Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2670 Wysłany: 19 Maj 05 14:57 • Temat postu: Moja strona wystartowała!
dziś zauwazyłem bład - w IE nie działała poprawnie - a raczej wcale. Oczywiście poprawione. (kurde ile ja jeszcze razy zjem cudzysłów )
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2668 Wysłany: 17 Maj 05 19:56 • Temat postu: Moja strona wystartowała!
oja dodmowa strona własnie odbyła start. Narazie mało tam jakichkolwiek informacji, ale w miarę czasu będa dodawane kursy programowania takie jak: HTML, PHP, GameMaker, JScript, Delphi (ObjectPascal).
ZNajdziecie tez parę informacji o projektach juz przemnie wykonanych i ceniik usług www.


http://relaxzonk.prv.pl lub poprostu http://gnysek.wow.net.pl
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2472 Wysłany: 16 Maj 05 21:26 • Temat postu: Download
Potrzebny jest rar 3.2 lub wyższy (aktualnie jest 4.0)
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2582 Wysłany: 16 Maj 05 21:25 • Temat postu: HM:FOMTFG
niesamowite - wiadomo o tym od stycznia.
tak samo i awl. (HM : Another Wonderful Life i HM : More Friends of Mineral Town)
więcej info na stronie natsume >> http://natsume.com/newsletter.htm
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2566 Wysłany: 13 Maj 05 17:15 • Temat postu: Nazwa dla programu
Ostatnio pracuję sobie nad edytorem PHP i zastanawiem się - jaką nazwę mu nadać, bochciałbym go wypuścić jako oprogramowanie FreeWare. Mój pomysł to "PGEdit", ale jak się tak zastanowić, to nie ma on sensu

Kod:

Edytor obsługuje i koloruje skladnię PHP, oraz umozliwia pisanie porgramów PHP z wbudowaną pomocą do skladni, możliwą do rozszerzenia o własne pomysły.

Możliwe jest obrabianie niskończonej ilości dokumentów naraz - aż do mometu gdy twój komputer odmawia posłuszeństwa
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2479 Wysłany: 11 Maj 05 14:49 • Temat postu: Co jest??
No jakto czemu? Wina serwera. Naprawdę radzę używać FlashGeta.
Albo spróbuj na www.emuinfo.pl
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2463 Wysłany: 11 Maj 05 14:14 • Temat postu: Download
Download w końcu został uzupełniony - spędzilem nad tym dzisiaj z 4 godziny.
Mam nadzieję, że wszyscy będą szczęśliwi.
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2355 Wysłany: 11 Maj 05 14:01 • Temat postu: 100 zaproszeń na Gmaila !!
gnysek@wow.net.pl oczywiście.
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2305 Wysłany: 10 Maj 05 09:26 • Temat postu: Tylko w Gdańsku dzieją się takie rzeczy...
e tam to Gdańsk taka bieda
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2335 Wysłany: 08 Maj 05 10:02 • Temat postu: Pseudoankieta - przyszłość forum
2-3 dni, jak napisanie tego skryptu i przeróbka z tego forum zajmie mi z 2 tygodnie...

Prawde mówiąc, to najlepiej było by napisać cały system od nowa

Narazie spróbuję łatwiejszą wersję z kaswoaniem starszych niz tydzień nieczytanych postów.
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
850 Wysłany: 07 Maj 05 14:56 • Temat postu: Mp3 na Wms?? o_O
roszerzenie to mały pikuś, bo co ci da zmienienie *.mp3 na *.wma, jezeli tak czy siak na początku pliku MP3 znajduje się nagłowek MPEG3 a potem ciąg nieznanych liter Program będzie próbował odkodować tę mp3kę jako wma i nie odczyta nic, bo nie będzie mu się zgadzał żaden ciąg znaków.
Zmień roszrzeżenie jakiejś malej mp3 (tak około 100 kb) na txt i zobacz sam


tak samo ludzie mowią - zamień mp3 na midi - ale nie pojmują, że mp3 to zapis cyfrowy, a midi to zapis nutowy - taka jakby pieciolinia

Edytowany przez: gnysek 2005-05-07 14:57:31
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2297 Wysłany: 07 Maj 05 14:54 • Temat postu: Tylko w Gdańsku dzieją się takie rzeczy...
lepszy gdansk niż łódź
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2330 Wysłany: 07 Maj 05 14:52 • Temat postu: Pseudoankieta - przyszłość forum
Muszę wam zadać dość ważne pytanie.

Od paru dni pracuję nad przyspieszeniem forum. Dzisiaj ściągnąłem sobie phpBB2 i nazwijmy to "rozebrałem je". Dzię,i temu dowiedziałem się, w jaki sposób cwaniaki zrobili nieczytane posty (tylko nie wiem czy to działa u ludzi z wyłączonymi cookies).

Otóż przedstawię wam teraz nasz system:

Tematy są zapisywane w tabeli forum_post, a posty w tabeli forum_reply. Każdy post ma przydzielone ID autora i datę. (narazie wszystko jasne). Przy dodaniu przez kogoś postu, tematu, wyszukiwani są wszyscy użytkownicy, a potem w tabelę read_history wrzucane jest id użytkownika, oraz namiary na post: Dział ( tak jak teraz np. Info), Kategoria (np. Informacje), oraz temat (np. Pseudoankieta). Razem z id to są 4 rekordy. Zakładając, ze jest (a jest) zarejestrowane 500 userów, to na dzień dzisiejszy mamy tabeli tej ponad 600 000 rekordów - 9.4 MB danych. Tymczasem wszystkie posty zajmują (z tematami) 1.3 Mb. To znaczy, że nieczytane posty zajmują w bazie aż 7 razy więcej niż reszta forum. A nawet powiem więcej, ona zajmuje 92% bazy danych (9.4mb / 11mb w tej chwili).
Wniosek - nieczytane tematy są wręcz pasozytem dla całego portalu.

Teraz przedstawię jak zrobiło to PhpBB2.

Na początku wczytują z bazy twoją ostatnią wizytę (za każdym zalogowaniem, jest ona uaktualniana). Następnie, wczytywane są wszystkie TEMATY w których data ostatniego postu jest nowsza niż data twojej ostatniej wizyty (nasze forum też ma takie coś, aby wyswietlać na pierwszej stronie datę ostatniego postu).
Dajmy na to znajdzie ich 10. Przypisuje te posty do kategori w podwójnenj tablicy (czyli do kategori1 dołącza wszystkie posty z tej kategori, do kat2 z kat2 itd.).
Następnie generuje kategorie, i sprawdza, czy liczba rekordów dla danej kategori jest >= 1. Jeżeli coś znajdzie, to pokazuje się wiadoma ikonka .
To samo przy tematach. Jednak najciekawsze jest oznaczanie tych przeczytanych postów . Otóż po włączeniu tematu (nie ważne na której jego stronie, ważne żeby był tam choć 1 z nieczytanych postów, co jest wadą, bo na naszej stronie jak nie pzeczytasz strony 5 a przeczytasz 4 to nadal cię o tym informuje), zapisywane są do ciasteczka ID postów (ale jeszcze zgłębiam ten tajnik). Potem przy tworzeniu kategori, jeżeli natknie się na id takiego pliku w ciasteczku, to ju.z nie oznacza go jako przeczytane. Zaleta za to jest to, że nawet po 20 minutach od niewylogowania się, można sprawdzić posty od ostatniej wizyty (nawet te juz przeczytane).
Generowanie tego trwa naprawdę szybko i ogranicza się do jakichś 0.1 sekundy. Dużo szybciej niż teraz.


Jak widziecie, system PHPbb jest szybszy, tylko jest jeden problem - obecny posób zapisywania postów nie nadaje się do przerobienia, a samo przerobinieie zajmie mi jeszcze z dobre 2-3 tygodnie.
Więc chcialem się dowiedzieć, czy ma wogule sesn wprowadzanie taikiego usprawnienia, wyłaczając w którymś momencie forum na 2-3 dni, czy też szukac alternatywnych rozwiązań, które niewątpliwie będą zjadały zasoby systemowe i tylko spowalniały pracę forum ?

Wybór należy do was, bo ja i tak będę siedział nad tym kilkadziesiąt godzin, z tym że gdybym jednak miał wprowadzić te poprawki mógłbym usprawnić działanie całej strony.

Naszczęście powstająca strona o PSX będzie miała więcej szczęścia, bo nowe forum zostanie w nim zaaplikowane .
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2292 Wysłany: 06 Maj 05 12:05 • Temat postu: Tylko w Gdańsku dzieją się takie rzeczy...
CHciałbym zaznaczyć, że to w Gdańsku 10 lat temu, przeprowadzono jeden z nielicznych w polsce "ataków terrorystycznych", a mianowicie chodi mi o wybuch gazu w budynku przy Alei Wojska Polskiego 39. Po 2 dniach gaszenia pożaru w budynku i niemozności dotarcia poniżej 3 piętra (ktore znajdowało się od czasu wybuchu pod ziemią), budynek wysadzono. To był jedyny taki przypadek na skalę krajową.
Również w gdańsku 2001 roku nawiedziły moje miasto tak obfite opady, że na jednym ze skrzyżowań, kałuże miały 2 metry głebokości (jakiś facet bez wyczucia wjechał do niej i się utopił), a cała Orunia byla zalana do nawet 0,5 metra wysokości (skutki są widoczne do dzisiaj).
2 lata temu wybuchł zbiornik Rafineri Gdańskiej.
W gdańsku paliła się również Hala Stoczni w ktorej podczas koncertu zginęło około 40 osób.
Średnio 3 mieszkańców ginie rocznie pod kołami tramwaju.

Jednym słowem raz na kilka lat nasze miasto ma do czynienia z jakąś katastrofą...
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
2285 Wysłany: 05 Maj 05 12:48 • Temat postu: Tylko w Gdańsku dzieją się takie rzeczy...
To co wczoraj wydażyło się na gdańskim Chełmie - nie zdarza często.
W jadącej ciężarowce z podnośnikiem nagle uniosło sie ramiono - do tego pod wiaduktem. Siła uderzenia byla tak wielka, że ramiono urwało się z ciężarówki, a ta pojechala dalej. Dźwig tak się wygiął, że unuisł wiadukt do góry i teraz robi za jego podstawę. Gdyby jednak strażacy ramie wyjeli - most zapadłbysię. Więc teraz na środku trzypasmowej jezdni powstał ciekawy obiekt turystyczny...
[obrazek][obrazek]

Edytowany przez: gnysek 2005-05-05 12:48:20
© 2003 - 2026 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.