Wysłany: 31 Mar 05 16:42 • Temat postu: Oznaczanie jako przeczytane [29.03.2005]
Buli napisał(a):
Oj tam pomaraczowe czy zulte co za ruznica XD Raz moowie tak a raz inaczej i czy to takie straszne ?? Hyh ludzie dawajcie ostrzezenia za ortografie :cry:
wiesz żółty kolor znajdziesz w tle trony (razem z ciemniejszym - złotożółtym i jaśniejszym bladożółtym), więc to mi raczej przypomina pomarańczowy.
Wysłany: 31 Mar 05 16:28 • Temat postu: Poprawki z 26 marca
teraz już jest ok. Skrypt edycji z zasady działa podobnie jak ten od pisania nowego postu, z tą różnicą, że zamiast "zapisz" robi "uaktualnij", i poprostu uzyłem zmiennych od nowego psotu a nie od edycji. Na pewno teraz będzie działać.
Wysłany: 30 Mar 05 15:58 • Temat postu: Poprawki z 26 marca
znalazłem bład przy edytowaniu postów - postaram się go poprawić. Niektóre psoty nie chcą się edytować i pisze "Undefinied variable id". Proszę wtedy załądowac stronę od nowa - post został zapisany, ale to bład skryptu, który nie może się doliczyć strony.
Wysłany: 30 Mar 05 15:56 • Temat postu: Oznaczanie jako przeczytane [29.03.2005]
Sewi napisał(a):
hmpffff....ja tam bym się bez pomarańczowych ( ) karteczek powiesił!! ......skąd mógłbym wiedzieć czego nieprzeczytałem?? koszmar hh: ....... .....dlatego nie użyje TEJ opcji .......
Wysłany: 30 Mar 05 15:55 • Temat postu: System portalowy od gnyska
wiesz prawde mówiąc od strony wynikowej php nie rózni się od html, pozatym w znanie tagów w więksoszći przypadków ogranicza się do:
formatowanie tekstu - <b><i><u>
tabele - <table><tr><td><th>
działanie na tekscie - <br><span><div>
inne - <img><a>
znaczniki wewnętrzene - class, width, height.
Zauważ, że w kodzie strony nie występują inne tagi.
A php (Hypertext PreProcesor - takjakby przedproducent htmlu), słuzy jedynie do dynamicznego wygenerowania strny, np.:
możesz uzyskać aktualną datę: date('Y-m-d H:m:i') da nam np. 2005-04-01 11:43:38
mozesz np. uzyskać rozmiary plików, możesz pobierać dane z bazy danych i tam też je umieszczać (tak właśnie działa strona).
Mało kto wie, że strona forum którą teraz ogladacie składa się głownie z krótkiego zdania:
Kod:
$query=mysql_query("SELECT * FROM forum_reply WHERE id_post='$topic' ORDER BY id ASC LIMIT ($page*$limit),$limit");
i dzięki temu otrzymujemy posty w takiej postaci (pierwszy post na forum):
Kod:
0=>1
1=>14
2=>34
3=>12
4=>blount
5=>Jestem pierwszym użytkownikiem i jako pierwszy (oprócz gnysa) piszę tu post - DUMA. Mam nadzieję, żę to forum obędzie się bez żadnych kłótni oraz voli (po to tyle walczyłem)
Co do błędów to znalazłem jeden na razie: jak pisze siehasłó to ono się nie gwiazdkuje
6=>80.51.xxx.xxx
7=>2005-03-14 18:16:20
teraz tylko ustalamy gdzie ma się co wyswietlić, ewentualnie używamy np. elementu nr. 3 i 4 aby poszukać więcej informacji o autorze psotu no i mamy gotową stronę. Wierzcie mi - skrypty uzywane na forum phpBB są miliony razy lepsze od moich, miliony razy bezpieczniejsze itd, ale wynikowo nie różnią się niczym
Wysłany: 29 Mar 05 18:59 • Temat postu: Oznaczanie jako przeczytane [29.03.2005]
Od dzisiaj można oznaczać posty jako przeczytane.
W tym celu na głownej stronie forum wybieramy Oznacz wyszstkie posty jako przeczytane.
Przy okazji informuję, że najwięcej, bo aż 1,7 MB zajmuje w bazie danych właśnie tabela z postami nieprzeczytanymi. Mam nadzieję, że dzięki nowej funkcji zahamujemy jej wzrost.
Wysłany: 29 Mar 05 17:23 • Temat postu: System portalowy od gnyska
Słuchajcie. Jak zapewnie wiecie, ten portal został od podtaw wykonany przezmenie i zawiera tylko moje skrypty, dlatego postawowiłem też stworzyć werję do uzytku publicznego - gdzieś na lato 2005.
Pytania do was są dwa
- ile waszym zdaniem powinien kosztować, a może powinien być płatny tylko dla firm,
- jak powinien się nazywać (moja nazwa robocza to pgp)
Wysłany: 29 Mar 05 08:30 • Temat postu: Wchodź na nowe HMT jak na stare HMMT !
Od dzisiaj wpiszując adres [url]hmmt.prv.pl[/url] lub www.hmmt.prv.pl traficie na nową stronę (tę na której jestescie teraz) - ukłon w stronę tych, którzy jeszcze o przenosinach nie wiedzą, bądź uważają hmmt za łatwiejszy adres
Wysłany: 29 Mar 05 08:21 • Temat postu: Poprawki z 26 marca
Przed samymi świątami poprawiłem wstawianie się postów. Co było przyczyną ?? Zapomniałem włączyć sortowania i posty sortowały się tak jak się zczytały z bazy, zamiast pokolei, więc teraz jest już wsyzystko OK. Poztym przy edycji i nowym temacie wszystko raczej działa, a dzisiaj dodam nast. funkcje:
[zobacz posty nieczytane]
[oznacz tę kategorię jako przeczytaną]
[oznacz ten dział jako przeczytany]
[oznacz wsyztkie posty jako przeczytane]
Wysłany: 26 Mar 05 14:30 • Temat postu: Propozycje
Maggie napisał(a):
Ja mam taką sprawę. Moje posty wchodzą jakoś tak nie po kolei. To wina mojego kompa, tak ma być, czy też jeszcze coś innego? Jak nie moja wina, to może by to jakoś zmienić??
już wsyzstko jest ok, nic co się na tej stronie dzieje, nie może być bezpośrednio winą kompa - ewentualnie przegladarki, ale Mozilla, FireFox i OE radzą sobie jekoś bez większych problemów. Nie wiem jak Opera i Netscape, ale mało osób je uzywa.