Wysłany: 02 Sie 05 14:08 • Temat postu: HMT V3 w przygotowaniu
Ponieważ wasze potrzeby wciąż rosną i zaczynacie tęśknić za starym forum w phpBB postanowiłem wyjść naprzeciw waszych oczekiwań - przygotowuję własną wersję phpBB (phpBB 2.0.17 modified by gnysek).
Oto lista zmian:
-dojdą wszystkie możliwości forum phpBB
-po założeniu tematu możemy przydzielać plusy osobom które udzielą nam odpowiedzi
-my natomiast przydzielamy dodatkowo minusy
-forum zintegrowane ze stroną
-pierwszy na świecie MMORPG poprzez www - HMOnLine!
-a resztę dopiszę jak dodam...
Wysłany: 01 Sie 05 16:24 • Temat postu: Arbuzy tańsze od bułek
Dobra nie szkodzi, że offtopic
No to ja podam wsyzstkie odległości (w poziomie):
Biedronka: 500m
Leader Price: 50m
Rojal Market, Monopolowy, Warzywniak: 10-20m
Bajdera (cukiernia): 1m (15 w pionie )
Real: 1km (na następnej ulicy).
Alfa Centrum (galeria), Kinoplex: 1km.
ETC (hala ze sklepami), Lotnia: 3km.
Praktiker: 1,2 km (obok reala).
Najbliższa plaża: 2km.
Najbliższe molo: 3km.
Najbliższy las: 800m.
Autobus: 30m.
Tramwaj: (na mojej ulicy) 1km
Tramwaj: (na tej ulicy gdzie real) 1km (serio )
Wysłany: 01 Sie 05 14:13 • Temat postu: wypalenie gry hm:sth przez clon cd
Włączasz CloneCD/Alcohol 120%/Nero Burning Rom/Nero Express.
Wybierasz nagraj obraz płyty.
Wskazujesz gdzie on się znajduje.
Wybierasz speed na 16x lub mniej, w Alcoholu profil na PS2 (speed zmień i tak).
Wsadzasz płytę CD jak najelszpej firmy z jak najbardziej granatowym spodem (polecam Sony, Verbatim, TDK).
Wypalasz około 5 minut.
Sprawdź czy po nagraniu na płycie będzie klika katalogów i plików - jeżeli jest tylko jeden to uzywasz złej opcji .
Wsadzasz do PS2 i odpalasz tak jak nakazuje twoja przeróbka (przez reset lub normalnie).
Nie nagraj czasem pliku który jest w Archiwum WinRara na CD!
Obraz płyty jest czymś na wzór spakowanej płyty CD - wszystkie dane zawiera w sobie i wydobyć je można poprzez nagranie opcją Nagraj Obraz CD, dlatego nie należy go bezpośrednio nagrywać na CD, bo nadal będzie miał te dane w środku.
Wysłany: 01 Sie 05 13:42 • Temat postu: Zrób nam skin, zostań moderatorem
Żadnyh skryptów na stronie nie używam, chodzi o stworzenie całkiem nowego skina niepodobnego do aktualnego. Bo mi się ten już znudził, ale nie chce go usuwać.
Wystarczy napisac stronę w czytym HTMLu tak aby prezentowała nowy wygląd strony głównej [menu, nagłówek newsa(artykułu/postu), treść newsa (artykułu i postu), stopkę i jakieś ewentualne dodatkowe] To wszycho.
Wysłany: 01 Sie 05 11:11 • Temat postu: Zrób nam skin, zostań moderatorem
Cascade style sheet. Ludzie toż to podstawa stron html w dzisiejszych czasach. Css to nic innego jak style których używacie na blogach, na forum phpbb2 itp.
Wysłany: 01 Sie 05 11:04 • Temat postu: Co z tym logowaniem?
Jush zrobione
Wysłałem e-mail do administratora gol, ale narazie odpowiedzi nie ma. Może przez weekend nie pracuje (wysyłałem w piątek).
W każdym bądź razie - aktywacje wyłączam. Teraz po zarejestrowaniu wszystko działa. A jak ktoś załapał się jeszcze na starą turę to e-mail do mnie
Wysłany: 31 Lip 05 17:33 • Temat postu: Farmer Fran
Robie je tak jak każdy inny - programuję
Zaraz ktoś powie, że to trudne. Szczerze mówiąc strona HMT ma duzo wiecej linijek kodu od Farmera Frana - więc FF żadnym wyzwaniem programistycznym nie jest
Wysłany: 31 Lip 05 14:58 • Temat postu: Status poprawek
W domku pracuję już nad logowaniem bez cokies i niewygasaniem sesji po 5 minutach. Wadą nie uzywania cokkies bedzie niemozność sprawdzenia nowych postów.
Pozatym beda sprawdzane tylko i wyłącznie posty od ostaniej wizyty a nie wszystkie nieczytane - musimy ustapić trochę miejsca w bazie danych na mmorpg HMO!.
Wysłany: 30 Lip 05 22:22 • Temat postu: Zrób nam skin, zostań moderatorem
Za darmo nic nie ma, ale mam gest - kto wykona jakiś ładny styl dla HMT zostanie moderatorem na forum. To nie jest żart.
Warunki:
-Styl nie może opierać się na JavaScriptach
-Nie może być ukradziony z innej strony
-Musi wygladać identycznie/bardzo podobnie na Internet Explorer/FireFox/Opera
-Musi opierać się na css
-Nie powinien przekraczać graficznie 0.5mb (bez logo).
-Powinien zawierać projekt strony głównej
-Wymagane style: dla nagłównków, treści wiadomości, menu i dla forum, oraz osobny kolor dla opcji admina.
-Wyglad i ułożenie może odróżniać się od aktualnej strony - nie stanowi to dla mnie problemu.
Wysyłamy do pierwszego piatku sierpnia, ew. pisać na gnysek@wow.net.pl w razie pytań/przedłużenia o kilka dni.
Wysłany: 30 Lip 05 21:08 • Temat postu: Arbuzy tańsze od bułek
Takie mam już zboczenie, że Harvest Moon stał się moim życiem, toteż zauwazyłem ostatnio na mojej ulicy, że ceny Arbuzów lecą na łeb na szyję.
W podziedziałek w warzywniaku były po 2.50zł/kg (20 metrów od mojej klatki)
We środę w Realu były po 0.99zł/kg (900 metrów)
W czwartek w Leadre Price były po 0.79/kg (50 metrów) - reakcja na ceny z reala
A dzisiaj w Rojal Market były po 0.69zł/kg (20 metrów) - reakcja na ceny z Leadera...
Zauważcie, jak sklepy ulokowane są blisko siebie
Szacuję, że w poniedziałek będą za darmo w warzywniaku, bo dzisiaj leżały tam jeszcze te poniedziałkowe...