Wysłany: 27 Maj 09 10:12 • Temat postu: szukam idealistów do roboty
Linger in Shadows posiadam, mam 100% trofeów
Co do dojazdu - dzisiaj dostałem obiecaną kasę za pewną stronę www, więc na bilet weekendowy mnie już stać
Wysłany: 26 Maj 09 13:02 • Temat postu: szukam idealistów do roboty
Z unijnej kasy robiłem jakieś 3 - 4 projekty, z czego w jednym została nawet kasa, żeby sobie pojechać nad morze na 3 dni wakacji co nazwaliśmy "Szkoleniem dla prowadzących".
Chodzi mi o to, że moge spać na śpiworze, mogę jeśc zupkę chińską, ale dojazd jest za drogi na moje studenckie zasoby.
Co do pokazu, mogę zabrać takie gry jak ICO, Shadow of the Collosus, REZ, czy Final Fantasy XII w klimatach Jap i postawić PS2 niech ludzie grają (telewizor Needed), ale pewnie coś też o nich mogę powiedzieć.Przegląd serii HM jak najbardziej. Mam też dosć dobrą znajomość angielskiego gdyby czesi potrzebowali coś dopytać. No i moge zabrać laptopa, do pomocy innym uczestnikom, nie jest za mocny, ale do prezentacji w sam raz.
Ba, mogę nawet zabrać singstara i zrobimy konkurs KARAOKE, a jak ktoś pościąga BUZZa na PS2, to nawet teleturniej po angielsku.
Wysłany: 13 Maj 09 09:22 • Temat postu: Harvest Moon Online
Pobierasz wszystkie możliwe nasiona z bazy i tworzysz z nich tablicę, a potem porównujesz z tym co doszło POSTem. Tak jest moim zdaniem najprościej - jezeli istnieją dane nasiona w tablicy, to można dodać ( tam chyba trzeba foreach przelecieć każdą tablicę ). Nie wiem jak wygląda struktura twojej bazy, wiec ciężko mi podpowiedzieć więcej.
Wysłany: 12 Maj 09 22:02 • Temat postu: Harvest Moon Online
Ja bym zrobił tak:
- Pobierz nasiona które posiada gracz
- Sprawdź, czy te które chce zasadzić znajdują się w tablicy ( array_key_exists ) posiadanych.
- Jeżeli tak, zasadź. ( UPDATE )
Co do tego spania - jest głupio rozwiązane. Można by przesłać getem do skryptu który włącza sen i ten skrypt daje przekierowanie
Kod:
header("Location: strona.php");
do strony z komunikatem o śnie. Wtedy odświeżanie nie ma prawa ponownie włączyć snu.
Brakuje tez autoodświeżenia.
Wysłany: 12 Maj 09 17:41 • Temat postu: Harvest Moon Online
Mam pytanie, jak coś sadzisz, to jest sprawdzane, czy posiadasz dane nasiona? Bo ja właśnie kupując worek ziemniaków i worek kukurydzy zasadziłem aż 3 poletka z ziemniakami, wykorzystując do tego celu kukurydzę (której zmieniłem nazwę na korniszony xD).
Jak to zrobiłem? Proste, edytowałem wartość kukurydza_seed na ziemniak_seed i w ten sposób nie odjęto mi kukurydzy z inwentarza, a zasadzono ziemniaki. Zabezpieczenie danych POST/GET to podstawa przy tworzeniu stron!
Btw. zalecam zapoznanie się z takim narzędziem jak FireBug do Firefoxa, które pozwala edytować kod HTML/JS w czasie rzeczywistym, oraz z biblioteką jQuery i jej możliwościami wysyłania danych AJAX - znacznie by to przyspieszyło wczytywanie danych i aktualizację po stronie klienta, no i nie trzeba by przeładowywać ciągle strony, przy okazji transfer też by mniej żarło i wszystko mogło by się dziać bardziej w czasie rzeczywistym.
Wysłany: 07 Maj 09 07:59 • Temat postu: Harvest Moon Online
A tam pieprzysz. Dostawcy korzystają z różnych serwerów DNS, więc tak czy siak powinno mu działać.
Co do hmt.pl - siedziba firmy OVH jest we Francji, ale wydaje mi się, że nasz serwer jest w Polskim OVH, bynajmniej tak zostałem poinformowany.
Wysłany: 06 Maj 09 21:06 • Temat postu: Harvest Moon Online
Przyjmuje się, że strona z grafikami nie powinna przekraczać 50kB, no w dzisiejszych czasach naciągnijmy to do 100kB (to jest 800kb, czyli prawie łącze 1Mb).
Wysłany: 06 Maj 09 18:17 • Temat postu: Harvest Moon Online
Ja proponuję zapoznać się ze słowem minimalizm, bo to wielkie logo na dzieńdobry nawet na moim dwumegowym łączu wczytuje się kilka sekund... a potem muszę przewinąć całe okno w dół, żeby znaleźć pod tym logo tekst...