Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Na początku należy wspomnieć, że do odnalezienia skarbu, w pewnym momencie niezbędne będzie połączenie się z drugim gameboyem poprzez kabel. Niestety nie ma takiej możliwości używając emulatora. Bez tego, będziemy w stanie wykonać jedynie połowę zadania i nie otrzymamy upragnionego skarbu!

Jeśli zaprzyjaźnimy się z Mary, istnieje szansa, że w pewnym momencie podaruje nam mapę skarbów. Wskazówką, że jesteśmy blisko zyskania mapy jest tekst, który zacznie wypowiadać I've read so many books now in library (przeczytałam juz bardzo dużo książek z biblioteki). Pewnego dnia, gdy odwiedzimy ją w bibliotece, opowie nam, że podczas sprzątania znalazła mapę. Niestety, okazuje się, że mapa jest zniszczona.

[obrazek]

Naszym pierwszym zadaniem będzie poskładanie mapy w całość. Jest to układanka złożona z 15 części i jednego wolnego pola. Należy przestawiać puste pole w taki sposób, aby każdy kwadrat znalazł się na swoim miejscu. Cztery środkowe pola są ułożone we właściwy sposób więc wystarczy pozamieniać ze sobą krawędzie.
Kod:

Rozwiązanie: 3 razy strzałka w dół, 3 razy strzałka w prawo, 3 razy strzałka w górę, 3 razy strzałka w lewo.

Po rozwiązaniu zagadki, Mary wręcza nam mapę. Jeśli będziemy chcieli zagrać ponownie, możemy odkupić ją od Billa za 3480G. Następnym krokiem będzie otwarcie naszego dziennika (naciskamy dwa razy SELECT) i przejście do sekcji Q&A. Pojawia się pytanie #24: Gdzie jest skarb.....?. Klikamy i naszym oczom ukazuje się zdanie Skarb jest zakopany pod kwiatem, który nie więdnie. Ostatecznie wszystkie rośliny więdną, ale w mieście znajduje się sklep Daisy, przed którym zawsze rośnie kilka kwiatów. Podchodzimy do nich i okazuje się, że jesteśmy w odpowiednim miejscu, jednak skarbu tu nie ma. Odczytujemy wiadomość, że jeśli chcemy znaleźć prawdziwy skarb, powinniśmy ponownie sprawdzić sekcję Q&A.

Po ponownym wejściu do dziennika, odblokowuje się pytanie #25: Czym jest prawdziwa mapa skarbów? a odpowiedź to: Nałóż na siebie dwie mapy i... podpowiedź: menu wymiany. W tym momencie musimy połączyć się z drugą konsolą poprzez kabel. Druga osoba oczywiście powinna posiadać własną mapę skarbów. Łączymy się i udajemy się do biblioteki, po czym jednocześnie aktywujemy trade center. Zaznaczamy opcję połącz mapy i dopiero teraz otrzymujemy prawdziwą mapę skarbów.

Jeśli otworzymy nasz dziennik, ujrzymy pytanie #26: Gdzie jest prawdziwy skarb? Odpowiedź to: Zakopany między drzewem a klifem L3 opodal górskich darów. L3 odnosi się do trzeciego poziomu (level 3) góry, znajdującego się niedaleko gorących źródeł. Dary to wszystko co znajduje się w górach, a co możemy podnieść, czyli grzyby, wiśnie i jagody. Dzięki tej wskazówce wiemy, że musimy wspiąć się na szczyt góry i zajrzeć za koronę drzewa przy urwisku (jak na obrazku).

[obrazek]

W końcu czas na naszą nagrodę! Skarbem okazuje się być miracle glove (cudowna rękawica), narzędzie używane przy zbieraniu plonów. Do tej pory, żeby efektywnie zbierać warzywa musieliśmy wrzucać je do sakwy znajdującej się przy naszym koniu. Każdy jednak wie, że koń lubi sobie czasami odbiec w ostatnim momencie, przez co zdarza się przypadkowo wyrzucić plon na ziemię. Dzięki rękawicy nie będziemy musieli się więcej użerać z koniem ani bać, że przez przypadek zmarnujemy nasze zbiory. Od teraz, wszystko co wyrzucamy na ziemie, w magiczny sposób trafia do skrzyni i automatycznie zostaje sprzedane, co drastycznie skraca nasz czas spędzony na polu.

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2020 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.