Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

W grze Harvest Moon 2 istnieją jedynie dwa miejsca w których możemy łowić ryby. Pierwsze z nich to jezioro znajdujące się na zachód od naszego pola. Drugim miejscem jest rzeka płynąca przez naszą farmę. Żeby zacząć łowić, musimy najpierw wyposażyć się w wędkę. Możemy ją kupić w sklepie z narzędziami Billa. Koszt wędki to 2000G. Co ciekawe, gdy Bill sprzeda nam wędkę, wspomina, że być może uda nam się złowić króla jeziora. Jednak w grze nie ma możliwości złowienia takiej ryby.

Gdy złowimy rybę, możemy ją sprzedać bądź umieścić w stawie. Do złapania mamy 18 rodzajów ryb, które występują w trzech rozmiarach. Małą rybę sprzedamy za 40G, średnią za 80G a dużą za 100G. Gdy daną rybę złowimy pierwszy raz, informacje o niej zostaną zamieszczone w albumie ryb, który znajduje się w bibliotece. W tej wersji gry oprócz ryb możemy wyłowić też starego buta i puszkę. Jednak nic nie możemy z nimi zrobić, gdyż od razu po złowieniu znikają.

[obrazek]

Po lewej stronie od stawu znajduje się tabliczka ze statystykami dotyczącymi umieszczonych w stawie ryb. Możemy sprawdzić jakie ryby znajdują się w stawie, ich ilość, wielkość, a także wyłowić interesujący nas okaz. Jednak jedyne co możemy zrobić z taką rybą to sprzedać ją bądź wypuścić. Staw może pomieścić do 99 sztuk ryb każdego rodzaju. Jeśli spróbujemy wrzucić rybę do stawu, w którym znajduje się 99 sztuk tego rodzaju, ryba się zmarnuje i nie zostanie dodana do puli. Niektóre ryby występują rzadziej niż pozostałe a częstotliwość łowienia jest całkowicie losowa i wpływają na nią takie czynniki jak np. pora roku.

Poniżej zamieściliśmy listę wszystkich ryb występujących w tej części Harvest Moona. Są cztery poziomy rzadkości. Numer 1 oznacza ryby występujące bardzo często a numer 4 te, które jest bardzo trudno złowić.

NazwaRysunekRozmiarZyskRzadkość
Amiya (Miękławka) [obrazek]Duża100G2
Alowana (Arowana azjatycka)[obrazek]Duża100G3
I. Salmon (Łosoś)[obrazek]Duża100G4
Y. Perch (Okoń)[obrazek]Mała40G2
Tilapia[obrazek]Mała40G3
Eel (Węgorz)[obrazek]Średnia80G4
Ayu[obrazek]Mała40G3
Catfish (Sum)[obrazek]Duża100G4
C. Salmon (Łosoś)[obrazek]Duża100G4
Snkhead (Żmijogłów)[obrazek]Duża100G2
Br. Trout (Pstrąg)[obrazek]Duża100G1
Bluegill (Bass)[obrazek]Średnia80G1
Kg. Carp (Karp)[obrazek]Średnia80G1
Bl. Bass (Okoń morski)[obrazek]Średnia80G2
R. Trout (Pstrąg)[obrazek]Średnia80G2
Carp (Karp)[obrazek]Średnia80G2
Y. Trout (Pstrąg)[obrazek]Mała40G1
D. Varden (Śliz)[obrazek]Mała40G3

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.