Wysłany: 03 Maj 10 14:06 • Temat postu: pomocy (css)
Po pierwsze, ten dział to dział o grze Harvest Moon na PlayStation, więc temat jest w złym dziale i za samo to powinieneś dostać otrzeżenie.
Po drugie, dla mnie CSS to kaskadowy arkusz stylów.
Po trzecie counter strike source a nie to co Ty napisałeś.
Wysłany: 30 Kwi 10 17:55 • Temat postu: Tworzenie gry
Grę można napisać w dowolnym edytorze tekstowym (notatnik, word itp.) lub specjalistycznym IDE dla danego języka. Na koniec wystarczy przepuścić kod przez kompilator konkretnego języka i mamy grę. Większość produkcji powstaje w C/C++ przy udziale Assemblera.
Ustalmy co i jak. Ja mam teraz sesję, nie mam czasu, po godzinach zajmuję się tworzeniem trzech stron ( nowa wersja HMT.pl, nowa wersja GMCLAN.org, serwis o grach + sklep) i gry (Almora Online), ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to może znajdę jeszcze chwilkę czasu, żeby napisać jakieś narzędzia do tłumaczenia (programuję od 9 lat w kilku językach, może nie w każdym jestem PRO, ale wiedzę posiadam i wiem czym jest wskaźnik (pointer) ).
Rozumiem, że takie dobrze napisane narzędzie po puszczeniu przez ISO powinno samo do pliku TXY wywalić wszystkie dialogi i teksty linijka pod linijką, a potem pozostaje kwestia zaimportowania zmieniając pointery (tutaj przyznam się, nie za bardzo wiem jak to wygląda w takiej grze, wiem czym jest wskaźnik/pointer pisząc w C++). Zdecydujcie co dalej robicie, ja mogę pomyśleć ew. później nad jakimiś prostymi narzędziami ułatwiającymi tłumaczenie, skoro pepe345 nie ma ochoty. Ja nikogo zmuszał nie będę, mi tłumaczenie BTN też nie jest do życia niezbędne (raz, że znam jako tako angielski, dwa, że w BTN już z 5-6 lat nie gram).
@Mariossjex: masz w sumie rację, bo co komuś przeszkadza, że tłumaczymy nie do końca profesjonalnie. Ważne, że ktoś w końcu to robi.
Wysłany: 29 Gru 09 16:55 • Temat postu: Teraźniejsze zabezpieczenia antypirackie a oryginalne gry
Najlepsze, że jedna osoba obejdzie ten system, wyda cracka i wszyscy mogą bez problemów grać, a Ci którzy mają oryginała się męczą.
Btw. do Spore jest patch, który odpala grę po 3 instalacji
Nie mniej DRM ma jeszcze drugi powód oprócz piractwa - odsprzedaż gier. To też plaga, bo twórca dostaje kasę od pierwszego gracza, mimo, że grę kupiło formalnie dwóch i więcej - dla tego na konsolach jest coś takiego jak DLC - jak sprzedasz grę, to twoich dodatków do gier inni nie dostaną i będą kupować na nowo, dzięki czemu twórcy odzyskują część tej kasy, którą by zarobili sprzedając dwie i więcej kopie gry.