Wysłany: 15 Sie 05 21:09 • Temat postu: Dlaczego krowo, dlaczego??
maly2000 napisał(a):
krowy nie daja mleka z 3 powodow
1. jeszcze nei dorosly
2. nie mialy zarcia i sie obrazily
3. nie masz dojarki i aby wydoic krowe musisz miec dojarke i jej uzyc
Wysłany: 08 Sie 05 13:13 • Temat postu: Błędy na stronie...
No cóż, poprawi się
Co do kukurydzy i karmy dla kur - chodziło o inną stratę.
Gdy sprzedasz kukurydzę, zarobisz 120G, wiec kupisz za nią 12 karm, a jak wrzucisz do młyna - dostaniesz 10 karm.
Wysłany: 08 Sie 05 13:10 • Temat postu: Farmer Fran
albowiem ponieważ
W c++ musiałbym wszystkie funkcje stworzyć sam, w Game Maker duzo jest już wbudowane.
W GM wystarczy napisać point_distance(x,y,x2,y2) i już mam odległość pomiedzy ponktami x,y i x2,y2. Tymczasem ta funkcja naprawdę wygląda mniej więcej tak:
var wys, szer, c;//zmienne chwilowe
szer=abs(x-x2); //wartość bezwzględna - szerokość
wys=abs(y-y2); //wysokość
c=(szer^2)+(wys^2); //a^2+b^2=c^2 - pitagoras
c=c^(1/2); //pierwiastek z C (czyli podniesienie do potęgi jedna druga.
return c;
Nasz wynik c byłby odległością.
Dlatego uzywam GM. Pozatym trzeba zaczynac od prostszych rzeczy,a te trudniejsze przyjdą same ;]
Jeszcze kilka miesięcy temu php omijalem z daleka, a dzisiaj proszę - mam wlasny portal w php
Wysłany: 08 Sie 05 13:02 • Temat postu: HMT V3 - postępy
Należy w tym miejscu zaznaczyć, że to jest czas jaki mija pomiędzy otrzymaniem przez serwer zapotrzebowania na daną stronę, a przygotowaniem jej do wysłania! Czas wczytywania zalezy od prędkości łącza i jest niezależny od czasu generowania.
Natomist, gdy czas generowania przekracza 1.0sek., zaczyna być to widzialne - strona wczytuje się coraz dłużej.
Dla tych co nie kapują mam prosty schemat:
Ty (wchodzisz na stronę) -> serwer (odbiera twoje zapotrzebowanie) ->
-> serwer (generuje stronę) -> serwer (wysyła ją do ciebie) ->
-> Ty (strona jest odbierana przez komputer).
Teraz mam nadzieję wszystko jasne.
Dzisiaj od wczesnych godzin porannych pracuję nad konwerterem postów z tego forum na nowe - i narazie nie mam żadnych większych problemów - pozatym, że jest to czasochłonne. Teraz kończę konwersję tematów, i zaraz będę konwertował posty (to zajmie najwięcej czasu). Myslę, że cała konwersja zajmie mojemu komputerowi 2-3 minuty.
Wysłany: 08 Sie 05 09:10 • Temat postu: Farmer Fran
W niczym nie robię obiektów 3-d. W czystym kodzie. POzatym jak progam ma limit 1024 to jakbym dał na planszy dwie postacie to by był koniec .
Przy okazji powiem też, że np. silnik Irrlicht dla C++ może wyświetlić kilkanaście tysięcy naraz przy 150 klatkach na sekundę (Game maker ma 1024 przy 30).
Wysłany: 07 Sie 05 21:02 • Temat postu: HMT V3 - postępy
Tak. Bedzie to normalne phpbb2 z ulepszeniami. No i czas generowania strony mnie zadawala - na moim kompie wynosi on 0.2 sekundy, więc na tym serwerze będzie to jakieś 0.05.
Wysłany: 06 Sie 05 23:13 • Temat postu: Farmer Fran
1) Zależy jaka muzyka się znajdzie, ale 10-20 Mb.
2) Ten będzie darowy. A drugą część (za rok może dwa...) chciałbym sprzedać za grosze jakiejś gazecie, aby ją dorzucili do swojego pisma. O ile wyjdzie mi tak jak do tej pory ją wymysliłem - poziom grafiki jak w STH.
Wysłany: 06 Sie 05 15:37 • Temat postu: HMT V3 - postępy
Konstrukcja strony niewiele się zmieni.
Za plusy i minusy narazie nie przewiduję żadnych specjałów, ale zawsze będzie coś więcej wiadomo na temat danego usera.
Co do banów za minusy, to się dowiecie w swoim czasie.