Wysłany: 06 Kwi 06 17:36 • Temat postu: Powrót do przeszłości
Ja pamiętam taką grę tylko nie wiem czy to Commodore było czy Atari, że jeździłeź po planszy czołgiem i chroniłeś orzełka w środku i tam był eytor map i ja zawsze lubiłem mapy robić i wtedy jeździć po tej planszy z kumplami i tego orzełka chronić. Jak ktoś wie gdzie znajdę tę grę to będę wdzięczny
Wysłany: 06 Kwi 06 17:12 • Temat postu: Technologia AJAX na HMT
W najbliższym czasie pranuję na HMT wprowadzić technologię AJAX. Jest to dość nowa technologia, możliwe że się z nią już spotkaliście. Najlepszym przykładem będą najnowsze wersje forum IPB, gdzie po kolknięciu przycisku Edytuj, wcale nie jesteśmy przenoszeni do strony Edycji, ale pole do edytowania pojawia się zamist naszego postu. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba przeładowywać całej strony, a specjalne skrypty JavScript wczytują tylko potrzebny kawałek kodu. Działanie technologi AJAX można też sprawdzić pod adresem www.start.com . Sami sprawdźcie, jak można przesuwać nagłowki w inne miejsca, albo spróbujcie dodać prognozę pogody swojego miasta Strona działa niemalże jak program.
Na naszym skromniejszym i mniej zaawansowanym technologicznie HMT technologia ta miała by głownie zastosowanie nie na forum, na samej stronie głównej. Naprzykład po wejściu w artykuły, wystarczyło by kliknąć pokaż FAQ, a strona wcale by się nie przeładowywała tylko dział FAQ wyświetlał by się na miejscu spisu artykułów. Albo komentarze. Po co mają się wczytywać od razu? Przecież nie każdy chce je czytać, a jednym kliknięciem strona doczytywała by ich treść do reszty strony.
Wprowadzenie takiej technologi nie jest jednak takie proste, mam jednak nadzieję że już wkrótce taka nowinka techniczna zawita i w nasze progi.