Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Na początku gry do uprawy będziemy mieli przeznaczone jedynie nasze pole. Jednak za 50.000G i 600 sztuk drewna, możemy poprosić Kena o wybudowanie dla nas szklarni. W środku, niezależnie od pory roku będziemy mogli hodować kwiaty i zioła. Ponadto burze nie będą mogły ich w żaden sposób uszkodzić. Budynek będzie dla nas dostępny obok składu drewna w południowo-wschodniej części farmy.

[obrazek] [obrazek]

Szklarnia jest podzielona na lewą i prawą stronę. Po każdej ze stron znajdują się po dwa stoły. Stoły po lewej stronie są przeznaczone do hodowli kwiatów a te z prawej do hodowli ziół. Kwiaty są dostępne do kupienia u Daisy przez cały rok, jednak najpierw należy zaopatrzyć się w doniczki. Na szczęście jest to zakup jednorazowy i nie trzeba dokupować ich za każdym razem gdy zbierzemy plon. Koszt jednej doniczki to 200G a w całej szklarni zmieści się ich łącznie 16 sztuk. Po zakupie, znajdziemy je w skrzyni po prawej stronie od wejścia i będziemy musieli samodzielnie ustawić je na stołach.

Zależnie od tego czy gramy dziewczyną czy chłopakiem, Daisy będzie miała do sprzedania różne gatunki nasion. Jeśli wybraliśmy grę farmerem, będziemy mogli zakupić nasiona ziół: Sage (szałwia), saffron (szafran) i kwiatów: geranium (pelargonia) i primrose (pierwiosnek). Farmerki mają do wyboru nasiona ziół takich jak: rosemary (rozmaryn), camomile (rumianek) oraz kwiatów: lavender (lawenda) i orchid (orchidea). Aby zdobyć wszystkie 8 rodzajów nasion, niezbędna będzie wymiana z innym graczem poprzez kabel (niemożliwe w wypadku gry przez emulator). Ponadto są cztery rośliny, które możemy pozyskać jedynie poprzez wymianę z grą Legend Of The River King 2.

Wbrew pozorom rozróżnienie pomiędzy lewą i prawą stroną szklarni jest bardzo ważne, gdyż kwiaty zasiane po prawej stronie nie wyrosną. To samo tyczy się ziół. Te, zasiane po lewej stronie, po prostu nie wzejdą. Jeśli nie wiemy z której kategorii są dane nasiona, wystarczy spojrzeć na ich wygląd. Kwiaty są zapakowane w papierową torebkę a zioła w woreczek, który przypomina królicze uszy. Kolejną rzeczą, która odróżnia te nasiona od warzyw jest to, że z jednej paczki otrzymamy jedynie jedną roślinę, a nie dziewięć, tak jak w wypadku nasion znajdujących się na polu. Ponadto, w szklarni nie ma możliwości hodowli warzyw.

Gdy nasza roślina wyrośnie, będziemy musieli ją ściąć. Do tego potrzebujemy nożyc, które po wybudowaniu szklarni pojawią się do kupienia w sklepie z narzędziami Billa. Ten zakup będzie nas kosztował 1200G.

Poniżej znajduje się spis wszystkich kwiatów i ziół dostępnych w grze.

RysunekNazwaCenaZysk za sztukęWzrostOpis
[obrazek]Doniczka200G--Dostępne u Daisy. W doniczkach sadzimy nasiona kwiatów i ziół.
[obrazek]Nożyce1200G--Dostępne u Billa po wybudowaniu szklarni. Niezbędne do zbioru kwiatów i ziół.
[obrazek][obrazek]Rosemary (Rozmaryn)100G150G8 dniDostępne jedynie dla dziewczyn. Cały rok.
[obrazek][obrazek]Camomile (Rumianek)150G150G8 dniDostępne jedynie dla dziewczyn. Cały rok.
[obrazek][obrazek]Sage (Szałwia)100G200G9 dniDostępne jedynie dla chłopaków. Cały rok.
[obrazek][obrazek]Saffron (Szafran)100G200G9 dniDostępne jedynie dla chłopaków. Cały rok.
[obrazek] [obrazek]Lavender (Lawenda)100G250G8 dniDostępne jedynie dla dziewczyn. Cały rok.
[obrazek] [obrazek]Orchid (Orchidea)300G500G11 dniDostępne jedynie dla dziewczyn. Cały rok.
[obrazek] [obrazek]Geranium (Pelargonia)100G250G6 dniDostępne jedynie dla chłopaków. Cały rok.
[obrazek] [obrazek]Primrose (Pierwiosnek)300G350G9 dniDostępne jedynie dla chłopaków. Cały rok.
[obrazek]Amarylis -150G-Dostępny jedynie przez wymianę z grą Legend Of The River King 2.
[obrazek]G. Lily (Lilia)-350G-Dostępny jedynie przez wymianę z grą Legend Of The River King 2.
[obrazek]Narcissus (Narcyz)-450G-Dostępny jedynie przez wymianę z grą Legend Of The River King 2.
[obrazek]Pink (Goździk)-250G-Dostępny jedynie przez wymianę z grą Legend Of The River King 2.

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2019 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.