To była jego wypowiedź.

Basil
Święta w wiosce 2
Dzień Otwarcia

W wiosce obchodzi się Dzień Otwarcia Lata na plaży 1 dnia Lata. W czasie tego święta młodzi mężczyźni biorą udział w wyścigu pływania. Wydaje się, że nie ma żadnych reguł, ale pływanie motylkiem jest chyba najpopularniejsze. Pływanie w oceanie jest ciężką pracą, więc wszyscy uczestnicy są bardzo skupieni. Wyścig jest dość trudny i musisz wziąć wiele małych oddechów, w przeciwnym razie się zmęczysz i będziesz miał problem z dotarciem do mety. Mój przyjaciel pływak mówi:
„Jest lepiej brać małe, krótkie oddech podczas pływania na długie dystanse.”
Ale dla nas amatorów, ciężko jest trzymać tempo nawet na krótkich dystansach. Lepiej nie czekać aż nie będziesz mógł już dłużej wstrzymywać oddechu. Dla twojego ciała nie jest dobre nie oddychać tak długo.

Basil
Święta w wiosce 3
Święto Kurcząt

W wiosce obchodzi się Święto Kurcząt 7 dnia Lata i wielu ludzi z sąsiednich wiosek przyjeżdża, by wziąć udział w zapasach kurczaków. Walki mają miejsce w kole, gdzie dwa kurczaki próbują się nawzajem tak zastraszyć, by przeciwnik wypadł z ringu. Rozmawiałem z gospodarzem zapasów, na co dzień zwykłym hodowcą drobiu:
„Ludzie nie trenują specjalnie ptaków do zawodów, ale wybierają kurczaki, co do których czują, że są najsilniejsze. Takie kurczaki chcą być najlepsze i wywrzeć wrażenie na właścicielach, więc jak najbardziej próbują wygrać. Niektóre nawet nie potrzebują zachęty. Ale jeśli właściciel nie poświęca im wystarczającej uwagi, wtedy kurczak może uciec z ringu zaraz jak tylko pierwszy raz się przestraszy. Myślę, że to wszystko sprowadza się do relacji między człowiekiem a kurą (śmiech).”
To właśnie jego słowa.
Tym co najbardziej motywuje kurczaki jest prawdopodobnie miłość, jaką otrzymały od właściciela.

Basil
Święta w wiosce 4
Święto Pomidorów

Święto Pomidorów obchodzi się w wiosce 12 dnia Lata, aby uczcić zbiory pomidorów. To co robią wtedy ludzie z wioski to jedna wielka walka na pomidory. Większość mieszkańców bierze udział w walce, formując drużyny liczące po 3 osoby każda. Jest to święto lubiane przez ludzi w każdym wieku. Mężczyźni potrafią rzucać szybciej niż kobiety i dzieci, ale w końcu wszystko sprowadza się to do tego, jak dobrze umiesz uchylać się od pomidorów.

Basil
Święta w wiosce 5
Wyścigi Psów

Wyścigi Psów są obchodzone w wiosce 10 dnia Zimy. W tym wyścigu właściciele psów biegną jak najszybciej, próbując zachęcić swoje psy, żeby za nimi biegły, aby przekroczyć jak najszybciej linię mety i wygrać. Widok ludzi próbujących nakłonić psy do biegu za nimi wywołuje dużo śmiechu w tłumie oglądającym wyścigi. Interesujące w zawodach jest to, że podczas biegu widać dokładnie relację między psem i jego panem. Psy specjalnie tresowane chcą bardzo dotrzymać kroku swoim właścicielom, bo chcą cały czas być blisko nich. Jeśli pies nie był trenowany odpowiednio, kiedy się zmęczy i zostanie w tyle, będzie zbiegał z trasy i zapomni o wyścigu. Zapytałem gospodarza zawodów, czy ma jakieś wskazówki dla chcących wygrać...
„To proste, właściciel musi po prostu biec i nadawać psu tempo.”
To była jego odpowiedź. Myślę, że to wszystko, co można powiedzieć na ten temat.

Strona: 1 z 5

Dodane przez: Maggie
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.