Wysłany: 26 Sie 05 14:18 • Temat postu: HMT V3 - postępy
Chodziło mnie o pisanie kodu do wyświetlania artykułów.... bo wszystko zostaną przekonwertowane na taki tekst aby był on czytelny dla phpbb2.
chyba że znacie się dobrze na php
Wysłany: 25 Sie 05 15:33 • Temat postu: Big Konkurs czyli narsuj blondynke :D
Mie sie najbardziej podobała odpowiedź blondi dla GFO .
Blondi, ja tesh coś skrobnę jutro albo w ciągu najbliższych dni ale t nie będzie byle gówno i nawet tidus będzie się mógł schować (ale tylko na chwilę bo zaraz i tak mnie przbije )
100 mb, ale nowy portal zajmie jakieś dodatkowe 5 w porównaniu do aktualnego, pozatym pojawią się nowe pliki w dziale download. (największe 3 romy znajdują się na innych serwerach).
Wysłany: 25 Sie 05 10:26 • Temat postu: Jean Michel Jarre
Dobra teraz wam coś powiem:
mieszkam około 15 kilometrów od sceny, a wczoraj pomiedzy 21 a 23 było słychac u mnie w bloku jak Jarre sobie ćwiczy,a to Rendezvous a to Oxygene... tak jakby grali to w bloku naprzeciwko. To jest dopiero jazda!
Tak więc dzisiaj od 17.00 do końca dnia mnie nie złapiecie na żadnym z ustrojstw typu gg czy komórka.
20kb x 2500 użytkowników = 50 mb !! Nie mamy aż tyle miejsca, gdyby wszyscy mieli avatary takiej wielkości już dawno puściłbym stronę z torbami.
Aktualnie strona zajmuje z wszyskimi grafikami 48Mb.
I nie dziw się, że jak ma jpg to nie wchodzi, bo zmiana rozszerzenia nic nie da, musisz go przkonwertować (tak samo jak z midi nie zrobimy mp3 i na odwrót, bądź z worda nie zrobimy filmu avi - bo są to całkiem inne typy plików).
Pliki gif sa zapisywane w 2-256 kolorach, w formacie bezstratnym (tz. zapisany jest kazdy piksel), natomiast jpg sa kompresowane i to stratnie - każda jego edycja może pogorszyć jego jakość. Nagłowek pliku gif to zazwyczaj GIF89a a tekiego JP to zazwyczaj JFIFF. Obydwa pliki charakteryzują się inną strukturą i zmieniając samo tylko rozszerzenie pozostaja tym samym plikiem (większość programów jest w stanie je odtworzyć, ponieważ odczytuje nagłówek a nie rozszerzenie).
Wysłany: 22 Sie 05 21:00 • Temat postu: Jean Michel Jarre
Poprostu muszę się wam pochwalić
W ten czwartek uczestniczyl będę w generalnej próbie koncertu J.M.Jarre - jak zapewne wiecie, koncert ten odbywa się w piątek ;]
Zapewne część z was nawet nie wie o co chodzi, zatem po krótce opowiem.
Koncert francuskiego artysty jest uwiecznieniem 25 lat działania solidarności, która powstała 31 sierpnia własnie w Gdańsku.
Wysłany: 22 Sie 05 20:46 • Temat postu: Kosmetyczne zmiany
Jak zauważyliście, na stronie głównej wprowadzilem kosmetyczne zmiany:
-można zamknąć reklamę, klikając na X po prawej stronie logo strony (niestety nie mogę wyłączyć jej całkiem, bo z niej utrzymujemy stronę)
-pojawiły się 3 wersje logo, związane z tym, że w przyszłym tygodniu obchodzona jest 25 rocznica powstania Solidarności, a jak wiecie wydarzyło się to w moim mieście...