Wysłany: 05 Kwi 08 19:49 • Temat postu: BTN Koniec gry
neji-hyuga napisał(a):
Dzieci rosną tak by pomagać na farmie w HM AWL. Gra kończy się po trzech latach. Oczywiście możesz dalej żyć na farmie tylko to stanie trochę sie nudne.
Ja bym powiedział, że nie gra kończy sie po 3 latach, a główna fabuła
Wysłany: 06 Mar 08 23:12 • Temat postu: Urodziny kochanej administrator (no to redaktor xD) ;> Blondi
Blondi napisał(a):
wujek_kolacz napisał(a):
ciociu Blondzi wszystkiego najlepszego dużych cycków i czego sobie zapragniesz od wujka
Cycków mi już nie trzeba xD mam aż za duże.. xD ale dzięki xD i pozostałym też dziękuje serdecznie ^^
Za duże? Nie ma za dużych Nie chwal sie głośno, że za duże, bo Caritas sie zgłosi i dla potrzebujących weźmie trochę (ot Mandaryna podobno czeka w kolejce ).
A w prezencie od administratora głównego dostaniesz pomiary geodezyjne piersi które wykona osobiście przy najbliższej okazji i gdy Kukiego nie będzie w pobliżu. Ew. możesz prezent odstąpić trzem dowolnie wybranym koleżankom nie wymagającym torby na łeb.
Ostatnio edytowany Czwartek, 06 Marca 2008, w całości zmieniany 1 raz(y).
Wysłany: 06 Mar 08 18:18 • Temat postu: Final Fantasy
Mnie X nie wciągneło, X-2 nie mam jeszcze, ale zabiorę się na bank po maturze za te gry. Co do pozostałych części, to grałem w FF VIII i FF IX i obie gry są dobre chociaż jest na co narzekać. W sumie FF VIII ma tylko brzydko wyglądające menu, natomiast FF IX jest fenomenalne, ale po przyzwyczajeniach trochę denerwuje, że każdy ma inne umiejętności a nie jak tam do wyboru GF, Draw, Magic etc. Ale fajniej wyglądają "okienka" no i dodano ikonki ekwipunku.
Natomiast osobny temat to FF XII - bo moim zdaniem ta część dopiero ryje beret. Chociaż kiepski jest system Esperów (czyli takie GF'y / Summony), to już fabularnie i graficznie gra naprawdę wymiata, a do tego wprowadzono nowy system walki (potwory chodzą normalnie po planszy i atakujemy je kiedy chcemy, taki free-roaming bo polu bitwy), dzięki czemu bardzo prosto można je ominąć, gdy nie chcemy walczyć oraz na nie wpaść gdy chcemy poexpić. Do tego system licencji który w pewnym sensie jest też dodatkowym czynnikiem poza tym, żeby mieć mocniejsze postaci do ich trenowania, oraz odblokowuje własnie te lepsze zdolności. Naprawdę fajna, wciągająca gra z nowym systemem walki, jakiego w grach nie było (skrzyżowanie RPG z jRPG).
Fajny jest też Tactics z PSX/PSP, ale cholernie długi i po jakimś czasie aż nudny.
Ulubiona postać ? Fran. Pomijając fakt, że Viery są ładne, to ma naprawdę sexowny strój i taki fajny zachrypnięty głosik.
Wysłany: 02 Mar 08 15:18 • Temat postu: Zbiórka na domenę hmt.pl na 2008 rok
Faktura
Tak jak obiecałem, tak też się stało. Przyszła faktura, więc daję jej skan na potwierdzenie, że faktycznie kupiłem domenę (śmiesznie, bo dali datę złożenia dyspozycji na chęć przedłużenia domeny jako datę wystawienia, a nie dzień gdy zapłaciłem )
Przecież tak jest. Jak dodasz posta, to faktycznie widnieje ikonka nieprzeczytany przy nim, ale w ciasteczkach jest już zapisany jako przeczytany, bo tak działa system. Dokładnie działa to tak:
W ciasteczku zapisana jest data w czasie UNIX (czyli sekundy od 1970 roku), kiedy ostatnio zaglądaliśmy do danego tematu. Gdy otwierasz temat, to dane z tego ciasteczka są pobierane do pewnej zmiennej i od razu zapisywany jest nowy czas. Dopiero wtedy następuje przetworzenie całego tematu i porównanie dat. Jeżeli jakaś jest świeższa od tej pobranej z ciasteczka, lub w ciasteczku nie było żadnej to odpowiednio są oznaczane posty nieczytane od ostatniej wizyty, lub nieczytane od ostatniego wyświetlenia tego tematu. Dlatego gdy dodajesz nowego posta, to jest on zaznaczony jako nieczytany, ale gdy wrócisz na listę tematów, bądź odświeżysz stronę, to jest on widoczny jako przeczytany. Natomiast zdarza się taka sytuacja jak mówisz. A zdarza sie wtedy gdy napiszesz posta i zamkniesz przeglądarkę. Portal jest skonstruowany tak, że każdy ma swoją sesję, która jest uaktualniana nie częściej niż co minutę, gdy cokolwiek na niej zrobimy (klikamy łącze/odświeżamy). Gdy się logujemy czas ten oznaczany jest jako czas ostatniej wizyty. Oznacza to, że gdy dodamy posta i zamkniemy przeglądarkę i potem ponownie ją włączymy wchodząc na HMT, czas naszej ostatniej wizyty będzie się mieścił między 1 a 59 sekund PRZED napisaniem tego posta - dlatego będzie on widoczny jako nieczytany i dla tego są to "posty od ostatniej wizyty" a nie "posty nieczytane". Niestety nie da się na to nic poradzić, a uaktualnianie sesji częściej niż co minutę powoduje znaczący wzrost obciążenia bazy danych (gdy pisałem pierwszy system i odświeżanie sesji odbywało się co przeładowanie strony, to nawet jednemu użytkownik był w stanie doprowadzić serwer do przeciążenia, w rezultacie zamiast strony pokazywało się białe tło). Praktycznie ten sam system w phpBB2 zastosowano. Kiedyś zapisywałem nieczytane posty w bazie danych, ale przy 4000 userów mieliśmy prawie 15mb danych tygodniowo nowych w bazie danych i forum wczytywało się nawet 3 sekundy, dlatego dokonałem zmiany na obecny system.
Jak omijać ten problem? Po napisaniu posta pokręcić sie jeszcze przez minutę po HMT
Btw. wpadłem teraz na pomysł, aby w nieczytanych postach po zalogowaniu omijało nasze posty dodane nie później niż minutę po ostatniej wizycie - zobaczę, czy da się to wprowadzić.
Ostatnio edytowany Wtorek, 26 Lutego 2008, w całości zmieniany 5 raz(y).
Nie zawsze wzrasta serce. Czasem poziom znaojomości wzrośnie akurat tak, że jeszcze kilka prezentów trzeba dać wybrance. To zalezy na jakim poziomie była akurat (załóż sobie, że są jakby punkty miłości i za każdy prezent dostajesz ich kilka i akurat miałeś świeżo co po nowym sercu i na następne pomimo wielu punktów od bogini zabrakło jeszcze).