Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18346 Wysłany: 28 Sty 07 22:09 • Temat postu: HM:BTN- ile RAMÓW by pixele zmalały?
A ja powtarzam - jak podłączycie PSX do monitora od kompa, to też będzie kiepski obraz, bo TV rozmazuje (podłączcie kompa do TV, to na najgorszych ustawieniach emulator i tak będzie miał ładną grafikę).
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18339 Wysłany: 28 Sty 07 17:50 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
12 luty czy jakoś tak się zaczynają
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18332 Wysłany: 28 Sty 07 12:07 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
jeżeli będę miał czas, to będą przed feriami, jak nie to po feriach, ale PMki w końcu dojdą
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18327 Wysłany: 28 Sty 07 00:07 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
Nowa wyszukiwarka, już prawie działa, jeszcze tylko musze przenieść szukanie nieczytanych postów itd. do nowej wyszukiwarki, dzięki czemu zmaleje troszkę liczba plików (z pięciu do dwóch) odpowiedzialnych za szukanie, oraz zmniejszy się ilość plików w skinach (podobne liczby).
Jak widać, można wznawiać ostatnie wyszukiwanie, oraz wybrac kilka dodatkowych opcji ułatwiających wyszukiwanie.
[obrazek]
Awl
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18317 Wysłany: 27 Sty 07 12:07 • Temat postu: Awl
http://allegro.pl/search.php?string=harvest+moon
A jeżeli na PS2 to możesz z działu download
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18316 Wysłany: 27 Sty 07 12:06 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
nie wiem czy to jest do końca możliwe, z tym jednym działem - bo dotychczas przeczytanie wszystkich działów polegało na tym, że zmieniana była data ostatniej wizyty na aktualną, dzięki czemu nieprzeczytane były tylko posty które od tego momentu ktoś napisze. A tak trzeba by ingerować w ciasteczka, ale zobaczę co się da zrobić.
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18311 Wysłany: 26 Sty 07 21:55 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
Zmian ciąg dalszy. Zabrałem się w końcu za nieszczęsne wyszukiwanie. Teraz będzie osobne wyszukiwanie dla forum i strony (chociaż nie do końca). Poza tym, że wyniki będą lepiej prezentowane, postanowiłem przyspieszyć nieco działanie wyszukiwarki i wprowadzić anty flood'a - czyli zabezpieczenie przed rozpoczynaniem nowego szukania zbyt często (ustawię na 10 sekund).

Dotychczasowa wyszukiwarka działa tak:
Kod:
Szukam 'gnysek':
Zlicz wystąpienia w artykułach -> zlicz wystąpienia w faq -> zlicz wystąpienia na forum -> pokaż wyniki jednej z 3 wybranych kategorii, począwszy od (numer_strony-1)*20 do (numer_strony)*20-1.

Jak widać 3 razy była przeszukiwana baza w celu zliczenia wystąpień, a potem wyświetlane były wyniki. Przeszukanie 15000 postów to jednak nie jest hop-siup...

Nowa wyszukiwarka działa tak:
Kod:
Szukam 'gnysek' w 'forum':
Pobierz id wszystkich postów zawierających ten wyraz i zapisz w bazie danych w tabeli wyszukiwań pod numerem sesji usera -> na każdej kolejnej stronie pobierz gotowe już numery stron i wyświetl sposród nich wszystkie począwszy od (numer_strony-1)*20 do (numer_strony)*20-1.

Powyższa wersja przeszukuje całe forum 1 raz, potem na podstawie gotowych numerów postów wyświetla po prostu kolejne wyniki, ale szukając ich wśród znalezionych postów, a nie jak poprzednio wśród 15000 za każdym razem.
Co gorsza, poprzednio gdy szukaliśmy czegoś w artykułach i tak przeszukiwane było forum, dodatkowo często posty powtarzały się (nie wiadomo czemu...).
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18304 Wysłany: 25 Sty 07 21:16 • Temat postu: Co by bylo gdybym nagral awl na cd??
1,29gb (~1320 Mb). Niestety tylko DVD wchodzi w grę.
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18297 Wysłany: 24 Sty 07 20:41 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
Dzisiaj zacząłem począwszy od strony głównej wprowadzać pomniejsze poprawki na stronie (dojdzie troszkę ajaxowych popierdółek, ale te na koniec), i eliminować dotychczasowe błędy, oraz czyścić zbędne fragmenty kodu - czyli wkraczam w finalną część poprawek (może jednak zamiast hmt v3 będzie v4 ?).
Dzisiaj widok strony głównej po zmianach. Dojdzie najnowsze 5 postów/artykułów (nowe od ostatniej wizyty będą oznaczane ikonką nieczytanego postu, ale po przeczytaniu te od artów nie będą się one zmieniać).
[obrazek]
Zastanawiam się też nad ajaxowym chowaniem forum (na bank shoutbox będzie się teraz zamykał ajaxem, żeby niepotrzebnie nie przeładowywać strony).
Admini dostaną też guziki edytuj w newsach/artach itp.

Ostatnio edytowany Środa, 24 Stycznia 2007, w całości zmieniany 1 raz(y).
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18296 Wysłany: 24 Sty 07 17:51 • Temat postu: Diękczynny
sinet napisał(a):
14 dzień wiosny to karen daj jakieś wino a ona w 14 dzień zimy ci terz coś da :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
A więcej emotek nie było? Jeszcze raz a będize ostrzeżenie...
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18284 Wysłany: 23 Sty 07 19:08 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
nie, moderatorów do tej pory nie było więc i dane w bazie są nowe, ale nie wykluczone, że tak zostanie
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18268 Wysłany: 22 Sty 07 20:06 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
wujek_kolacz napisał(a):
wiecej więcej szybciej już czekamy
z tym szybciej to tak różnie, bo dzisiaj naprzykład dopiero wróciłem do domu, a jutro od 5:30 do 19:30 mnie nie będzie...
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18259 Wysłany: 22 Sty 07 08:11 • Temat postu: ZAPISYWANIE HM na game boy color
No jak idziesz spać to się zapisuje :] Jeżeli mówisz o HM z GBColor
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18255 Wysłany: 21 Sty 07 23:02 • Temat postu: ZAPISYWANIE HM na game boy color
Przy łóżku z automatu się zapisuje, a jeżeli grasz na emulatorze dodatkowo możesz zrobić opcję Save State i Load State (Zapisz stan i Wczytaj stan).
gnysek Użytkownik jest offline
Postów: 2564
Ostrzeżenia: 0%  
18253 Wysłany: 21 Sty 07 22:45 • Temat postu: HMT v3.1 - pierwsze screeny :P
Teraz kolejne nowinki:
Jak zauważyliście, ostatnio nawiedzają nas roboty, dlatego postanowiłem się tym zająć i w HMT v3.1 (a może nawet w obecnej wersji, jeżeli będzie taka potrzeba) goście (ale tylko oni) nie będą mogli pisać postów zawierających łącza oraz niektóre zboczone wyrazy, czy np. wyraz visit. Oczywiście, jeżeli jakiegoś z nich użyjemy, zostaniemy poinformowani które z tych wyrazów użyliśmy, aby wiedzieć które skasować, bo jakbym je wypisał to by je jeszcze google zczytało
Tak czy siak, dotyczy to tylko gości więc możecie spać spokojnie - wasze posty nadal mogą posiadać konteksty seksualne
A wygląda to tak (klik aby powiększyć).
[obrazek]
© 2003 - 2026 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.