Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

» Różne
gnysek, 14 Cze 15
Im człowiek jest starszy, tym szybciej mija czas. Robiąc ostatnio porządki na serwerze znalazłem kilka grafik urodzinowych z poprzednich lat - i chociaż wydawało mi się, że robiłem je kilka miesięcy temu, niektóre z nich miały nawet 5 lat. I chyba tylko dlatego, że stronę otwierałem kończąc gimnazjum nie mam tego samego wrażenia, że było to wczoraj, bo przez te 12 lat trochę innych rzeczy jednak po drodze się wydarzyło :)
[obrazek]
Jak zwykle na wszystko brakuje czasu, ale w tym roku udało mi się w końcu chociaż częściowo zrobić to, co planowałem od ładnych paru lat - oś czasu z historią HMT. Dotyczy ona głównie zmian na stronie, bez waszych opowieści - mam nadzieję, że jeśli macie jakieś swoje specjalne wspominki to podzielicie się z nami i będę mógł je tam dopisywać - czekam na informacje na forum. Tę nowość obejrzycie pod linkiem hmt.pl/timeline. Są screeny z designem wszystkich wersji HMT, w tym dwa których nigdy nie wprowadziłem!

Udało się też przywrócić po kilku latach dział Galeria - nie wszędzie miałem czas dodać obrazki, sama funkcjonalność też mocno jeszcze kuleje, ale jest to krok w dobrą stronę :) Szczególnie polecam galerię z BTN, bo tam naprawdę sporo obrazków - tutaj. Wszystkie galerie znajdziecie pod linkiem hmt.pl/galeria.

Grzebiąc w materiałach archiwalnych znalazłem też... figurki do wycięcia z krową i psem z HM:STH - tzw. paper craft:
[obrazek][obrazek][obrazek][obrazek]

Odnalazłem też dwa hity z dawnych czasów, które swego czasu robiły furorę, a które zaginęły w otchłaniach, na szczęście robiłem backupy więc się znalazły :)
Pierwszy to rozbierająca się Karen - karen/karen.html, a drugi to nasza reklama "prawie jak" gdy zmienialiśmy nazwę na HMT (swego czasu była modna taka reklama Żywca) - reklama/prawie-jak.html

A jeszcze trochę informacji o tym co było i co mnie i was czeka w rozwinięciu :)
Kolejna sprawa którą chciałbym poruszyć, to przyszłość HMT. Sprawa wyglądała tak, że z roku na rok wchodzi coraz mniej osób i nie raz zastanawiałem się, czy nie zakończyć działalności, ale póki jest to kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie - wciąż warto. Zresztą obecnie na HMT zarabia ps-plus.pl które pokryło koszt domeny i serwera za ostatnie 2 lata. Pewnie coraz mniej zawracałbym sobie głowę stroną, ale... nagle Natsume na początku czerwca ogłasza, że wyjdzie nowy Harvest Moon, do tego na PC i komórki, a więc ogólnie lepiej dostępny niż dotychczasowe części. To może oznaczać, że jeśli gra będzie dobra, ludzie nawet w Polsce zaczną w nią grać i wchodzić na HMT. A to oznacza potrzebę artykułów i opisów! Więc nasz nowy priorytet to gromadzić wszystkie informacje o Seeds of Memories. A w międzyczasie mam nadzieję pouzupełniać i poprawić dotychczasowe artykuły. Kilkanaście, głównie w dziale BTN już poprawiłem - są znacznie czytelniejsze :) Chciałbym też poprawić czytelność strony zmieniając nieco design i dodać responsywność - dużo ludzi wchodzi z komórek i tabletów, a strona jest zoptymalizowana pod 1024 piksele.

Ostatnia chyba sprawa to tłumaczenie. Miałem zamiar przycisnąć w tym tygodniu do 50%, no ale wyszło jak zwykle (wymieniałem dysk w laptopie, sprzedawałem samochód) i czasu zabrakło. Mam przeogromną nadzieję, że do wydania Seeds of Memories uda się sprawę załatwić - żeby ludzie mieli dwa powody do nas zajrzeć :) Wciąż jest tam tak dużo błędów, że ciężko mi się pracuje, ale i tak 1/3 już za mną :P No dobra, po 3 latach wstyd tak mówić, ale mam nadzieję, że to 3 i ostatni rok. W końcu do 3 lat sztuka czy jakoś tak... ;)

Jeszcze raz gorąco zapraszam do zaglądania na hmt.pl/timeline i zapoznanie się z naszą historią, a tym którzy są z nami dziękuję za ciągłe wsparcie. Mam nadzieję, że za rok w końcu będę mógł napisać "wszystko co chcieliśmy zrobiliśmy" i że za kolejne 12 lat nadal będziecie do nas wpadać. Chociaż ja będę miał już wtedy czterdziestkę...

[obrazek]
Buli Użytkownik jest offline 14 Cze 15 13:07

Nie wiem czy co toś u mnie, ale na chromie nie działa "prawie jak hmt". Na szczęście problem nie występuje na firefoxie. Poza tym to bardzo fajny news. Oczywiście mam nadzieję, że przez kolejne 12 lat będziemy zaglądać na HMT a strona ożyje nieco z czasem Chętnie też przyczynię się do pisania artykułów w wolnym czasie. Ogólnie HMT już na zawsze pozostnie dla mnie stroną numer jeden. W związku z tym życzę tej stronie aby dożyła sędziwego wieku.

STO LAT HMT !
Dmil201 Użytkownik jest offline 15 Cze 15 15:43

Wszystkiego najlepszego czkam na hm na pc
e_em_3 Użytkownik jest offline 19 Cze 15 20:26

Tak, życzę minimum kolejnych lat. Jest to jedyna strona która od dawnych lat nie wyginęła. słaba frekwencja może być spowodowana między innymi szczątkowymi informacjami o nowszych hm. Przykładowo wchodzę do działu hm:a new beginning a tu niema nawet info szczątkowych o grze, nikt nie gromadzi przydatnych informacji. Wiem do tego trzeba chęci i ludzi którzy nie będą tępo robić ctrl+c ctrl+v z internetu. Życiem strony było szukanie opisów do HM i porady z forum. Teraz gdy mam 3ds mam realny powód do życia na tej stronie i dalszego wpisywanie się w jej życie.
Gothic4 Użytkownik jest offline 20 Cze 15 16:20

Sto lat HMT
Polecamy
Zostań naszym fanem na Facebooku
Popularne tagi
Nowości w HMTV
Online
Obecnie stronę przegląda: gości: 27, zalogowanych: 0, botów 5.
Zalogowane osoby: Semrush, Ahrefs, Bing, Googlebot
Ostatnie 24h: Lechu, KEVIL, Jozin, Buli, hooligan, Wili20, gnysek, szymek90
© 2003 - 2018 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.