Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

[BTN] Pomoc skrzatów
hieroshima1 Użytkownik jest offline
Postów: 8
Ostrzeżenia: 0%  
hieroshima1
46324 Wysłany: 20 Maj 10 13:51 • Temat postu: [BTN] Pomoc skrzatów
chciałbym się zapytać czy ktoś z was korzysta z pomocy skrzatów? Mam strasznie dużo podlewania i postanowiłem skorzystać z ich pomocy... tylko ze one podlewają niedokładnie... nie wszytkie rosliny sa podlane. Serduszka mam u skrzatów na maxa zawsze tak niedokładnie wszystko robią?
Reklamy
xpiotrekx Użytkownik jest offline
Postów: 232
Ostrzeżenia: 10%  
xpiotrekx
46325 Wysłany: 20 Maj 10 14:07 • Temat postu:
Muszą dłużej pracować po 1 roku na pewno będą lepiej pracowali
Muscat Użytkownik jest offline
Postów: 689
Ostrzeżenia: 0%  
Muscat
46328 Wysłany: 20 Maj 10 14:38 • Temat postu:
Skrzaty dobrze pracują, ale podlewają nie po kolei.
Jeśli serca są na maksa, to bierz 2 - 3 skrzaty do podlewania na zmianę (pilnuj kiedy im się kończy "umowa") i trochę im pomagaj, ale zaraz po wyjściu z domu o godz. 6.00 (podlej po prostu część grządek, a one w ciągu dnia juz podleją resztę).

Chodzi o to, ze one oprócz "lubienia" (serca) skrzaty muszą się jeszcze nauczyć roboty, czyli im częściej bierzesz je do roboty, tym lepiej pracują.

____________________

W Internecie ortografia jest twoim ubraniem!
hieroshima1 Użytkownik jest offline
Postów: 8
Ostrzeżenia: 0%  
hieroshima1
46334 Wysłany: 20 Maj 10 15:14 • Temat postu:
a dlaczego 2-3 skrzaty? A jak wszystkich zatrudnie to zle ? ;)
zawodowiec6 Użytkownik jest offline
Postów: 186
Ostrzeżenia: 0%  
zawodowiec6
46335 Wysłany: 20 Maj 10 16:10 • Temat postu:
Lepiej brac 2 - 3 skrzaty, poco ci cala gromada ;)

Ja biore zawsze po 2 skrzaty, i tylko do zbierania zbiorow, gdyz mam zasiane pola na 3x3 ( czyli 9 nasionek zasianych z jednego worka ) i niemialbym jak zbierac z srodkowych placow, a tak chodza i zbieraja, skrzaty z srodkow i kilka innych a ja cala reszte. Zwierzeta i podlewanie sam robie, bo jak by miale one robic to bym sie zanudzil w tej grze ^^
Muscat Użytkownik jest offline
Postów: 689
Ostrzeżenia: 0%  
Muscat
46340 Wysłany: 21 Maj 10 08:59 • Temat postu:
"hieroshima1" napisał(a):
a dlaczego 2-3 skrzaty? A jak wszystkich zatrudnie to zle ? ;)

Oczywiście, że źle, bo w dniu, kiedy kończą "umowę" nie możesz zamówić następnych, bo ich po prostu w domu nie ma. Musisz iść tam dopiero następnego dnia, żeby zamówić podlewanie na kolejny i w ten jeden dzień musisz podlać wszystko sam. Jeśli do tego dojdzie jakieś święto (wszystkie domy są wówczas zamknięte, skrzatów też) to może być spora przerwa, więc lepsza jest "zmianowa" praca skrzatów.

Co do opieki nad zwierzętami, to są naprawdę dobre w tym nudnym szczotkowaniu i karmieniu, ale po produkty należałoby samemu polecieć, bo przez długi czas skrzaty nie umieją trafić do "ship bin" (tej skrzynki), a zresztą czasem kilka jajek lub mleko chcemy do kuchni. Oczywiście jak już są maszyny do włóczki, majonezu i sera, to zupełnie nie można pozwolić, żeby skrzaty doiły i zbierały jajka - wrzucą to jak leci bez przeróbki w maszynie!!

Za to są niezastąpione przy zbiorach roślin, które dają plony wielokrotnie - bohater po prostu nie dosięgnie do środka grządki!!
Wtedy trzeba szybko pozbierać np. bakłażany z zewnętrznych rzędów, a na resztę dnia zostawić skrzaty, żeby pozbierały te od wewnątrz. Ja to nawet sadzę takie rośliny pasami, bez przerw między jednym kwadratem a następnym.

____________________

W Internecie ortografia jest twoim ubraniem!
© 2003 - 2024 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.