Szukaj:
Strona Forum   Wybierz
Wybierz
Uwaga! Przeglądasz stronę jako gość!      Zaloguj się      Załóż nowe konto

×

» Harvest Moon Light of Hope
gnysek, 18 Sie 17
W końcu mamy oficjalny gameplay z Light of Hope, które ma wyjść na PC i PS4. Są dobre i złe wiadomości. Zła jest taka, że gra faktycznie przypomina Seeds of Memories które było tak słabe, że w końcu nie wyszło na PC, chociaż Natsume to zapowiadało - grafika jest w 2D, ale nie jest to pixeloza, tylko bardziej wektorowa grafika z gier przeglądarkowych. Dobra jest taka, że postaci jednak są w 3D i ładnie się animują, więc wygląda to nieco lepiej - ale czy od Stardew Valley jest lepsze - trudno powiedzieć. Na pewno niektórym do gustu przypadnie czytelniejsza grafika. Czekamy na kolejne filmiki.Update: znalazłem jeszcze drugi gameplay, nagrany na jakichś targach:
Ostatnie komentarze:


Komentarz
Buli:21 Sie 17 17:19

Jaj nie urywa ale myślę, że dałoby się grać
» Harvest Moon Light of Hope
gnysek, 19 Cze 17
Natsume miało pokazać na targach E3 nowego HM - Light of Hope, niestety pokazało go tylko odwiedzającym i zabraniało robienia screenów, ale oczywiście ktoś wykorzystał sekundę i nagrał komórką mały fragment. Tak jak wcześniej przypuszczałem, grafika nawiązuje bardzo mocno do Seed of Memories - wygląda na to, że LoH jest "podrasowaną" wersją SoM które spotkało się z mocną krytyką i mimo zapowiedzi nie ukazało się ostatecznie na Steam i WiiU. Mimo to, widać zmiany (raczej na plus) - postaci są większe i lepiej zaanimowane. Porównania i film poniżej:[obrazek]
[obrazek]


Ostatnie komentarze:


Komentarz
Fizzly:20 Cze 17 13:22

Tego się obawiałem, znów te kiczowate drzewa z Seeds of Memories. Fajnie że komuś udało się to nagrać. Faktycznie postacie w końcu się animują, a nie przeskakują... Mimo wszystko jestem znów sceptyczny i pewnie kolejny gniot z tego będzie. Szkoda że Natsume jedzie po najmniejszej linii oporu.


Komentarz
farm_knight:24 Cze 17 11:47

Nie wygląda zachęcająco. Powiedziałbym że jest wizualnie gorsze od stardew valley.
A myślałem o pełnym 3D...
» Różne
gnysek, 14 Cze 17
Nawet nie wiem kiedy minął kolejny rok, ale to właśnie dziś HMT obchodzi swoje 14 urodziny! Czas leci nieubłaganie, a zeszły rok był dla mnie pełen nie-harvestmoonowych atrakcji, jak ślub, narodziny dziecka czy wykańczanie własnego domu... dużo się działo, niestety odbiło się to też na stronie, ale mam nadzieję, że rozpoczynający się (bardziej okrągły) 15. rok działalności da okazję do poprawy :)
Przede wszystkim, już za 16 dni HMT zmieni właściciela - ale nie martwcie się, będzie nim firma którą otwieram od 1. lipca :) W związku z tym planuję przeniesienie strony na zupełnie nowy hosting, oraz dodanie certyfikatu SSL - a więc strona będzie działać po https:// :)
Planuję też zrobić porządki z kategoriami i artykułami - lepiej opisać wszystkie działy i dać możliwość pozwiązywania podobnych gier, czy duplikowania w ten sposób artykułów (np. HM:BTN i HM:BTN for Girls mają te same sadzonki, zwierzęta, ceny itp., oraz należą do tej samej serii z N64, FOMT i MFOMT).
Pozostaje też temat tłumaczenia... okazuje się, że zawiera ono sporo błędów technicznych (brakujące specjalne tagi HEX), więc potrzebuję parę naprawdę wolnych dni, żeby przysiąść i to przeanalizować - bez tego dalsza praca wydaje się nie mieć sensu. Bardzo, bardzo chciałbym żeby na 15. urodziny strony wszystko było gotowe - to by bardzo ładnie rocznicowo spięło całą działalność strony :)

A na sam koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez lata wspierali bądź pomagali prowadzi stronę: Matizo, Arkusz, Gray, Blount, Tidus, Felixia, Komar, Venice, wujek_kolacz, Crash, Blondi, girl23, Eer!0n, Domka, Mariossjex: [1994 - ✝2016], GFO, arthas40, eloo_gosciu, Rizen, Fenthick, Tomek_btn, Buli, Muscat, Alaizabel, Ranma_man, Fizzly, BigBang, pepe345, Kuki, Maku, Tymon.

No i zawsze możecie sobie przypomnieć nieco historii strony tutaj - http://hmt.pl/timeline/

[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
tsubasa:14 Cze 17 10:46

100 lat HMT!


Komentarz
e_em_3:17 Cze 17 08:06

Sto lat, by HMowe gry wychodziły i były warte grania.


Komentarz
Fizzly:19 Cze 17 08:09

Aż się wzruszyłem że ująłeś mnie w tych podziękowaniach... dzięki, 100 lat!
» Stardew Valley
gnysek, 31 Maj 17
Jedna z naszych użytkowniczek, Paulina, podesłała mi kilka dni temu link do kampanii na kicstarterze, dotyczącej luźno opartej na Harvest Moon / Rune Factory gry Kynseed. Jedną z ciekawostek która wyróżnia grę od serii HM jest, że bohater nie tylko się starzeje, ale może umrzeć, a wtedy przejmujemy kontrolę nad jednym z dzieci. To samo ma dotyczyć innych postaci które staną na naszej drodze, a nasze wybory mają być zapamiętywane i odciskać się na działaniach potomków. Brzmi ciekawie, aczkolwiek ile razy słyszałem o takich systemach w grze, guzik z tego wychodził, więc podchodziłbym z rezerwą - jeśli jednak znudziło wam się już Stardew Valley - to może warto obserwować prace nad grą.

Można też pobrać prototyp gry - w tym miejscu: https://goo.gl/ec45GE

https://www.kickstarter.com/projects/405964313/kynseed-a-whimsical-sandbox-rpg-adventure/description

[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
Buli:31 Maj 17 15:44

Zawsze miło zobaczyć jakiś nowy projekt. Wygląda nieco gorzej niż Stardew Valley ale mam nadzieje, że będzie się fajnie grało ;)
» Harvest Moon Light of Hope
gnysek, 20 Maj 17
Część z was pewnie już widziała tę informację na innych serwisach - trochę zaspałem bo byłem na wakacjach, bez laptopa, a właśnie wtedy jak na złość (albo i na szczęście) nadchodzą tak wspaniałe wieści!!!

Natsume wywaliło z grubej rury i zapowiedziało Harvest Moon: Light of Hope na PS4 i PC. Jest więc to gra w którą 100% z was będzie w stani zagrać, bo macie przynajmniej jedną z tych platform :) Oznacza to też - miejmy nadzieję - duuuuużo lepszą grafikę. Niestety na razie poza logo gry nie mamy żadnych innych grafik - ale już wkrótce na targach E3 - 13-15 czerwca mamy dostać pierwszy gameplay a na miejscu w Los Angeles ma być nawet dostępna grywalna wersja, co - znając wcześniejsze rozkłady Natsume - oznaczałoby premierę w okolicach grudnia!

Przypomnę tylko, że w ostatnich dwóch miesiącach na PS4 ukazały się także HM:AWL-SE (z poprawionym frameratem) oraz HM:STH - oba z obsługą trofeów.
[obrazek]
Ostatnie komentarze:


Komentarz
Fizzly:01 Cze 17 07:56

Tego się obawiam właśnie, tylko że jak dla mnie to nie jest "retro" tylko kicz :f


Komentarz
Raven820:14 Cze 17 19:31

Czyli lipa, kolejny klon SoM. Nawet postacie identyczne...
Od 6:35
https://m.youtube.com/watch?v=P8coJ7yqILs
Polecamy
Zostań naszym fanem na Facebooku
Popularne tagi
Nowości w HMTV
Online
Losowe artykuły
© 2003 - 2017 HMT. Design & Code by gnysek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.