Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

» Harvest Moon A Wonderful Life Special Edition
gnysek, 28 Mar 17
Bez wcześniejszej zapowiedzi (chociaż o plotkach pisałem) na PS Store w USA i Europe wylądował Harvest Moon:A Wonderful Life SE na PS4. Gra ma dodaną obsługę trofeów, użytkownicy donoszą też, że poprawiono nieszczęsne problemy z frameratem które nękały wersję na PS2 i podobne wznowienie na PS3. Podobno gra działa szybciej niż oryginał na Gamecube, co postaram się jeszcze dziś sprawdzić :)

Gra kosztuje 63 zł.

Do pobrania w PS Store tutaj: https://store.playstation.com/

Lista trofeów: https://psnprofiles.com/

Aktualizacja (29.03): Kupiłem grę i potwierdzam fenomenalny skok prędkości - gra w niektórych miejscach działa 3-4x szybciej niż na PS2. Znalazłem co prawda 2 miejsca gdzie delikatnie zwalnia (droga do domu Romany oraz przy plaży), ale da się przeżyć :) Poniżej moje nagranie z PS4:

Ostatnie komentarze:


Komentarz
gnysek:29 Mar 17 15:52

@dawidkvachu - pamiętaj, że to przeniesienie praktycznie nie wymagało zmiany kodu gry, więc BTN przenieść byłoby znacznie trudniej.


Komentarz
dawidkvachu:30 Mar 17 11:50

@Gnyskek - domyślam się, ale to też źle o nich świadczy, że poszli po najmniejszej linii oporu.


Komentarz
gnysek:31 Mar 17 14:05

wszystkie gry z PS2 na PS4 są tak przenoszone. Tylko wtedy im się opłaca GTA czy Dark Cloud zostały przeniesione tak samo - to nie jest remake/remaster, tylko port, PS4 emuluje w jakiś sposób przekompilowane płyty z PS2 i pozwala na obsługę trofeów na zasadzie śledzenia wartości w pamięci RAM - same trofea nie są dodane w grze, tylko jako nakładka na grę
» Harvest Moon 64
gnysek, 27 Lut 17
Pewnie niewielu z was posiada Wii U, ale być może ta wiadomość będzie też wkrótce dotyczyć posiadaczy Nintendo Switch. HM64 który pierwotnie ukazał się na N64, dostępny jest już do pobrania w cyfrowej wersji w ramach "Virtual Console". Jest to dokładnie ta sama wersja która wyszła w USA, włącznie ze słynnym brakiem litery "s" w nazwie Natsume :)

[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
Fizzly:28 Lut 17 09:45

Fajnie, szkoda że na zwykłe Wii też nie wydali Moja ulubiona część.


Komentarz
tsubasa:02 Mar 17 17:57

Szkoda, że na 3DS-a nie ma gier z N64, bo w tę część HM z chęcią bym zagrał.


Komentarz
gnysek:03 Mar 17 09:17

3DS by nie pociągnął emulacji.
» Różne
gnysek, 06 Lut 17
Natsume poinformowało, że od lutego rozpoczyna świętowanie 20 lat od ukazania się w USA pierwszej gry z serii Harvest Moon. Być może niedawna informacja o wydaniu STH i AWL na PS4 ma z tym związek - więcej informacji powinno pojawić się na dniach i oczywiście jak najszybciej o nich poinformuję :)

[obrazek]
» Harvest Moon Another Wonderful Life
gnysek, 07 Sty 17
Nowy rok, trzeba więc próbować nowych rzeczy! Odnalazłem dziś w stercie kartonów z przepwadzki grabber USB do przechwytywania obrazu ze sprzętów starszej daty, podłączyłem go więc pod laptopa, cudem znalazłem działające sterowniki, odszukałem w kartonie Gamecube i odpaliłem Harvest Moon: A Wonderful Life. Poszperałem nieco po sieci i okazało się, że całkiem łatwo mogę zrobić stream na Youtube - więc testowo na swoim prywatnym kanale prezentuję jeden dzień z HM:AWL - zauważcie, że trwa on prawie pół godziny!Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, takie streamy będą odbywały się częściej - już na kanale HMT :)
» Harvest Moon A Wonderful Life Special Edition
gnysek, 01 Sty 17
Na stronach amerykańskiego ESRB, odpowiednika naszego PEGI, czyli organizacji oceniającej kategorie wiekowe dla gier, pojawiła się informacja o przyznaniu kategorii "E" dla gier Harvest Moon:Save the Homeland i Harvest Moon:A Wonderful Life Special Edition. Gry zmierzają na PS4, co wiąże się z dodaniem obsługi trofeów (!!!!). Niestety to pewnie jedyne usprawnienia, bo podobnie jak inne wydane już na PS4 gry z PS2 będą to jedynie "szybkie konwersje". Prawdopodobnie też, AWL nie doczeka się poprawek framerate'u, z którym problemy były nawet w emulowanej wersji na PS3.
Nie wiadomo też, czy gry ukażą się europejskim sklepie PSN, nie mniej założenie konta amerykańskiego i doładowanie go kodem kupionym na amerykańskim Amazonie to nie jest jakaś wielka sztuka, więc jeśli macie PS4, nadal będziecie mogli te gry kupić. Postaram się poinformować o cenie i sposobie działania gdy tylko staną się dostępne.

[obrazek]
Polecamy
Zostań naszym fanem na Facebooku
Popularne tagi
Nowości w HMTV
Online
Obecnie stronę przegląda: gości: 152, zalogowanych: 0, botów 2.
Zalogowane osoby: Ahrefs, Yandex
Ostatnie 24h: vertydocower, miampuolosa, Lechu, jertygormasok7, Majawbkmto, Buli, KEVIL, Jozin, baryla2323089, gnysek, dimitrina5v, zawodowiec6, XPaulinaD, hooligan, fgopre
Losowe artykuły
© 2003 - 2018 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.