Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Narzędzia:
W przeciwieństwie do BTN narzędzia ulepsza się poprzez używanie ich. Np. jeśli będziesz kilkadziesiąt razy podlewał plony to konewka sama Ci się ulepszy. Na początku masz tylko kosę, motykę, młotek, siekierę i konewkę. Inne rzeczy musisz sobie dokupić u Ricka. A oto spis narzędzi i innych przedmiotów.

Kosa: Kosisz nią chwasty z farmy, plony, które juz nie są potrzebne i trawę.
Młot: Służy on do rozwalania na początku małych kamieni, a po ulepszeniu większych.
Siekierka: Rozwalasz nią pieńki, w zamian za co dostajesz drewno.
Konewka: Jak każdy chyba wie służy do podlewania plonów. Po pewnym czasie w konewce skończy sie woda, więc trzeba iść do oczka dla ryb i ją napełnić.
Motyka: Orzesz nią ziemię by uprawiać pole. Z początku da się wykopać tylko po jednym kwadraciku, więc trochę pracy jest...
Szczotka: Służy do szczotkowania konia oraz krów i owiec. Dzięki temu twoje zwierzęta na pewno będą wygrywać w festiwalach krów i koni. Szczotkę musisz kupić u Ricka za 600G.
Nożyce: Służą do golenia owiec. Kupujesz je u Ricka za 100G.
Dojarka: Doisz nią krowy. Kosztuje 1500G w sklepie u Ricka.
Ziarna: Inaczej mówiąc jedzenie dla kur. Kupisz je na Green Ranch za 10G.
Siano: Jedzenie dla krów i owiec. Kupisz je na Green Ranch za 30G. Możesz samemu je zrobić. Musisz na swojej farmie zasiać trawę i jak wyrośnie to ją skosić. Możesz też wyprowadzić krowy i owce na trawę zamiast dawać im jedzenie do boxów.
Lekarstwo dla zwierząt: Gdy zwierze zachoruje, bo np. przez kilka dni nie dałeś mu jeść, musisz kupić na Green Ranch za 1000G Animal Medicine.
Dzwonek: Dostajesz go przy zakupie pierwszej owcy lub krowy. Gdy nim zadzwonisz zbawisz do siebie krowy i owce.
Miracle Potion: Zapładniasz tym krowy.
Okaryna: Kupisz ją w jesień u kowala za 1200G. Możesz wtedy zagrać wraz z Marią i innymi na festiwalu duchów.
Słoik: Kupisz go na pierwszym festiwalu kwiatów przy stoisku od Ricka za 200G. Jest on bardzo przydatny, bo możesz do niego nalewać wody, mleko, lekarstwa oraz podkradać z winiarni wino. Musisz podejść do jednej z beczek z składziku, wybrać z plecaka słoik i napełnić go. I mamy wino za darmo :D.
Wędka: Idź do wędkarza i zagadaj do niego. Wtedy on ci da wędkę. Możesz to zrobić dopiero po 3 dniu wiosny. Grega spotkasz najczęściej koło jakiejś wody.
Niebieskie Piórko: Kupisz je u Ricka. Gdy chcesz się oświadczyć dziewczynie kupujesz za 980G piórko i dajesz je wybrance, która ma u Ciebie czerwone serce.
Wazon: Idź po 8 dniu zimy do kopalni. Wykop stamtąd niebieski kamień i daj go kowalowi. Zrobi on z niego wazon, który możesz dokupić do domu.
Firefly Light: Kupujesz w kwiaciarni Kamień Księżycowego Światła i dajesz go Rickowi(kamień możesz znaleźć też w kopalni). Potem możesz kupić od niego taki kwiat i wrzucić go do oceanu na festiwalu poświęconemu tym kwiatom.

Dodane przez: Blondi
Tagi: brak tagów 

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
© 2003 - 2019 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.