Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt


Jak w każdym Harvest Moonie, tak i w tej części natkniemy się na wiele różnych scenek i festiwali. Większość z nich jest wcześniej zaplanowana i aby się o nich dowiedzieć wystarczy przeczytać tablicę z ogłoszeniami umieszczoną na placu. Inną, szybszą opcją jest otwarcie naszego podręcznego dziennika i wybranie opcji schedule (harmonogram).

Uczestniczenie w festiwalach pozytywnie wpływa na nasz poziom szczęścia i poprawia stosunki z mieszkańcami. Część scenek odbywa się za dnia, a część w nocy. Wszystkie festyny mają miejsce na placu na północ od miasta. Od czasu do czasu zdarzy się, że podczas zabawy otrzymamy zdjęcie, które później można zobaczyć w albumie ze zdjęciami, przechowywanym w bibliotece.

W naszym harmonogramie będą również zaznaczone niektóre dni, w których występują burze. Nie jest to jednak dokładne źródło informacji, gdyż burza zaplanowana na np. 15 dzień miesiąca może wystąpić zarówno 14 dnia jak i 16 czy 17. Najlepszym sposobem na to, żeby przewidzieć burzę jest oglądanie wiadomości pogodowych w telewizji. Jednak w tym wypadku, pogodę przewidzieć możemy jedynie dzień wcześniej.

Poniżej znajduje się spis wszystkich scenek, które występują zawsze o danej porze roku.

DataNazwaOpis
1 dzień wiosnyNew Year Festival (Nowy Rok)Nie występuje pierwszego roku.
15 dzień wiosnyCherry Cup (Wyścigi konne)Nie występuje pierwszego roku. W drugim roku zwycięzca otrzymuje 10.000G i 20.000G w trzecim roku.
25 dzień wiosnyFlower Viewing Festival (Oglądanie kwiatów)Will, Mayor i Ken podziwiają kwitnące wiśnie na miejskim skwerku.
7 dzień lataStar Festival (Festiwal gwiazd)Odbywa się na placu miejskim między 6 a 12 wieczorem. Rosie, Chet, Chacola i Daisy oglądają gwiazdy. Jeśli porozmawiamy z Rosie dwukrotnie, opowie nam historię tego festiwalu.
11 dzień lata Ostrzeżenie przed burzą10, 11, 12 lub 13 dnia lata wystąpi burza. Tego dnia nie można opuszczać domu.
21 dzień lataOstrzeżenie przed burzą 20, 21, 22 lub 23 dnia lata wystąpi burza. Tego dnia nie można opuszczać domu.
10 dzień jesieniMoon Viewing Festival (Oglądanie księżyca)W nocy należy udać się w góry, gdzie spotkamy Mary.
15 dzień jesieniDaisy Stakes (zakłady Daisy)Wyścigi konne, w których możemy brać udział. Zwycięzca otrzymuje 10 nasion Napa (kapusta pekińska). Nie występuje pierwszego roku.
25 dzień jesieniHarvest Festival (Święto zbiorów)Wszyscy prócz Rosie kręcą się po mieście. Dziewczyna zajmuje się gotowaniem gulaszu, ale brakuje jej jednego składnika. Będziemy mogli dostać się do restauracji jeśli damy jej mleko, masło lub ser. Następnie należy porozmawiać z Mayorem po czym razem ze wszystkimi mieszkańcami pójdziemy tańczyć na placu.
1 dzień zimyOstrzeżenie przed burzą śnieżną1, 2 lub 3 dnia zimy wystąpi burza śnieżna. Tego dnia nie można opuszczać domu.
14 dzień zimyGiving Thanks (Dzień dziękczynienia)Zależnie od tego czy gramy chłopakiem czy dziewczyną, dostaniemy prezent. Z samego rana, farmer spotka przed drzwiami Rosie, która przyniosła tort od Chacoli, a farmerka otrzyma tort od Willa, który został wysłany przez Billa, gdyż ten zbytnio się wstydził, żeby własnoręcznie wręczyć prezent.
20 dzień zimyOstrzeżenie przed burzą śnieżną19, 20, 21 lub 22 dnia zimy wystąpi burza śnieżna. Tego dnia nie można opuszczać domu.
25 dzień zimyHoly Night Festiwal (Święta noc)Gdy pójdziemy do kościoła, Chet powie nam, że możemy pomodlić się do Bogini o co tylko chcemy, a ona wysłucha naszych próśb. Możemy prosić o 5 różnych rzeczy: Sunshine - następny dzień będzie słoneczny. Happiness - zwiększy się nasz poziom szczęścia. Friendship - poprawią się stosunki z jedną losową osobą. Health - stajemy się zdrowi. Wealth - Bogini skrytykuje naszą chciwość i rozkaże brać się do roboty.

Strona: 1 z 2

Dodane przez: Buli
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2020 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.