Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

» Różne
gnysek, 14 Cze 19
[obrazek]

Nawet nie wiem kiedy to minęło. Od 2003 roku, gdy powstała strona minęło dziś 16 lat! To już ponad połowa mojego życia, gdy Harvest Moonowi poświęcam swój czas. I historia, która zamieniła się w mój sposób na życie - bowiem bez tej strony nigdy nie zacząłbym programować co obecnie jest moim zawodem.

A wszystko zaczęło się tak niepozornie... od maluńkiego artykułu w Oficjalnym Polskim PlayStation Magazynie 07/00.

[obrazek]

Tam to bowiem w strefie gier japońskich znajdował się krótki opis i dwa niewielkie screeny na temat gry farmerskiej.

[obrazek]

Tak bardzo mi i bratu się spodobała, że gdy tylko nadarzyła się dwa lata później okazja, dorwaliśmy się do gry. Początki z nią nie były łatwe (dopiero 6 dnia gry nauczyliśmy się sadzić warzywa...), a pod koniec 2002 roku korzystając z kawiarenki internetowej znalazłem polską stronę o Harvest Moonie z sekretami i poradami. Postanowiłem więc napisać własną... i tak 14 czerwca 2003 roku strona wylądowała w sieci, jako Harvest Moon Mineral Town (potem Harvest Moon Team i obecnie Harvest Moon Tavern). Jak to wyglądało znajdziecie pod adresem https://hmt.pl/timeline.

Dziś HMT wciąż istnieje głównie z sentymentu, bo mało kto nas odwiedza. Oczywiście jest projekt przetłumaczenia HM:BTN, będący na ukończeniu (aktualnie trwa sprawdzanie łamania linii z podstawionymi maksymalnie długimi imionami). Tak samo sentymentalnie trzymam też wciąż gmclan.org.
Obecnie skupiam się jednak na rozwijaniu strony ps-plus.pl i już wkrótce gameonly.pl. Gameonly zajmuje w moim sercu szczególne miejsce, bowiem we wrześniu 2003 dostało w gazecie PSX Extreme nagrodę dla najlepszej strony www i stwierdziłem, że za rok też chcę brać udział w konkursie, rozwijając i zgłaszając właśnie HMT. Extremów już nigdy więcej nie rozdano, ale ja po 16 latach doganiam ówczesnego mistrza, stając się jego właścicielem.
Ten rok jest więc szczególny, bo otwiera nowy rozdział historii zapoczątkowanej przez HMT. I tak długo jak będę żył - HMT nie zniknie z sieci, bowiem utrzymanie strony nie przekracza dziś 100zł rocznie, co nie jest dużym wydatkiem za taką dawkę sentymentu. W końcu w 2003 roku nie było jeszcze Facebooka, Youtube, Skype, smarfonów czy tabletów...


Dzięki wszystkim, którzy współtworzyli stronę, albo po prostu byli "bliskimi" znajomymi na forum, w szczególności podziękowania lecą do:
Matizo (mój brat), GFO, Arkusz, Gray, Blount, Tidus, Blondi, girl23, Eer!0n, Domka, Felixia, Komar, Venice, wujek_kolacz, Crash, Mariossjex: (niestety, zmarł w 2016),
arthas40, eloo_gosciu, Rizen, Fenthick, Tomek_btn, Buli, Muscat, Alaizabel, Ranma_man, Fizzly, BigBang, pepe345, Kuki, Maku, Tymon.
GeNeX Użytkownik jest offline 14 Cze 19 01:03

Wszystkiego najlepszego
e_em_3 Użytkownik jest offline 14 Cze 19 10:34

Wszystkiego najlepszego. Liczę że strona sie doczeka dopasowania do mobilek. Czy gameonly.pl to będzie ta strona agregująca ceny gier nad którą pracujesz?
gnysek Użytkownik jest offline 14 Cze 19 13:21

Tak, gameonly będzie zawierać tę funkcjnalność plus to co na ps-plus.pl. Jakby narysować drzewko, to gameonly będzie na górze, a reszta stron na dole.
Aceb Użytkownik jest offline 14 Cze 19 18:54

Patrząc na to ile rzeczy zdążyło upaść i powstać. Tak trzymać ;)
Buli Użytkownik jest offline 14 Cze 19 20:00

HMT to pierwsza strona na której się założyłem konto. Aż dziw bierze, że jestem tutaj do dzisiaj
pepe345 Użytkownik jest offline 15 Cze 19 17:16

Moje początki w świecie internetu z tą stroną miałem (długo byłem niezarejestrowany) razem z Zelda Central i Krypta FF. Powodzenia Gnysek w pozostałych projektach, a co do hmt może dodam jakiś artykuł przy story of seasons na switchu. Możliwe że sprowadzę wcześniej Asia version jeżeli się okaże że w Europie będzie później.
grubyzula Użytkownik jest offline 15 Cze 19 20:33

No cóż, Harvest Moon to stan umysłu. A BtN wyryło mi beret kilkaset godzin życia. Potem sprawdzanie innych wersji, też fajne... . A jak już pisałem, Harvest Moon to stan umysłu. 100-lat stronie i autorowi tego wariactwa .
tals Użytkownik jest offline 19 Cze 19 16:29

Aż mi się włączają sentymentalne wspominki czytając ten post. Dzięki tej stronie dowiedziałem się o wielu rzeczach związanych głównie z HM:BTN, potem z FOMTem i AWLem a i przyjemnie było czytać posty użytkowników mimo, że do najaktywniejszych nie należałem. Gratuluję Gnysku tylu wspaniałych lat istnienia HMT i życzę powodzenia przy nowych projektach. Jako wierny fan będę śledził jak będzie się rozwijała dalej akcja z tłumaczeniem BTN. Szkoda, że już nie ma tu takiego ruchu jak kiedyś ale zawsze można sobie powspominać
Polecamy
Zostań naszym fanem na Facebooku
Popularne tagi
Nowości w HMTV
Online
Obecnie stronę przegląda: gości: 290, zalogowanych: 0, botów 3.
Zalogowane osoby: Ahrefs, SentiBot, Bing
Ostatnie 24h: hooligan, grubol, Thavox, Buli, piotrek-btn-, KEVIL
© 2003 - 2021 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.