Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

Ocena tego artykułu: punktpunktpunkt

Artykuł zawiera niedociągnięcia

Ten artykuł został napisany więcej niż 5 lat temu, w czasach, gdy redaktorzy byli jeszcze młodzieńcami :)
Informacje w nim zawarte mogą być niekompletne, a gramatyka i stylistyka niekoniecznie najlepsze.
W miarę wolnego czasu artykuły na stronie są poprawiane, niestety ten wciąż czeka w kolejce.


Harvest Moon Sugar Village and Everyones Wish (Bokujou Monogatari: Sugar Mura to Minna no Negai) to kolejna część gry Harvest Moon, tym razem wydana na PlayStation Portable.

Pierwsze co po odpaleniu gry rzuca się w oczy to świetna czołówka. Przelatujący ptak o niebieskich piórach (które w serii HM oznacza zaręczyny), wysoko nad wyspą, mieszkańcy biegnący po łące i fenomenalna farma z wiatrakiem w menu - już od pierwszej minuty widać, że ta gra ma w sobie potencjał. Potencjał, którego zabrakło STH, na którym Sugar Village jest nieco wzorowany, a którego tak wiele było w Back to Nature.

[obrazek]

Grę rozpoczyna niedługie intro. Standardowo jesteśmy pytani o nasze imię i nazwę farmy i od razu po tym rozpoczyna się właściwa gra. Żadnych nudnawych scenek, żadnego wprowadzenia - w tej części fabuła rozwija się wraz z każdym kolejnym dniem i brakuje tutaj wątków typu spadek po dziadku. Gra wygląda naprawdę dobrze, zwłaszcza, że jest to produkcja na PSP.

[obrazek]

Pierwsze co rzuca się w oczy to rozległość wyspy. Jest ona dwa razy większa od tej w STH. Nie ma tutaj co prawda zbyt wielu domów, ale jest gdzie połazić - zwiedzenie całości zajęło mi 10 godzin gry!

[obrazek]

Na samej wyspie jest około 40 mieszkańców, więc nie jest to mała liczba. W lesie można podjąć interakcję z częścią drzew - ja na razie zrzuciłem z nich tylko kilka robaków, ale pewnie jesienią wyrosną tam owoce i będzie można je zrzucać. Po łąkach biegają króliki, sporo też ptaków. Znalazłem też kopalnię (jest tam mini-gra) jak i tor wyścigowy dla koni (na razie nie mogłem tam wejść).

Wracają znane z STH sklepy. Kwiaty nadal sprzedaje Lilla, narzędzia Louis, spożywczak prowadzi Ronald a zwierzęta sprzedaje paker Bob. W willi nadal mieszka Dia, a w kuchni spotkamy Marthę, natomiast Kurt, Joe i Woody są drwalami.

[obrazek]

Sadzenie roślin odbywa się na starej dobrej zasadzie znanej z STH czy AWL - każdy kwadracik jest podświetlany. W grze jest kilkanaście różnych roślin, niestety nie znam japońskiego więc nie mogę powiedzieć jakie to dokładnie rośliny.

[obrazek]

Gra wygląda naprawdę dobrze, jest mnogośc opcji, dużo itemów, niestety ze względu na brak zrozumiałej wersji ciężko powiedzieć jak dobra jest gra - nie mniej po pierwszych kilkunastu minutach gry jestem przekonany, że jest to część Harvest Moona na jaką od dawna czekaliśmy.

Galeria:
[obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek] [obrazek]

Opinie:


Pamiętaj! Opinie łamiące regulamin, zawierające wulgarne słownictwo, lub nie zawierające jednego, sensownego zdania będą usuwane.
krisu27 Użytkownik jest offline 04 Sty 12 15:40

Dobra recenzja.Właśnie zacząłem grać.Polecam:-)
mikos88 Użytkownik jest offline 29 Wrz 12 13:14

Jaka zarąbista gierka i na PSP. Wiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.