Wysłany: 01 Maj 05 20:58 • Temat postu: Microsoft utopił polskę
Sewi napisał(a):
najwyraźniej pod milenium nie mam tej zakładki..... ale wierze na słowo
GEJts mógłby przynajmniej zatopić jeszcze niemcy........ ja bym się nie obraził ....
może masz w ustawieniach językowych, ale raczej w zegarze (klikasz dwa razy na dole ekranu)
Wysłany: 01 Maj 05 09:19 • Temat postu: Microsoft utopił polskę
Jak widać na załączonym obrazku - brakuje na nim polski !!! W systemach windows 2000/XP na mapce stref czasowych nie ma naszej ojczyzny. Nie wierzycie ?? Kliknijcie w swoim komputerze dwa razy na zegarek, a następnie na zakladkę strefa czasowa.
Wysłany: 22 Kwi 05 22:25 • Temat postu: Czy zna ktoś fajne gry Multi Player??
Komar napisał(a):
Polecam Tibie (www.tibia.pl) i Runescape(www.miniclip.com). Jedne z najlepszych gier online. A poza przeglądarką polecam MTA. Mam łącze 16kb/s (ale praktycznego) i mi chodzi płynnie,
Nie chwaląc się ja mam od 30kb (jak w tej chwili) do 1500kb/s. (a limit sieci wynosi 2500kb/s)
Wysłany: 21 Kwi 05 09:43 • Temat postu: Ma ktoś piosenkę
Z reklam mam tylko filmiki z plusa (pierniczek, gadane i godziny jak w życiu) i muzyke "give a bit of hmm to me". O i mam jeszcze Pilsner Urqel - smark prawdziwej goryczki (naprawde w tv w reklamie jest SMARK).
Wymyśliłem
W celu oszczęności bazy, na forum kazdemu uzytkownikowi bedą pokazywać się TYLKO nieczytane posty z ostatniego tygodnia.
Jak to działa?
Forum będzie usuwało z bazy wsyzstkie dane o nieczytanych postach których data jest starsza niż dokładnie (co do sekundy) tydzień. Dziki temu, jezeli ktoś wogule nie wchodzi na forum, to zaoszczędzimy baze danych, a jeżeli wchodzi raz na tydzień to tak napewno nie czyta wyszstkich postów, bo dzień jest na to za krótki.
Poprawioną wersję forum zaczynam pisac dzisiaj, wprowadzę może w piatek (ale w godzinach nocnych).
O wsyzstkich poprawkach oczywiście was poinformuję.
Narazie forum v2 trochę się przeciąga, bo szukam jakiejś alternatywnej drogi do oznaczania postów jako przeczytane - obecnie zajmują one 1/2 całej bazy danych (więcej niż posty+artykuły razem wzięte) - w bazie z nieczytanymi postami jest już ponad 200 000 (dwieście tysięcy) rekordów! To oznacza, że wyszscy AKTYWNI uzytkownicy razem wzięci mają do przeczytania jeszcze tyle postów! Dlatego w nowym forum wprowadzę unowocześnienie - jezeli nie wejdziecie na stronę dłużej niż tydzień nowe nieczytane posty nie będą wam się zaznaczały.
Chyba, że wymyslę coś lepszego.
Proponuję opcję banowania 4ever poza ostrzeżeniami- wiesz jak jakiś kret wpadnie i zaspamuje 90% forum to od razu się banuje na zawsze (na IP i nick osobno).
A ban od ostrzeżeń to na 30 dni
poza tym - podgląd w piusaniu posta (ostatnich 10 postów)
Do tego system nalciznaia psotów- posty obecne na forum, nie napisane
jak masz modem lub neostradę - ban na ip nic nie da.
Wysłany: 06 Kwi 05 21:22 • Temat postu: Spolszczenie
a wiesz może jak zostać prezydentem ?
Albo jaki trójkąt ma więcej niż 180 stopni (a gwarantuję, że taki jest)*.
Nie myśl, że spolszczenie gry to jest o otwieram w notatniku i tyle. Uwierz mi, że każdy inteligentniejszy programista poprostu zakoduje swoją grę/program, tak aby był niemozliwy do odczytania. Zrasztą i hasla na stronie są szyfrowane, bo np. co to za hasło b007f2e9fc315181c2e1f15753a9fffb ?? No dobra, a teraż załóż, że to był zakodowany po angielsku wyraz, to przetłumacz go na polski. Zaraz, a może on jest po rosyjsku ??? Dobra nie będę cię dłużej trzymał w niepewności. b007f2e9fc315181c2e1f15753a9fffb to poprostu Piotrek...
Tak więc tłumaczenie latwe nie jest, znalezienie narzędzi jeszcze tródniejsze - lepiej napisz sam tę grę od nowa - będzie szybciej.
A największą skarbnicą jest jak zawsze www.google.pl
______________________
*Trójkat majacy ponad 180 stopni to trójkąt sferyczny - namalowany na kuli.